CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę logistyczną fabryki Airbusa

CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę logistyczną fabryki Airbusa

1.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

· CEVA już od 2020 zarządza dostawami części zamiennych Airbusa w Hamburgu.

· Dzięki nowemu kontraktowi, CEVA umacnia swoją pozycję jako światowy lider w logistyce lotniczej.

· CEVA odpowiadać będzie za dostawy komponentów na produkcję Airbusa w Hamburgu, obsługując jego magazyny o łącznej powierzchni ponad 58 tys. mkw.

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, rozszerza współpracę z fabryką Airbusa w Niemczech. Współpraca ta została zapoczątkowana w 2020 r. Do tej pory operator zarządzał dostawami części zamiennych tego producenta samolotów. Podpisując nowy kontrakt z Airbusem, CEVA poszerza jego obsługę o zarządzanie dostawami komponentów na produkcję w zakładzie montażowym samolotów w Hamburgu.

Udana współpraca i doskonałe zarządzanie kontraktem z 2020 r. na dostawy części zamiennych i komponentów do fabryki Airbusa w Hamburgu były kluczem do podpisania nowego kontraktu z CEVA Logistics i rozszerzeniu tej współpracy o nowe obszary obsługi logistycznej.

CEVA Logistics, jako operator logistyczny Airbusa będzie teraz odpowiadać w jego imieniu za logistykę zaopatrzenia produkcji w kilku magazynach w Hamburgu, o łącznej powierzchni 58 631 mkw. Operator zajmie się dostawami komponentów na produkcję Airbusa w zakresie montażu strukturalnego maszyn z rodziny A320 oraz wyposażenia sekcji kadłuba, jak również produkcji i wyposażenia samolotów A330 i A350. CEVA zajmie się wszystkimi procesami związanymi z obsługą magazynową, ich przyjmowaniem, pobieraniem i przygotowywaniem do wprowadzania na rynek, a także ich transportem wewnętrznym i dostawami na produkcję, w tym obsługą zwrotów oraz zarządzaniem pustymi opakowaniami.

W ramach nowej umowy, CEVA też zainicjuje i wdroży dodatkowe usprawnienia logistyczne z wykorzystaniem zasad LEAN, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność operacji i obsługi produkcji Airbusa.

Mathieu Friedberg, CEO CEVA, powiedział: "Możliwości i zaangażowanie CEVA w logistykę lotniczą zostały po raz kolejny docenione przez Airbusa poprzez podpisanie nowego kontraktu. Nasze dwie firmy z powodzeniem współpracowały już wcześniej przy innych projektach, ostatnio w Hamburgu przy kontrakcie na obsługę części zamiennych i komponentów. Głęboka wiedza specjalistyczna CEVA w tej branży, w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami operacyjnymi i dostawczymi, były kluczem do zabezpieczenia nowego kontraktu."

CEVA Logistics przejmie też dotychczasowych pracowników w zakładach w Hamburgu w ramach regulacji Transfer of Undertakings Protection of Employment (TUPE).

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 682

Najnowsza generacja konfiguratora nowych Mercedesów – spójna podróż z internetu do salonu

2.03.2021

SPAR głównym sponsorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu

23.02.2021

Goodyear prezentuje EfficientGrip Cargo 2– trwałe rozwiązanie dla lekkich pojazdów dostawczych

25.03.2021

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

19.04.2021

BM Reflex: Benzyna bezołowiowa 95 droższa niż rok temu.

1.03.2021

25 lat firmy Solaris

23.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DPDgroup – rekordowe wzrosty w 2020 roku i stratega na najbliższe pięć lat

4.03.2021

Operator promowy Stena Line chce zwiększyć liczbę kobiet zatrudnionych w branży morskiej

8.03.2021

Analiza Barometr E-shopper DPDgroup 2020 – wpływ pandemii na zachowania e-zakupowe w Europie

13.04.2021

Stabilna pozycja Grupy LOTOS w trudnym 2020 roku

6.04.2021

Nowoczesne biura coraz częściej powstają w sąsiedztwie magazynów

9.03.2021

Co słychać na budowie dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 na północ od autostrady A4

10.03.2021