Terminal i magazyn PEKAES  w nowej lokalizacji na Pomorzu

Terminal i magazyn PEKAES w nowej lokalizacji na Pomorzu

22.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

PEKAES, czołowy operator logistyczny, powiększył powierzchnię terminalową na Pomorzu. Do dyspozycji Klientów oddano dziś terminal dystrybucyjny połączony z magazynem logistycznym.Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności operacyjnych w ramachlokalnej dystrybucji przesyłek drobnicowych oraz przepływu ładunków z i do portów w Gdańsku i Gdyni.

Nowy obiekt PEKAES zlokalizowany jest na terenie Panattoni Park Airport w Gdańsku. Składa się z dwóch części: terminalu dystrybucyjnego o powierzchni ponad 4 000 m kw. oraz magazynu logistycznego o pojemności 9 500 miejsc paletowych. Płynny przepływ towaru zapewnia 41 ramp załadunkowo-wyładowczych, 2 bramy z poziomu ”0” oraz 3 bramy wjazdowe dla samochodów dystrybucyjnych. Jedna z ramp bramy wjazdowej ma aż 63 metry długości i jest jedną z najdłuższych ramp w skali kraju. Łączna p owierzchnia terminalu i magazynu wynosi około 12 tysięcy m kw., n atomiast część biurowa zajmuje ponad 800 m kw.

– Nowo oddany terminal i magazyn PEKAES na Pomorzu doskonale odpowiada na aktualne potrzeby naszych Klientów, związane z rosnącą liczbą przesyłek w tej części Polski. *Ponieważ k*luczową rolę na szlaku naszych operacji drogą morską odgrywają porty w Gdyni i Gdańsku, dlatego ogromnymatutem tej inwestycji jest jej położenie. Nowy obiekt znajduje się bowiem w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od portu w Gdańsku. Lokalizacja, optymalnie zaplanowana powierzchnia oraz nowoczesna infrastruktura z pewnością zapewnią nam większą konkurencyjność na rynku oraz stworzą możliwości do dalszej ekspansji. – stwierdza Maciej Bachman,Prezes Zarządu PEKAES.

Transport drogą morską zyskał na znaczeniu szczególnie w ostatnich latach, a Polska stała się ważnym hubem przeładunkowym. Rozbudowa polskich portów wpłynęła korzystnie na rozwój tej części działalności PEKAES.

*– W ostatnim roku odnotowaliśmy rekordowe wzrosty w spedycji morskiej, dlatego istotne było zoptymalizowanie łańcucha dostaw i zapewnienie większej, dogodnie zlokalizowanej powierzchni dystrybucyjnej. Jestem przekonany, że n*owy obiekt w Gdańsku wpłynie na jeszcze szybszy transfer ładunków z polskich portów do terminali drobnicowych PEKAES zlokalizowanych na terenie całego kraju.dodaje Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.

PEKAES

Wyświetlenia: 495

Tajniki Muzeum Mercedes-Benz: choinka zapachowa

13.04.2021

Przewaga konkurencyjna dzięki współtworzeniu zrównoważonych łańcuchów dostaw

2.04.2021

Mercedes-Benz SL serii R 107 obchodzi 50. urodziny

21.04.2021

DHL Express zamówił od Fiata 100 elektrycznych samochodów

23.04.2021

Radarowy miernik prędkości: tajniki Muzeum Mercedes-Benz

21.04.2021

FB Antczak generalnym wykonawcą pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko

23.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Complex SAD zwiększa magazyn

4.05.2021

Goodyear prezentuje EfficientGrip Cargo 2– trwałe rozwiązanie dla lekkich pojazdów dostawczych

25.03.2021

Kazachstan i Macedonia: nowy standard tankowania na Jedwabnym Szlaku

6.04.2021

FPP: Jak usprawnić prace PFRON i ZUS?

22.04.2021

Cykl filmów na temat ekojazdy Mercedes-Benz Polska – jak jeździć bardziej ekonomicznie i ekologicznie?

6.04.2021

Trzy zasady w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, których potrzebuje każde przedsiębiorstwo w 2021 r.

15.04.2021