Nowy Gold od Jenoxa

Nowy Gold od Jenoxa

25.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Jenox Akumulatory zaprezentowała nową odsłonę swojego flagowego akumulatora serii Gold. W nowoczesnym bloku, za złoto-czarną etykietą, kryje się zupełnie nowa moc i szereg zmian, które wychodzą naprzeciw oczekiwać użytkowników współczesnych aut.

Nowy Jenox Gold to akumulator stworzony przez polskich inżynierów w oparciu o wiodącą światową technologię produkcji. Chodzieska fabryka decydując się za zmianę Golda, postawiła na zwiększoną żywotność akumulatora, wysoki prąd rozruchowy i rezerwę mocy, która jest decydująca przy tzw. „zimnym rozruchu”. – Nowoczesna motoryzacja stawia przed akumulatorami coraz to większe wyzwania, dlatego nawet najlepsze produkty muszą rozwijać swój potencjał by wyjść naprzeciw potrzeb i oczekiwań klientów – mówi Ryszard Wasyłyk, dyrektor handlowy w firmie Jenox Akumulatory. – Jenox Gold to nasz flagowy produkt w segmencie aut osobowych, który od lat zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników. W nowych akumulatorach serii Gold zastosowano unikalny skład masy czynnej oraz trójwymiarową geometrię kratki, która zapobiega opadowi masy. Wszystkie te zmiany wraz nową obudową bloku i etykietą mają umocnić pozycję Golda w segmencie akumulatorów serii premium – dodaje. Pierwsze pojemności nowej generacji akumulatorów serii Gold już są dostępne na sklepowych pułkach. Systematycznie producent będzie wprowadzał do oferty kolejne pojemności nowego Golda. Łącznie będzie ich siedemnaście.

Seria Jenox Gold oferuje swoim użytkownikom maksymalną wydajność akumulatora, która kluczowa jest w przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Ponadto nowy Jenox Gold posiada prąd rozruchowy, który znacznie przewyższa wymogi producentów samochodów. Uzyskanie takiego prądu było możliwe dzięki wykonaniu elektrod ze stopów wapniowo-cynowych oraz zastosowaniu dodatków węglowych, co znacząco poprawiło przyjmowania ładunku elektrycznego. W rezultacie zwiększyła się rezerwa pojemność akumulatora oraz wydłużył się czas jego użytkowania. Warto również zauważyć, że szereg przyjętych w serii Gold rozwiązań, przełożyło się na zminimalizowane zużycie wody, co uczyniło nowy akumulator całkowicie bezobsługowym.

Za nowym blokiem serii Gold idą też kolejne zmiany. Pod złoto-czarną etykietą kryje się wieczko o wyjątkowej konstrukcji. Zostało tak zaprojektowane by zapobiegać przed wyciekiem elektrolitu i zabezpieczyć akumulator przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Warto też dodać, że podobnie jak we wcześniejszych modelach, nowe wieczko również zostało wyposażone we wskaźnik naładowania akumulatora (magic eye).

Chodzieska fabryka akumulatorów ciągle prowadzi prace nad nowymi akumulatorami do pojazdów osobowych i ciężarowych. Aktualnie w swojej ofercie Jenox Akumulatory posiada serie Classic Blue Power, Gold i EFB dedykowane do aut osobowych oraz SHD, SVR i SRP stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Łącznie z linii produkcyjnych chodzieskiej fabryki schodzi blisko 1 mln akumulatorów rocznie.

Wyświetlenia: 552

Pierwsze elektryczne Solarisy na rynku czeskim trafią do Ostrawy

23.03.2021

W 2020 r. wystawiono 656 tys. mandatów z fotoradarów. Rekordzista pędził z prędkością 212 km/h

22.04.2021

Słuchawki Xiaomi za zakup akumulatorów Exide

7.04.2021

25 lat firmy Solaris

23.03.2021

Nowa strategia napędów AMG: z mocnymi hybrydami i wariantami elektrycznymi

9.04.2021

FPP: Projekt ustawy wdrażającej dyrektywę plastikową jest niekompletny

11.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DHL Express zamówił od Fiata 100 elektrycznych samochodów

23.04.2021

ROBYG – drugi etap wrocławskiego osiedla Wojszyckie Alejki w sprzedaży

13.04.2021

Transport przyszłości – szybki, komfortowy, bezpieczny

2.04.2021

DPD Polska z tytułem Marka Godna Zaufania 2021

6.05.2021

Mercedes-EQ rozpoczyna produkcję akumulatorów do nowego modelu EQS i wzbogaca swoje doświadczenie w dziedzinie elektromobilności

29.03.2021

Inwestycja drogowa to projekt na lata

13.04.2021