Goodyear EfficientGrip 2 SUV zwycięzcą testu magazynu Auto Bild allrad

Goodyear EfficientGrip 2 SUV zwycięzcą testu magazynu Auto Bild allrad

10.03.2021
Czas czytania ok. 3 minut

• Czołowy niemiecki magazyn motoryzacyjny pochwalił nową oponę Goodyear do samochodów klasy SUV.

• EfficientGrip 2 SUV zwyciężyła w szczegółowym teście dziesięciu marek.

• Badanie obejmowało piętnaście kryteriów, w tym pięć testów terenowych.

• Innowacje zapewniają wydajność w zróżnicowanych warunkach.

Opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV otrzymała najwyższe noty po wyczerpującym teście przeprowadzonym przez jeden z czołowych niemieckich magazynów motoryzacyjnych. Eksperci Auto Bild allrad skoncentrowali się szczególnie na segmencie SUV-ów, crossoverów i samochodów z napędem na cztery koła. W szczegółowym teście, obejmującym piętnaście różnych kryteriów zachowania, porównano dziesięć marek opon do samochodów typu SUV[1].

Potwierdzając szerokie możliwości, opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV nie tylko uzyskała najwyższy wynik ogólny, ale także jako jedyna znalazła się w ścisłej czołówce w każdej z badanych kategorii. Odzwierciedlający zróżnicowane potrzeby kierowców SUV-ów, test obejmował zachowanie na mokrej i suchej nawierzchni, a także pomiar trakcji na różnych nawierzchniach terenowych, takich jak piasek, żwir, trawa i błoto.

Na przykładzie Jeepa Renegade, badacze renomowanego czasopisma opisali opony Goodyear jako wzorowe pod względem właściwości jezdnych na wszystkich nawierzchniach, wskazując na sportowe prowadzenie, precyzyjne zachowanie kierownicy oraz krótką drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Testerzy Auto Bild allrad ocenili produkt Goodyear jako oponę o bardzo niskich oporach toczenia, pozwalającą oszczędzać paliwo.

Piotr Nagalski, dyrektor ds. marketingu Goodyear w Europie, powiedział: „Segment aut typu SUV jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Kierowcy oczekują od swoich pojazdów wszechstronności, a my postanowiliśmy stworzyć oponę, która zapewnia doskonałe osiągi w każdych warunkach. Uznanie opony EfficientGrip 2 SUV za zwycięzcę testu i osiągnięcie wysokich wyników w każdej z wymagających prób jest dowodem na to, że zrealizowaliśmy nasz cel, jakim było stworzenie opony do samochodów typu SUV, która nie zmusza kierowcy do kompromisów.“

Stałe utrzymywanie się na najwyższym poziomie we wszystkich piętnastu kategoriach testu jest wynikiem szeregu innowacji zastosowanych w konstrukcji opony EfficientGrip 2 SUV. Technologia Mileage Plus, opracowana przez inżynierów Goodyear, zapewnia dłuższy przebieg przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich osiągów dzięki elastyczności i sprężystości bieżnika. Ta technologia sprawia, że w szerokim zakresie temperatur opona rzadziej ulega uszkodzeniom pod wpływem trudnych warunków drogowych.

Wyjątkowa skuteczność hamowania opony EfficientGrip 2 SUV na mokrej nawierzchni jest wynikiem zastosowania dużej liczby dłuższych krawędzi chwytających w połączeniu z mniejszą sztywnością mieszanki, co poprawia odprowadzanie wody. Szersze żebra w centralnej części bieżnika zapewniają większą powierzchnię styku opony z podłożem, co przekłada się na krótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Opona EfficientGrip 2 SUV jest dostępna w rozmiarach na obręcze od 16 do 22 cali i pasuje do szerokiej gamy samochodów typu SUV dostępnych na europejskim rynku.

Goodyear

[1] Test przeprowadzony przez Auto Bild allrad i opublikowany 4 marca 2021 r. Opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV 96V została ogłoszona ogólnym zwycięzcą testu, w którym brały udział następujące produkty: Michelin Primacy 4 96V, Bridgestone Turanza T005 96V, Continental PremiumContact 6 96V, Nokian Wetproof SUV 100V, Falken ZIEX ZE310 EcoRun 96V, Maxxis Premitra 5 HP5 96H, BF Goodrich Advantage SUV 96V, Toyo Proxes Comfort 100V oraz Imperial EcoSport SUV 100V.

Wyświetlenia: 468

Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

13.04.2021

DACHSER ze wzrostem zaufania klientów i satysfakcjonującymi wynikami rocznymi

16.04.2021

IVECO Poland dostarczy do HAMAPolska 350 najnowszych modeli IVECO przeznaczonych do wynajmu krótko i długoterminowego

25.03.2021

Zmiany personalne w Ford Polska. Nowy dyrektor sprzedaży samochodów osobowych

4.05.2021

Ponowne wykorzystanie i recykling baterii: krytyczne wyzwania dla sektora motoryzacyjnego

22.04.2021

Polityka Energetyczna Polski 2040 okiem polskich dostawców technologii

23.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wyjątkowo kosmiczna dostawa Hillebrand - wino w nowej przestrzeni i rzeczywistości

22.03.2021

FPP i ZPPHiU o czynszach w galeriach handlowych

27.04.2021

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

4.05.2021

Pomagamy warsztatom wspierać środowisko i zyskiwać na recyklingu

23.03.2021

DPD Polska z tytułem Marka Godna Zaufania 2021

6.05.2021

Mercedes-Benz Polska rusza z cyklem porad na blogu o ekojeździe i optymalizacji zużycia energii

29.03.2021