Jedna z największych dostaw morskich Grupy Fracht – dwa generatory po 280 ton każdy - wypłynęła z Portu Gdynia

Jedna z największych dostaw morskich Grupy Fracht – dwa generatory po 280 ton każdy - wypłynęła z Portu Gdynia

12.03.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Grupa Fracht AG, operator logistyczny dla przemysłu, zrealizowała właśnie transport morski bardzo ciężkich urządzeń dla branży energetycznej, jeden z ciekawszych w swoim portfolio na przestrzeni ostatnich kilku lat. W operacje transportowo – przeładunkowe zaangażowani byli specjaliści biur firmy Fracht Bazylea, Fracht Genua oraz warszawskiego zespołu Project Cargo, Fracht FWO Polska. Kilka dnia temu przesyłka ta - dwa generatory o wadze 280 ton każdy - wypłynęła z Portu Gdynia do Włoch.

W marcu, na zlecenie jednego z globalnych dostawców technologii dla branży energetycznej, Grupa Fracht zorganizowała dostawę morską z portu Gdynia do Brindisi dwóch generatorów – każdy po 280 ton oraz ok. 50 ton elementów ich oprzyrządowania, w tym również elementów wielkogabarytowych. W realizację tego projektu zaangażowane są trzy oddziały krajowe Grupy Fracht - polski, szwajcarski oraz włoski. Urządzenia do gdyńskiego portu dotarły z południa Polski transportem kolejowym, po czym gestię przejął Fracht FWO Polska.

Polski etap dostawy – z fabryki na południu kraju do portu w Gdyni

Urządzenia zostały wyprodukowane w polskich fabrykach, a następnie dostarczone koleją do portu Gdynia, gdzie nastąpił załadunek na wyczarterowany przez Grupę Fracht specjalny statek, płynący do Brindisi we Włoszech. Jednostka ta została wybrana ze względu na własne dźwigi pokładowe do przeładunków ładunków bardzo ciężkich – o nośności do 800 ton.

- Wspierając realizację tego projektu, polski zespół odpowiadał za nadzór nad przebiegiem realizacji dostawy urządzeń w Polsce, w tym nad załadunkiem na statek w gdyńskim porcie oraz dopełnienie niezbędnych, w przypadku tego typu transportów, formalności i przygotowanie dokumentacji – wyjaśnia Arkadiusz Trochymiak, starszy kierownik projektu w Fracht FWO Polska.

Do zadań spedytorów Fracht FWO Polska należało także zorganizowanie transportu drogowego blisko 50 ton dodatkowych elementów do generatorów, z zakładów produkcyjnych na południu kraju do portu w Gdyni. Wśród przewożonych ładunków były też elementy wielkogabarytowe, których wysokość sięgała ponad 3 m. do przewozu których, ze względu na wymiary, wykorzystano naczepy specjalnego typu.

Grupa Fracht stawia na współpracę oddziałów

Grupa Fracht, od ponad 65 lat specjalizująca się w obsłudze transportów ponadnormatywnych, obecnie jest jednym z największych światowych graczy na tym rynku. Do grona jej klientów należą m.in. firmy z branży energetycznej, chemicznej, gas&oil czy automotive. Podczas organizacji często bardzo skomplikowanych logistycznie dostaw project cargo Fracht wykorzystuje wszystkie gałęzie transportu, tj. drogową, lotniczą, kolejową, śródlądową i morską. Podczas ich organizacji kluczem do sukcesu jest międzynarodowa współpraca w ramach sieci tworzonej przez 115 oddziałów na 6 kontynentach i jej specjalistów, którzy mają nie tylko doświadczenie w obsłudze ładunków ponadnormatywnych, ale także szeroką wiedzę z zakresu spedycji i inżynierii, niezbędnej do przygotowania dokumentacji technicznych.

Grupa Fracht

Wyświetlenia: 678

Zrównoważony rozwój wysoko na liście priorytetów przedsiębiorców – niestety tylko w teorii

19.04.2021

Kazachstan i Macedonia: nowy standard tankowania na Jedwabnym Szlaku

6.04.2021

Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej – konkurs dla miłośników kolei

12.05.2021

Inwestycja drogowa to projekt na lata

13.04.2021

Przewaga konkurencyjna dzięki współtworzeniu zrównoważonych łańcuchów dostaw

2.04.2021

Coraz bliżej zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

6.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Trendsetter ze składanym dachem vario: 25 lat temu zadebiutował Mercedes-Benz SLK

27.04.2021

PZPO: Sprzedaż opon w Q1 2021

11.05.2021

Opole inwestuje w elektryczne Solarisy

29.03.2021

Budowa obwodnicy Kępna w ciągu S11 na ostatniej prostej

16.04.2021

DACHSER ze wzrostem zaufania klientów i satysfakcjonującymi wynikami rocznymi

16.04.2021

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021