Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

1.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Uruchomienie nowego połączenia drogowego na linii Szczecin – Mannheim jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firm z regionu zachodniopomorskiego. Strategiczne położenie Szczecina, na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, zapewnia łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie, co przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów – głównie ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Dotyczy to szczególnie klientów z takich branż jak elektronika, artykuły biurowe i szkolne, zabawki, urządzenia przemysłowe, sprzęt medyczny oraz poligrafia.

Szczecin bramę na Zachód

Terminal DACHSER w Szczecinie o powierzchni 1152 metrów kwadratowych jest bramą na zachód oraz północ Europy. W ramach nowej linii ciężarówki wyjeżdżają do Mannheim codziennie o godzinie 17:00. Dzięki temu przesyłki z Polski do Austrii i południowej części Niemiec docierają maksymalnie w ciągu 48 godzin, a do części Francji w 72 godziny. Szczeciński oddział DACHSER oferuje także bardzo konkurencyjne czasy dostaw do krajów Beneluksu, Danii, Szwecji, Norwegii czy Czech.

Nowa linia do Mannheim jest szóstym bezpośrednim połączeniem realizowanym codziennie ze Szczecina. Pięć z nich to połączenia z Niemcami. Pomimo sytuacji związanej z pandemią stale rozbudowujemy naszą sieć transportową, odpowiadając na rosnące potrzeby polskich eksporterów. W ten sposób skracamy czas dostaw oraz zapewniamy naszym klientom maksymalną elastyczność, która umożliwia dostosowanie się do zmian zachodzących w globalnych łańcuchach dostaw – powiedział Krzysztof Dominiak, kierownik operacyjny szczecińskiego oddziału DACHSER Polska.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni w ramach nowego połączenia na linii Szczecin – Mannheim DACHSER przewiózł 333 przesyłki o łącznej wadze ponad 76 ton. Oprócz tego każdego dnia szczeciński oddział firmy realizuje bezpośrednie dostawy do Kolding w Danii oraz niemieckich oddziałów w Hamburgu, Schönefeld, Stavenhagen i Rheine.

DACHSER

Wyświetlenia: 449

Maciej Oleksowicz wśród najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki

25.03.2021

Bliżej realizacji obwodnicy Starogardu Gdańskiego na DK22

1.04.2021

Próg opłacalności na rynku biurowym poszukiwany

23.02.2021

PaczKING – nowa odsłona platformy do nadań przesyłek od DHL Parcel

16.03.2021

Naszą misją jest sukces naszych klientów

5.03.2021

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument - Prologis Research wskazuje, co wpłynie na branżę logistyczną w przyszłości

14.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Logistyka kontraktowa DACHSER Polska na Górnym Śląsku – okno na zachód i południe Europy

24.02.2021

25 lat firmy Solaris

23.03.2021

Michelin będzie produkować całkowicie zrównoważone opony

1.04.2021

FB Antczak z kontraktem na budowę NOHO Logistic Park Christo Botewa

9.03.2021

CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

13.04.2021

Kuehne+Nagel przejmuje Apex International Corporation – azjatyckiego dostawcę usług logistycznych

23.02.2021