Goodyear otwiera letni sezon testowy dwoma zwycięstwami

Goodyear otwiera letni sezon testowy dwoma zwycięstwami

2.03.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 doceniona za niezmiennie najlepsze osiągi na mokrych i suchych nawierzchniach przy maksymalnej wydajności.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 rozpoczyna sezon letni od podwójnego pierwszego miejsca w testach wiodących niemieckich czasopism motoryzacyjnych Auto Zeitung i Gute Fahrt. Eagle F1 Asymmetric 5 radziła sobie szczególnie dobrze na suchych i mokrych nawierzchniach. Opona zaimponowała ekspertom Auto Zeitung również najlepszą efektywnością paliwową spośród wszystkich testowanych opon.

Goodyear stworzył Eagle F1 Asymmetric 5, która jest w naszej ocenie jedną z najlepszych i wszechstronnych opon letnich” – powiedział Piotr Nagalski, dyrektor marketingu w Goodyear Europe. „Jesteśmy dumni, że osiągi tej opony na mokrych i suchych nawierzchniach zostały docenione przez prestiżowe niemieckie magazyny Auto Zeitung i Gute Fahrt.”

Auto Zeitung przyznał najwyższą ocenę i status „rekomendowanej” pod względem efektywności paliwowej [1]

Eksperci Auto Zeitung wzięli pod lupę opony dziesięciu producentów w popularnym rozmiarze 225/40R18 w segmencie UHP. Mocna konkurencja oraz wymagające kategorie testowe nie przeszkodziły oponie Goodyear w drodze do podium. Eagle F1 Asymmetric 5 zdobyła nie tylko tytuł zwycięzcy, co zostało potwierdzone niezmiennie najlepszymi osiągami na mokrych i suchych nawierzchniach oraz najlepszą równowagą pomiędzy przyczepnością na mokrej nawierzchni, a oporami toczenia, ale również dostała nagrodę najbardziej efektywnej paliwowo opony wśród wszystkich polecanych modeli.

Redaktorzy publikacji tak skomentowali wyniki: „Osiągi Goodyeara, który już teraz doskonale radzi sobie na mokrej nawierzchni, są bardzo dobre, nie tylko subiektywnie, ale też np. przy niskich oporach toczenia. Takie wyniki sugerują ogromny wysiłek rozwojowy, ponieważ dzięki odpowiednio złożonej mieszance gumowej opona toczy się wydajnie i jednocześnie jest przyczepna na mokrej nawierzchni. Dzięki najlepszym osiągom na mokrych i suchych drogach Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 wygrywa w teście, a także zdobywa nagrodę dla najbardziej wydajnej opony spośród rekomendowanych.”

Gute Fahrt jest pod wrażeniem rozwoju opony

Z kolei badacze Gute Fahrt[2] przetestowali opony ośmiu marek w rozmiarze 245/40R18 Y. Sprawdzano m.in. ich zachowanie na mokrej i suchej nawierzchni, opory i komfort toczenia, a także poziom hałasu. Po oszacowaniu wszystkich prób, zwycięstwo oraz rekomendacja „opony wzorcowej” przypadły oponie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, która jako jedyna otrzymała ocenę „bardzo dobra+”.

Nie wiemy, jaki alchemik został zatrudniony w Goodyearze, ale z pewnością wykonuje świetną robotę” – ocenili eksperci Gute Fahrt. Zwrócono uwagę, że „opona Eagle F1 Asymmetric 5 osiąga lepsze osiągi w porównaniu z konkurencyjnymi oponami na mokrej i wilgotnej nawierzchni, a dodatkowo plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o zachowanie na suchych drogach”.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 = lepsze wyczucie auta i większa pewność prowadzenia

Kluczem do wszechstronności Eagle F1 Asymmetric 5 jest wysoce dopracowana mieszanka, która zapewnia dobre osiągi na mokrej nawierzchni bez kompromisów w zakresie trwałości oraz zachowania na suchej nawierzchni. Dodatkowo podczas hamowania zwiększa się powierzchnia styku opony z drogą, dzięki czemu przyczepność ogumienia wzrasta do poziomów zwykle kojarzonych z oponami wyścigowymi. Przekłada się to na krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Ponadto inżynierowie Goodyear wprowadzili optymalizację osiągów, polegającą na zmniejszeniu podatności bieżnika na odkształcenia podczas przenoszenia sił bocznych na zakrętach. Precyzyjne i pewne zachowanie podczas pokonywania zakrętów, wyższy poziom przyczepności oraz efektywne i stabilne przyspieszanie przyczyniają się do poprawy zachowania na suchej nawierzchni. Polepszaniu uległa również reaktywność podczas kierowania, co pozwala kierowcy lepiej wyczuć samochód i daje większą pewność prowadzenia.

Goodyear

[1] Auto Zeitung nr 5/2021, 17 lutego 2021 – miejsce 1. wśród 10 badanych opon.

[2] Gute Fahrt nr 3/2021, 19 lutego 2021 – miejsce 1. wśród 8 badanych opon.

Wyświetlenia: 590

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

1.04.2021

DHL Express przewiduje 70 proc. wzrost w e-handlu B2B

1.04.2021

Kolejne wyzwanie Andrzeja Bargiela

19.04.2021

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej przechodzi do realizacji

19.04.2021

Warszawa z najwyższą wieżą w UE, regiony z nowymi rekordami

30.03.2021

Koleje Dolnośląskie wstrzymują start sezonowych połączeń do Czech

14.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

FPP oraz Instytut LB Medical opracują pakiet rozwiązań dla pracodawców – profilaktyka zawodowych chorób psychicznych

30.03.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021

Dlaczego międzykontynentalny transport części samochodowych w jednorazowych opakowaniach jest nieekologiczny?

25.03.2021

Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL - w 2021 roku leasing aut osobowych wzrośnie o 17 proc., ciężarówek o 17 proc., a maszyn o 12 proc. r/r

9.03.2021

Unieważniamy postępowanie na wybór wykonawcy na zaprojektowanie i budowę S1 Mysłowice - Oświęcim

23.02.2021

Maciej Oleksowicz wśród najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki

25.03.2021