Skuteczna walka z gołoledzią

Skuteczna walka z gołoledzią

16.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firmy komunalne takie jakAutobahn GmbHdążą do tego, aby cały proces utrzymania infrastruktury drogowej był realizowany płynnie i efektywnie z ekonomicznego punktu widzenia. Poszukują zatem najbardziej opłacalnych rozwiązań. System wymiennych nadwozi umożliwia maksymalne wykorzystanie zaledwie jednego pojazdu komunalnego przez cały rok. We Wschodnich Niemczech pracuje łącznie 6 samochodów z wymienną na posypywarkę zabudową KH-KIPPER. Zabudowy zostały bez opóźnień dostarczone i zamontowane przez lokalną firmę zabudowującąFafame-Falkenrehder Fahrzeug- und Metall GmbH- z Ketzin obok Berlina, tak więc firma komunalna mogła skutecznie walczyć ze śniegiem i gołoledzią w zakończonym właśnie zimowym sezonie 2020-2021.

Zamiana jednej zabudowy na drugą jest stosunkowo prosta i trwa zaledwie kilkanaście minut. Ze względu na zwartą budowę oraz bezpieczeństwo niezbędne są do tego 2 osoby. Nieużywana w danym momencie zabudowa samowyładowcza lub posypywarka spoczywa na 4 lekkich nogach podporowych umożliwiających przechowywanie urządzenia po zakończeniu sezonu zimowego lub letniego.

Dzięki zawieszeniu pneumatycznemu kierowca podnosi zawieszenie w najwyższe możliwe położenie. Po zwolnieniu blokad i rozłączeniu przyłączy hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych, kierowca opuszcza zawieszenie. Wtedy może odjechać podwoziem. Na podwoziu można wtedy zamontować inny zabudowę / inny element systemu wymiennego, po tym gdy opisane wyżej czynności zostaną wykonane w odwrotnej kolejności.

Podłoga zabudowy trójstronnej wykonano ze szwedzkiej stali HARDOX i STRENX na burtach. Ze względu na agresywne działanie soli, skrzynia przed lakierowaniem została poddana cynkowaniu zabezpieczającemu ją przed korozją. Podobnie rozkładane stopnie ułatwiające dostęp do skrzyni i nogi podporowe.

Otwieranie burt bocznych w dół ułatwia wspomaganie sprężynowe. Burty boczne w razie potrzeby, można całkowicie zdemontować. W skład dodatkowego wyposażenia samochodu wchodzą m. in. rozsuwane drabinki pod podłogą oraz 5 par uchwytów do mocowanie ładunków wewnątrz skrzyni, a także 1-obwodową hydraulikę pod przyczepę samowyładowczą.

Do układu hydraulicznego wlano olej biodegradowalny. Biooleje spełniają te same role co oleje i smary pochodzenia petrochemicznego, ale w odróżnieniu od nich nie powodują skażenia środowiska. Podpodłogowy siłownik hydrauliczny pokrywa chromowana powłoka, co uodparniając go na korozję, zwiększa trwałość uszczelnień i całego urządzenia.

Wykorzystywana na danym samochodzie posypywarka Küpper-Weisser pod zimowe utrzymanie dróg wyposażona jest w zbiorniki na sól i solankę.

Firmy działające w obrębie miast potrzebują bardzo uniwersalnych produktów, do wielu zadań, dlatego zwrotne 3-osiowe posiada żuraw HIAB na tylnym zwisie.

Następne zamówienie kolejnych 4 sztuk dla firmy Autobahn GmbH na lata 2021-2022 jest już w toku.

KH-KIPPER

Wyświetlenia: 490

DHL Express przewiduje 70 proc. wzrost w e-handlu B2B

1.04.2021

Kolejne wyzwanie Andrzeja Bargiela

19.04.2021

Grupa DBK najlepszym europejskim dealerem używanych ciężarówek DAF

30.04.2021

ROBYG: 166 lokali w sprzedaży w Gdańsku

12.05.2021

Real Management S.A. z 45 mln zł na nowe projekty

27.04.2021

Mercedes-Benz CLS po liftingu już w sprzedaży w Polsce

6.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Specjał wynajmuje 6.500 mkw. w Czeladzi

17.03.2021

9 na 10 firm logistycznych liczy na wzrost obrotów. W handlu i produkcji nadzieja na poprawę koniunktury

21.04.2021

Nowy EQS: wydajny napęd elektryczny zapewnia do 770 km zasięgu

14.05.2021

Rosnący popyt na rzadkie surowce szansą dla Polski

26.04.2021

Maciej Oleksowicz wśród najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki

25.03.2021

Dlaczego pojazdy autonomiczne nie lubią deszczu?

29.03.2021