Kuehne+Nagel zawiera umowę z American Airlines na wykorzystanie 11 milionów litrów zrównoważonego paliwa

Kuehne+Nagel zawiera umowę z American Airlines na wykorzystanie 11 milionów litrów zrównoważonego paliwa

12.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut
  • Zaangażowanie dostawcy usług logistycznych w rozwiązania wykorzystujące zrównoważone paliwo lotnicze
  • Wspieranie Klientów w ograniczaniu śladu węglowego
  • Promowanie zrównoważonych paliw w przemyśle lotniczym

Kuehne+Nagel i American Airlines zawierają porozumienie dotyczące wykorzystania ponad 11 mln litrów zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) celem zapobiegania zmianom klimatu. 11 mln litrów SAF pozwala na zrealizowanie 25 neutralnych węglowo przelotów samolotu pasażerskiego Boeing 787-9 Dreamliner lub na transport 13 mln kg ładunku z Londynu do Dallas na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777F. Klienci Kuehne+Nagel z całego świata mogą teraz korzystać z opcji zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), aby ograniczyć emisję CO2 w ich transporcie lotniczym.

W ramach programu Net Zero Carbon, Kuehne+Nagel aktywnie rozwija swoje zrównoważone i skalowalne rozwiązania w zakresie dekarbonizacji logistyki lotniczej. SAF jest obecnie najskuteczniejszym środkiem promującym neutralność węglową poprzez zmniejszanie śladu węglowego w przemyśle lotniczym. Dzięki nowo wprowadzonej ofercie SAF, Klienci mogą transportować swoje produkty z wykorzystaniem alternatywnego paliwa bezpośrednio poprzez współpracę z dostawcą usług logistycznych. Portfolio zrównoważonych rozwiązań Kuehne+Nagel zostanie dodatkowo rozszerzone o innowacyjne i łatwe opcje wysyłki.Yngve Ruud, Członek Zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za dział logistyki lotniczej, komentuje: „Zauważamy rosnące zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska usługi logistyki lotniczej. Poprzez tę innowacyjną współpracę z American Airlines zobowiązujemy się wspierać ambicje naszych Klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju i przyczyniać się do powszechnego stosowania alternatywnych paliw lotniczych. Zachęcamy wszystkich interesariuszy z branży do przyłączenia się do nas w promowaniu i przybliżaniu neutralnej węglowo przyszłości lotnictwa”.

„Współpraca z Kuehne+Nagel jest niesamowitym przykładem partnerstwa na rzecz zmniejszania wpływu lotnictwa na naszą planetę, które prowadzi do prawdziwych zmian” – skomentowała Jessica Tyler, prezes American Airlines Cargo i wiceprezes ds. innowacyjności i dostaw. „To strategiczne rozwiązanie branżowe pomoże stworzyć czystszy łańcuch dostaw i ma na celu przyspieszenie naszego przejścia na niskoemisyjną przyszłość”.

Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) jest istotnym elementem ograniczania wpływu lotnictwa na zmiany klimatyczne. Skutkiem wykorzystywania SAF jest zmniejszenie, o co najmniej 75%, ilości dodatkowego węgla wprowadzanego do jego globalnego obiegu. Celem zapewnienia pełnej neutralności węglowej z wykorzystywania SAF należy uniknąć emisji CO2 generowanych podczas produkcji, przetwarzania i transportu SAF np. poprzez kompensacje CO2, wykorzystując do tego projekty przyrodnicze, które posiadają najwyższy certyfikat jakości „Verified Carbon Standard (VCS)” i / lub „Gold Standard (GS)”.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 520

Bez odpowiedniej sieci przesyłowej nie rozwiniemy w Polsce fotowoltaiki

4.05.2021

Textar walczy z podróbkami produktów do pojazdów ciężarowych

23.03.2021

Wzrost popularności SUV-ów stwarza nowe możliwości technologiczne dla Goodyeara

27.04.2021

Umowa na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej podpisana

12.04.2021

Organizujemy badania porównawcze urządzeń do diagnostyki nawierzchni

16.04.2021

20 lat Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska – od kilkunastu do ponad 400 klasycznych aut z gwiazdą

25.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Cresa doradzała firmie Kellogg’s podczas renegocjacji umowy najmu i ekspansji w Polsce

29.03.2021

DSV Solutions ponownie stawia na Sosnowiec

15.04.2021

DPD Polska z tytułem Marka Godna Zaufania 2021

6.05.2021

Biurowy Wrocław powiększy się w tym roku tylko o 50 tys. mkw.

11.05.2021

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021

Barometr EFL na II kwartał: najwyższa wartość głównego indeksu od początku pandemii koronawirusa w Polsce

15.04.2021