Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

1.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Honeywell, globalny producent szerokiego zakresu technologii i urządzeń optymalizujących pracę, otwiera fabrykę w Prologis Park Chorzów. Wyjątkowy w skali europejskiej zakład, w którym produkowane będą zaawansowane urządzenia automatyzujące logistykę, rozpocznie swoją działalność już w kwietniu. „Dla naszego nowego klienta ważna była dostępność nowoczesnej powierzchni, na której jak najszybciej będzie mógł rozpocząć działalność. Cieszymy się, że mogliśmy w pełni spełnić wszystkie potrzeby Honeywell, dzięki czemu w Prologis Park Chorzów już za kilka tygodni ruszy produkcja supernowoczesnych urządzeń dedykowanych logistyce magazynowej” – podkreśla Piotr Brycki, leasing manager na region Górnego Śląska w Prologis.

Inwestycja to kolejny krok w rozwoju działalności Honeywell poza Ameryką Północą. Jest także istotna dla gospodarki regionu - na powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie zatrudnienie około 100 osób.

„Dzięki naszej chorzowskiej fabryce będziemy mogli skutecznie rozbudować lokalny łańcuch produkcji i dostaw, a naszym klientom zapewnimy nowoczesne technologie, które wzmocnią ich konkurencyjność na dynamicznym rynku e-commerce. Jako lokalny pracodawca cieszymy się, że nasza ekspansja na europejskim rynku przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie” – podkreślił Szymon Pudlik, Senior Director Programs, Honeywell Intelligrated.

Prologis Park Chorzów jest miejscem przyjaznym dla pracowników – w ramach programu PARKLife na terenie centrum logistycznego powstały zielone tereny do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a łatwy dojazd do pracy ułatwia zlokalizowany na terenie parku przystanek autobusowy.

„Honeywell wybrał Prologis Park Chorzów między innymi ze względu na doskonałą lokalizację, w jakiej jest położony. Dla klienta kluczowy był szybki dojazd z zakładu do centrum Katowic, gdzie firma ma swój śląski oddział” – mówi Konrad Lewiński, Dyrektor w dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych w firmie JLL, która doradzała w transakcji.

Niezależnie czy chodzi o rozwój działalności na nowym rynku, stworzenie komfortowych warunków pracy, czy elastyczność w dostosowywaniu się indywidualnych potrzeb. W Parkach Prologis staramy się być wsparciem dla naszych klientów. Spełnione obietnice są... Made in Prologis.

Prologis

Wyświetlenia: 524

Nowe oblicze kawy i mini słodkości na Circle K

29.03.2021

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - wybraliśmy najkorzystniejsze oferty

1.03.2021

IVECO Poland przekazało firmie FINE LOGISTICS 500. egzemplarz ciągnika siodłowego IVECO napędzanego gazem ziemnym

19.02.2021

Kolejne wyzwanie Andrzeja Bargiela

19.04.2021

Solaris rozpoczął dostawy Urbino hydrogen do Kolonii

15.03.2021

Próg opłacalności na rynku biurowym poszukiwany

23.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak ograniczyć emisję dwutlenku węgla podczas jazdy samochodem

17.03.2021

Gwarancja odbioru karkasów przez Goodyear pomaga zwiększyć oszczędności flot i dbać o środowisko naturalne

22.03.2021

BM Reflex: Ropa ponownie drożeje

19.04.2021

Piotr i Paweł SA – sąd oddalił zażalenia na zatwierdzenie układu

29.03.2021

Nowy EQB: elektromobilność w pakiecie rodzinnym

19.04.2021

Umowa na dokończenie rozbudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo podpisana

24.02.2021