FB Antczak generalnym wykonawcą pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko

FB Antczak generalnym wykonawcą pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko

23.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

W ramach umowy o generalne wykonawstwo FB Antczak rozpocznie budowę pierwszego magazynu powstającego na terenie LOOGIC Park Radomsko. Najemcą obiektu jest operator sieci JYSK.

Inwestycja zakłada budowę obiektu magazynowego klasy A, wraz z zapleczem socjalno-biurowym, o łącznej powierzchni użytkowej 54 tys. m kw. Nowoczesny budynek, o wysokości 10 m w świetle, zaprojektowany został przez pracownię RH+ Architekci. Przedsięwzięcie jest realizowane w formule built-to-suit (BTS) w oparciu o umowę z operatorem sieci supermarketów dekoracyjnych JYSK. Przekazanie obiektu najemcy jest planowane w drugiej połowie 2021 roku.

Realizowany dla JYSK magazyn będzie pierwszym obiektem powstającym w ramach parku logistycznego LOOGIC Park Radomsko. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 nowoczesnych hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. m kw. Atutem LOOGIC Park Radomsko będzie m.in. doskonałe położenie w centralnej Polsce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 oraz DK 91, a także kluczowych węzłów kolejowych.

– Realizowany w Radomsku park logistyczny to kolejny przykład rosnącej pozycji FB Antczak na prężnie rozwijającym się rynku nieruchomości magazynowo-przemysłowych, m.in. w centralnej i południowej Polsce. W ścisłej współpracy z inwestorem i najemcą budujemy bardzo zaawansowany pod względem technicznym obiekt, spełniający wymogi certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie oraz własne zasoby kadrowo-sprzętowe będziemy w stanie zrealizować ten projekt w bardzo ambitnym tempie, dbając o najwyższą jakość wykonania i zachowując restrykcyjne standardy środowiskowe –podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

W 2020 roku FB Antczak przekazała inwestorom ponad 100 tys. m kw. powierzchni magazynowych i przemysłowych. W tym roku Grupa planuje podwoić wynik osiągnięty w ubiegłym roku. Aktualnie FB Antczak, jako generalny wykonawca, realizuje dla klientów projekty logistyczne m.in. we Wrocławiu, Kaliszu, Krakowie, Radomsku oraz w rejonie metropolii warszawskiej. Na rynku nieruchomości komercyjnych Grupa współpracuje z największymi polskimi i międzynarodowymi partnerami.

Wyświetlenia: 693

Volvo Trucks Polska uruchamia Centrum Napraw Powypadkowych

5.05.2021

Coraz bliżej zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

6.04.2021

Mercedes-EQ rozpoczyna produkcję akumulatorów do nowego modelu EQS i wzbogaca swoje doświadczenie w dziedzinie elektromobilności

29.03.2021

Nowy EQB: elektromobilność w pakiecie rodzinnym

19.04.2021

BM Reflex: Ceny paliw w hurcie spadają, a na stacjach podwyżki

12.04.2021

GEFCO publikuje wyniki finansowe za 2020 rok. Dobre wyniki operacyjne i solidne zarządzanie finansami w trudnych czasach dla gospodarki

6.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Koleje Dolnośląskie wstrzymują start sezonowych połączeń do Czech

14.04.2021

Goodyear i TNO zaprezentują inteligentny układ hamulcowy

29.03.2021

Energia z wiatru i słońca od SEGRO

8.04.2021

VOX wprowadza się do SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki

15.04.2021

Nowa strategia napędów AMG: z mocnymi hybrydami i wariantami elektrycznymi

9.04.2021

Dlaczego międzykontynentalny transport części samochodowych w jednorazowych opakowaniach jest nieekologiczny?

25.03.2021