Goodyear i TNO zaprezentują inteligentny układ hamulcowy

Goodyear i TNO zaprezentują inteligentny układ hamulcowy

29.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Goodyear i holenderska organizacja badawcza TNO wspólnie pracują nad pojazdem demonstracyjnym, w którym będą testować działanie opon komunikujących się z układem sterowania pojazdu, a zwłaszcza z układem zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania (ABS).

Dzięki połączeniu inteligentnych opon Goodyear z systemem ABS samochodu będzie można zoptymalizować skuteczność hamowania w zależności od sytuacji i stanu opon, jednocześnie wspomagając sterowność pojazdu. Z wcześniejszych badań przeprowadzonych przez Goodyear wynika, że integracja tych dwóch elementów może zmniejszyć stratę drogi hamowania o około 30%.

W badaniach poszukuje się bardziej zaawansowanej integracji, aby zoptymalizować drogę hamowania z uwzględnieniem warunków pracy opony i nawierzchni drogi. Obie firmy koncentrują się na maksymalizacji potencjalnego wpływu na bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój i spodziewają się udostępnić wyniki na początku 2022 roku.

„Biorąc pod uwagę informacje, jakie opona może przekazać pojazdowi w połączonym środowisku, możliwości są ogromne” - powiedział Chris Queen, starszy dyrektor ds. innowacyjnych technologii w Goodyear. „TNO w podobny sposób myśli o lepszej przyszłości i cieszymy się, że możemy rozwijać ten projekt, aby zobaczyć, jak możemy nadal poprawiać osiągi pojazdów.”

„TNO skupia się na zwiększaniu bezpieczeństwa, wydajności i zrównoważonego rozwoju ruchu i transportu, a ta współpraca ma na celu zaoszczędzenie każdego możliwego centymetra drogi hamowania” - wyjaśniła Ellen Lastdrager, Dyrektor Zarządzający Departamentu Ruchu i Transportu TNO. „Jesteśmy przekonani, że dzięki lepszej integracji opon i systemów hamulcowych możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ratowania życia.”

Opony są jedynym elementem łączącym pojazd z drogą, a ta kluczowa pozycja pozwala im na przekazywanie informacji zwrotnych, które mogą być użyteczne dla pojazdu. W miarę rozwoju mobilności, gdy pojazdy i miasta stają się coraz bardziej inteligentne, skomunikowane opony Goodyear będą miały na celu zmianę sposobu, w jaki prowadzimy samochód.

Goodyear

Wyświetlenia: 567

Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

13.04.2021

Cresa doradzała firmie Kellogg’s podczas renegocjacji umowy najmu i ekspansji w Polsce

29.03.2021

Jak inspirująca może być strefa komfortu

24.02.2021

Szukasz nowych opon? Przeczytaj te porady!

13.04.2021

Nowy Gold od Jenoxa

25.03.2021

Pierwszy pociąg SPEDCONT z Chin do Polski

9.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

ROBYG wprowadza do sprzedaży 6. etap osiedla Mój Ursus

18.03.2021

FPP: Zielona infrastruktura konieczna w Polsce

13.04.2021

Elektryczna rewolucja w kolejnych polskich miastach

1.04.2021

Najnowsze IVECO Daily chłodnie dostarczają szczepionki do krajów Unii Europejskiej

1.03.2021

Nowa Klasa C z najnowszą, zawsze aktualną generacją systemu MBUX

5.03.2021

Textar walczy z podróbkami produktów do pojazdów ciężarowych

23.03.2021