Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski

Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski

9.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

SPEDCONT, spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES, intensywnie rozwija współpracę w zakresie transportu drobnicy kolejowej na trasie Chiny-Europa-Chiny. Operator poinformował dziś o uruchomieniu własnego pociągu na Nowym Jedwabnym Szlaku. Towary dotarły już do granicy w Małaszewiczach, skąd zostały przetransportowane do magazynu Klienta w zachodniej Polsce.

Pod koniec lutego SPEDCONT zainicjował własny projekt spedycyjny i uruchomił pierwszy pociąg operatorski na Nowym Jedwabnym Szlaku. Towary Klienta w ponad 40 kontenerach wyruszyły

22 lutego z Chengdu i 8 marca dotarły do przejścia granicznego w Małaszewiczach, a następnie zostały załadowane na samochody i dostarczone do magazynu Klienta.

Jest to pierwszy cały pociąg (tzw. block train) zorganizowany przez SPEDCONT. Wcześniej wysyłaliśmy grupy kontenerów liczące od 15 do 30 sztuk. Zlecenie obejmowało kompleksową usługę logistyczną, w tym organizację transportu, odbiór towaru z fabryk w kilku lokalizacjach

w Chinach, procedury celne, odprawę importową, dostawę drogową na rozładunek do odbiorcy. To kolejny krok, który umacnia naszą pozycję jako operatora intermodalnego na Nowym Jedwabnym Szlaku.stwierdza Marcin Dobruchowski, Prezes SPEDCONT.

Operator od lat inicjuje nowe projekty, rozbudowuje terminal SPEDCONT w Łodzi oraz intensywnie rozwija współpracę w zakresie usług celnych i transportu drobnicowego kolejowego we współpracy z kontrahentami z Europy i Azji.

Działamy bardzo prężnie w wielu obszarach. Kontenery przewozimy z różnych lokalizacji

w Chinach, a skala naszych operacji stale rośnie. Obecnie każdego dnia konsola z Chin jest rozładowywana w naszym terminalu w Łodzi. Naszym dążeniem jest stałe poszerzanie zakresu usług i dbałość o jakość obsługi Klientów. Mamy aspirację, aby terminal SPEDCONT pełnił funkcję centrum logistyki kontenerowej na szlaku transportu ładunków pomiędzy Polską a Chinami.dodaje Marcin Dobruchowski.

SPEDCONT zapowiada dalsze inwestycje, m.in. w zakresie rozbudowy łódzkiego terminalu. Ponadto, spółka rozszerzyła już swoją ofertę usług magazynowych o formowanie i rozformowywanie kontenerów w magazynie, obejmującą także specjalizację w towarach „ciężkich” do 12t.

Grupa PEKAES

Dodatkowe informacje: http://www.spedcont.pl
Wyświetlenia: 446

O krok od podpisania umów na dwa odcinki A2 Siedlce - Biała Podlaska

29.03.2021

90 lat temu Rudolf Caracciola wygrał legendarny wyścig Mille Miglia za kierownicą Mercedesa SSKL

13.04.2021

DACHSER Chem-Logistics – logistyka dla wymagających

22.04.2021

Nowy salon i serwis Mercedes-Benz w Kielcach – Nobile Motors

22.03.2021

Inwestycja drogowa to projekt na lata

13.04.2021

Rosnący popyt na rzadkie surowce szansą dla Polski

26.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

4.05.2021

Umowy na dokumentację dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego podpisane

26.04.2021

EFL partnerem akcji #BiznesBezPapieru

6.05.2021

Zielone światło dla S5 pomiędzy Ostródą i Grudziądzem

7.05.2021

A2 wydłuży się o kolejne 32 km

1.04.2021

30 milionów sprzedanych urządzeń do połączeń audio od Poly

13.04.2021