Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

1.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Honeywell, globalny producent szerokiego zakresu technologii i urządzeń optymalizujących pracę, otwiera fabrykę w Prologis Park Chorzów. Wyjątkowy w skali europejskiej zakład, w którym produkowane będą zaawansowane urządzenia automatyzujące logistykę, rozpocznie swoją działalność już w kwietniu. „Dla naszego nowego klienta ważna była dostępność nowoczesnej powierzchni, na której jak najszybciej będzie mógł rozpocząć działalność. Cieszymy się, że mogliśmy w pełni spełnić wszystkie potrzeby Honeywell, dzięki czemu w Prologis Park Chorzów już za kilka tygodni ruszy produkcja supernowoczesnych urządzeń dedykowanych logistyce magazynowej” – podkreśla Piotr Brycki, leasing manager na region Górnego Śląska w Prologis.

Inwestycja to kolejny krok w rozwoju działalności Honeywell poza Ameryką Północą. Jest także istotna dla gospodarki regionu - na powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie zatrudnienie około 100 osób.

„Dzięki naszej chorzowskiej fabryce będziemy mogli skutecznie rozbudować lokalny łańcuch produkcji i dostaw, a naszym klientom zapewnimy nowoczesne technologie, które wzmocnią ich konkurencyjność na dynamicznym rynku e-commerce. Jako lokalny pracodawca cieszymy się, że nasza ekspansja na europejskim rynku przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie” – podkreślił Szymon Pudlik, Senior Director Programs, Honeywell Intelligrated.

Prologis Park Chorzów jest miejscem przyjaznym dla pracowników – w ramach programu PARKLife na terenie centrum logistycznego powstały zielone tereny do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a łatwy dojazd do pracy ułatwia zlokalizowany na terenie parku przystanek autobusowy.

„Honeywell wybrał Prologis Park Chorzów między innymi ze względu na doskonałą lokalizację, w jakiej jest położony. Dla klienta kluczowy był szybki dojazd z zakładu do centrum Katowic, gdzie firma ma swój śląski oddział” – mówi Konrad Lewiński, Dyrektor w dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych w firmie JLL, która doradzała w transakcji.

Niezależnie czy chodzi o rozwój działalności na nowym rynku, stworzenie komfortowych warunków pracy, czy elastyczność w dostosowywaniu się indywidualnych potrzeb. W Parkach Prologis staramy się być wsparciem dla naszych klientów. Spełnione obietnice są... Made in Prologis.

Prologis

Wyświetlenia: 816

Do 10% oszczędności paliwa dzięki silnikom Renault Trucks nowej generacji

25.11.2021

DPD Polska rozszerza sieć DPD Pickup o punkty w marketach sieci Dino

30.11.2021

Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

13.10.2021

LOTOS Zielona księga dla rozwoju CCS w Polsce

3.11.2021

Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

18.11.2021

Nowe produkty w ofercie Textar

5.11.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kuehne+Nagel i Lufthansa Cargo promują paliwa neutralne pod względem emisji CO2

8.10.2021

Mocny wrzesień Forda w USA. Dynamicznie rosną: sprzedaż do klientów indywidualnych, rezerwacje oraz zamówienia

11.10.2021

DHL Parcel – doręczy paczki z Amazon Prime

8.11.2021

Produkty MAHLE do zarządzania temperaturą, które trzeba znać

9.11.2021

Dwie jezdnie na S7 Lubień - Naprawa

1.12.2021

Ford pomaga w odzyskaniu skradzionych pojazdów wyposażonych w systemy łączności Connected Car

8.10.2021