Textar walczy z podróbkami produktów do pojazdów ciężarowych

Textar walczy z podróbkami produktów do pojazdów ciężarowych

23.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

W trosce o bezpieczeństwo klientów na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zastosowano plombę PROriginal zabezpieczającą przed podróbkami.

Piractwo produktowe to rzeczywistość. Niektórzy nabywcy ulegają pokusie pozornych oszczędności i kupują na przykład w Internecie tanie produkty, które mogą być potencjalnie niebezpiecznymi podróbkami. Takie produkty często nie spełniają odpowiednich norm, nie są testowane, a co za tym idzie mogą mieć bardzo słabe parametry hamowania.

Dlatego TMD Friction podjęła kolejny krok, by zapewnić jeszcze lepszą ochronę przed podróbkami. Na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zamieszczono specialną plombę zabezpieczającą PROriginal. W ubiegłym roku z dużym sukcesem wprowadzono ją na pudełkach z produktami do samochodów osobowych.

“Podróbki oryginalnych podzespołów to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i gigantyczna szkoda dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego na opakowaniach produktów Textar pojawia sięplomba zabezpieczająca PROriginal.Klienci otrzymują skuteczne narzędzie umożliwiające zweryfikowanie autentyczności zakupionego produktu. Dzięki temu zyskują poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję jakości, gdyż tylko części oryginalne zapewniają najlepsze osiągi podczas hamowania na przykład w czasie sytuacji awaryjnej.” - mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Plomba PROriginal umieszczona jest na opakowaniu w taki sposób, że aby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa oznaczenia w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność. Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR, lub wpisanie kodu alfanumerycznego na stronie www.fightingthefakes.com .

W odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.

2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy opakowanie nie było otwierane.

3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W sytuacji, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką. Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +48 22 243 88 80.

TMD Friction

Wyświetlenia: 468

DACHSER ze wzrostem zaufania klientów i satysfakcjonującymi wynikami rocznymi

16.04.2021

Radarowy miernik prędkości: tajniki Muzeum Mercedes-Benz

21.04.2021

Organizujemy badania porównawcze urządzeń do diagnostyki nawierzchni

16.04.2021

Nowa strategia napędów AMG: z mocnymi hybrydami i wariantami elektrycznymi

9.04.2021

Kolejny odcinek nowej betonowej jezdni przekazany kierowcom

14.05.2021

Elektryczne Solarisy w Gorzowie w pakiecie z infrastrukturą do ładowania

14.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rodzina Ford Trucks Polska powiększa się o kolejnego dealera

1.04.2021

Rosnący popyt na rzadkie surowce szansą dla Polski

26.04.2021

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Chełma

19.04.2021

Ekspansja sieci DKV: 2500 stacji w Rosji, Danii i Czechach

7.05.2021

CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

13.04.2021

Najkorzystniejsza oferta na drugą jezdnię S6 obwodnicy Słupska

21.04.2021