Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

Codziennie ze Szczecina do Mannheim z DACHSER

1.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Uruchomienie nowego połączenia drogowego na linii Szczecin – Mannheim jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firm z regionu zachodniopomorskiego. Strategiczne położenie Szczecina, na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, zapewnia łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie, co przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów – głównie ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Dotyczy to szczególnie klientów z takich branż jak elektronika, artykuły biurowe i szkolne, zabawki, urządzenia przemysłowe, sprzęt medyczny oraz poligrafia.

Szczecin bramę na Zachód

Terminal DACHSER w Szczecinie o powierzchni 1152 metrów kwadratowych jest bramą na zachód oraz północ Europy. W ramach nowej linii ciężarówki wyjeżdżają do Mannheim codziennie o godzinie 17:00. Dzięki temu przesyłki z Polski do Austrii i południowej części Niemiec docierają maksymalnie w ciągu 48 godzin, a do części Francji w 72 godziny. Szczeciński oddział DACHSER oferuje także bardzo konkurencyjne czasy dostaw do krajów Beneluksu, Danii, Szwecji, Norwegii czy Czech.

Nowa linia do Mannheim jest szóstym bezpośrednim połączeniem realizowanym codziennie ze Szczecina. Pięć z nich to połączenia z Niemcami. Pomimo sytuacji związanej z pandemią stale rozbudowujemy naszą sieć transportową, odpowiadając na rosnące potrzeby polskich eksporterów. W ten sposób skracamy czas dostaw oraz zapewniamy naszym klientom maksymalną elastyczność, która umożliwia dostosowanie się do zmian zachodzących w globalnych łańcuchach dostaw – powiedział Krzysztof Dominiak, kierownik operacyjny szczecińskiego oddziału DACHSER Polska.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni w ramach nowego połączenia na linii Szczecin – Mannheim DACHSER przewiózł 333 przesyłki o łącznej wadze ponad 76 ton. Oprócz tego każdego dnia szczeciński oddział firmy realizuje bezpośrednie dostawy do Kolding w Danii oraz niemieckich oddziałów w Hamburgu, Schönefeld, Stavenhagen i Rheine.

DACHSER

Wyświetlenia: 753

Rośnie aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym

13.10.2021

Schneider Electric na targach Warsaw Industry Week

4.11.2021

Branże usługowe podniosą stawki za swoje usługi

2.12.2021

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

13.10.2021

25 000 biurek więcej w przestrzeniach elastycznych w regionie EMEA

2.12.2021

Ford prezentuje zupełnie nowy samochód wielofunkcyjny Tourneo Connect, który zapewnia przestrzeń i wszechstronność podczas tygodniowej pracy, jak i podczas rodzinnego weekendowego wypoczynku

12.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Real Management sprzedało budynek Canal+

21.10.2021

Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą

28.10.2021

SPAR – pierwszy koncept TOPS! otwarty w Poznaniu

16.11.2021

UPS Healthcare uruchamia usługę UPS Premier w całej Europie

2.11.2021

Excellence – wyniki finansowe za Q3 2021

15.11.2021

DHL Parcel – doręczy paczki z Amazon Prime

8.11.2021