Sieć Kuehne+Nagel wspiera dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 firmy biofarmaceutycznej Sinovac

Sieć Kuehne+Nagel wspiera dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 firmy biofarmaceutycznej Sinovac

2.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut
  • Kuehne+Nagel obsługuje pierwszą wysyłkę eksportową szczepionki Sinovac przeciwko COVID-19
  • Bezpieczny transport 768 000 fiolek szczepionki do Republiki Dominikańskiej

Kuehne+Nagel z powodzeniem zrealizowało pierwszą dostawę szczepionki przeciwko COVID-19 z Pekinu do Republiki Dominikańskiej na rzecz chińskiej firmy biofarmaceutycznej, Sinovac Biotech Ltd. (Nasdaq: SVA).

Sinovac jest jednym z globalnych graczy specjalizujących się w badaniach i rozwoju szczepionki przeciwko COVID-19. Na tę chwilę szczepionka Sinovac została zatwierdzona do stosowania w nagłych wypadkach oraz warunkowo dopuszczona do obrotu w ponad 20 krajach, w tym w Chinach, Brazylii, Indonezji, Turcji i Chile.

Ładunek z 768 000 fiolkami szczepionki przeciwko COVID-19 był przechowywany w aktywnych pojemnikach z kontrolowaną temperaturą i bezpiecznie dotarł tuż przed Świętem Niepodległości, 23 lutego, do Santo Domingo, stolicy Republiki Dominikańskiej. Pilotażowy transport był ściśle monitorowany i zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami, aby zagwarantować integralność produktu.

Helen Yang, dyrektor generalny Sinovac Biotech (Hong Kong) Limited, komentuje: „Republika Dominikańska znajduje się 14 000 kilometrów od naszej fabryki w Pekinie. Podczas pandemii bardzo niewielu przewoźników podejmuje się serwisu do odległych miejsc docelowych. Firma Kuehne+Nagel zaproponowała osiągalne rozwiązanie w ciągu zaledwie dwunastu godzin. Nawet podczas świąt chińskiego Nowego Roku zespół Kuehne+Nagel przygotowywał tę wysyłkę. Z niecierpliwością czekamy na tę partnerską współpracę z Kuehne+Nagel”.

Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku komentuje: „Jesteśmy dumni z rozpoczęcia dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Sinovac. W Kuehne+Nagel wykorzystujemy naszą globalną sieć farmaceutyczną oraz doświadczenie, aby wprowadzić tę szczepionkę na rynek. Naprawdę doceniamy zaufanie, jakim obdarzył nas Sinovac”.

Przed tą wysyłką Kuehne+Nagel z powodzeniem świadczyło usługi logistyczne na rzecz firmy Sinovac, w tym czarter lotniczy z Pekinu do Turcji na dostawę w serwisie door-to-door prawie ćwierć miliona szczepionek przeciw grypie. Kuehne+Nagel pomogło również w wysyłce szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A do Gwatemali w Ameryce Południowej, a także w udostępnianiu zestawów do wykrywania kwasów nukleinowych mieszkańcom Indonezji.

Dzięki biurom na całym świecie, 240 oddziałom z certyfikatem GxP i ponad 3000 wyspecjalizowanym specjalistom w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej, Kuehne+Nagel ma potencjał, możliwości, a tym samym obowiązek wspierać globalną dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 571

GEFCO dostarcza nowe auta dostawcze dla Poczty Polskiej

15.04.2021

Nagroda Jamesa Dysona – Po raz pierwszy w Polsce!

17.03.2021

Operator promowy Stena Line chce zwiększyć liczbę kobiet zatrudnionych w branży morskiej

8.03.2021

Michelin będzie produkować całkowicie zrównoważone opony

1.04.2021

ADAC ocenił opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 jako najlepsze pod względem przebiegu

5.03.2021

Wniosek o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Piła złożony

4.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

PaczKING – nowa odsłona platformy do nadań przesyłek od DHL Parcel

16.03.2021

Omnichannel w magazynie – czyli jak Empik zintegrował kanały sprzedaży

23.02.2021

Tajniki Muzeum Mercedes-Benz: choinka zapachowa

13.04.2021

Kobiety zajmują ważne miejsce na rynku nieruchomości

8.03.2021

Szukasz nowych opon? Przeczytaj te porady!

13.04.2021

Gwarancja odbioru karkasów przez Goodyear pomaga zwiększyć oszczędności flot i dbać o środowisko naturalne

22.03.2021