ROBYG pomaga na Wielkanoc

ROBYG pomaga na Wielkanoc

1.04.2021
Czas czytania ok. 9 minut

Dotacje na rzecz Powstańców i chorych dzieci

Grupa ROBYG rozpoczęła wielkanocne akcje pomocowe – dofinansowanie paczek dla Powstańców Warszawskich we współpracy z PZFD i Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, a także dotacje na rzecz Dzieci z Pomorskiego Hospicjum oraz Centrum Praw Kobiet. Dodatkowo firma wspiera organizację przedstawień Teatruza Jeden Uśmiech dla chorych dzieci w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

ROBYG przekazuje środki na rzecz Pomorskiego Hospicjum w ramach badania satysfakcji klientów po odbiorze mieszkań – wystarczy wypełnienie ankiety w czasie poniżej 2 minut. Zebrane informacje mają na celu podwyższenie jakości obsługi klientów.

„Jak co roku angażujemy się w pomoc potrzebującym. Na Wielkanoc chcielibyśmy umilić im czas i wywołać uśmiech na ich twarzach. Teraz także nasi klienci uczestniczą w akcji pomocy – ich ankiety oznaczają konkretne środki przekazywane w ramach naszych dotacji. W podziękowaniu za każdą wypełnioną ankietę przekazujemy na konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotę 30 zł. Tylko w ciągu 1 miesiąca udało nam się zebrać 177 wypełnionych ankiet – popularność tej akcji jest bardzo duża, więc liczymy, że uda nam się podarować sporą kwotę. Dziękujemy wszystkim klientom, którzy do tej pory podzielili się z nami swoją opinią. Nasze wsparcie w tym roku dotyczy także kobiet – wierzymy, że mamy realny wpływ na poprawę ich sytuacji oraz przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Zależy nam, by okazać im wsparcie i zaangażowanie w niesienie pomocy, dlatego przekazaliśmy dotację na rzecz Centrum Praw Kobiet. Zarząd i pracownicy firmy ROBYG życzą radosnych Świąt Wielkanocnych, szybkiego powrotu do normalności, zdrowia i rodzinnego ciepła!” – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ROBYG.

Kobiety stanowią ponad 56% wszystkich pracowników ROBYG – zajmują się praktycznie każdym aspektem budowy od analizy potencjalnych terenów inwestycyjnych, przez działania formalno-prawne związane z kupnem działek, jak i samymi projektami i wykonawstwem, a także przygotowaniem ofert, promocją, obsługą klienta i oczywiście pracują na budowach.

Fundacja Centrum Praw Kobiet jest organizacją, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie oraz przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Udziela kompleksowego wsparcia kobietom, których prawa są łamane. Centrum Praw Kobiet dąży do tego, aby oferowana pomoc pozwalała kobiecie uregulować swoją sytuację prawną, odzyskać godność, poczucie bezpieczeństwa, wiarę we własne możliwości i samodzielność ekonomiczną.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 roku ROBYG przekazał ponad 250 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%.

Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożyłinnowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeńAura Air firmy Keemple**. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem. ROBYG to 25.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów.**

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. W latach 2019-2020 spółka dofinansowała:

· Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła

· Zimowy Narodowy

· Dni Bemowa

· Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia

· Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie

· Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON

· Teatr za Jeden Uśmiech

· Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – cykliczne wspieranie edycji Ery Schaeffera

· Fundację im. Danuty Szaflarskiej

· Akcję Serce dla Powstańca

· 2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych

· Fundację Gdański Festiwal Muzyczny

· Festiwal Mozartowski Mozartiana

Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:

· Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:

o W Warszawie we współpracy z urzędem dzielnicy ROBYG zbuduje most przez Potok Służewiecki na Wilanowie. Przeprawa stworzy nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączy ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. ROBYG wybuduje przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebuduje skrzyżowanie.

o W Gdańsku realizuje liczne drogi, skrzyżowania i ciągi komunikacyjne

o W Poznaniu inwestuje w infrastrukturę publiczną ponad 20 mln zł - zbuduje i udostępni mieszkańcom Poznania znaczące obiekty infrastruktury publicznej. Są to duże i ważne przedsięwzięcia na terenie Ostrowa Tumskiego i w bezpośrednim otoczeniu wyspy. Będzie to największa inwestycja infrastrukturalna historycznie w Poznaniu dokonana przez prywatnego inwestora. Inwestycje obejmą m.in.:

ü budowę pełnej infrastruktury drogowej w ramach ul. Św. Wincentego

ü kładkę dla pieszych i ścieżkę rowerową, które przywrócą mieszkańcom możliwość rekreacyjnego korzystania z terenów Ostrowa Tumskiego oraz połączenie z Cytadelą

ü budowę dwóch mostów wraz z kładkami dla pieszych i rowerzystów: nad Cybiną i nad Kanałem Ulgi

o Nasadzenia drzew z okazji dnia ziemi w Gdańsku

o Park Odolany w warszawie

o Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie

o Zespół fontann w Wilanowie

o Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku

o Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku

o Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku

· Działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności

o Rodzinny bieg Czas na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych

o III edycja Biegu Niedźwiadka – 2016

o Zakup defibrylatora AED dla OSIR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017

o Serce dla Powstańca

o Fundacja im. Danuty Szaflarskiej

o Fundacja na rzecz Zapobiegania Narkomanii Maraton

o Instytut Tertio Millennio – projekt dar na stulecie

o Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia

o Dni Bemowa

o Dni Wilanowa

o Odlotowy piknik Robyg na Białołęce

o V królewski Festiwal Światła w Wilanowie

o Dzień dziecka w Muzeum POLIN

o Rodzinne zabawy w Parku Odolany

o Współpraca z Fundacją Zwalcz Nudę przy organizacji jednej z odsłon projektu Aktywna Rodzina na terenie dzielnicy Ursus

o „Od mola do mola – piaskiem w raka” – zbiórka funduszy na spełnienie marzeń dzieci chorych na raka”

o Mecz charytatywny „Reprezentacja Artystów Polskich vs. Przyjaciele pomorskiego hospicjum dla dzieci”

· Sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych

o Regaty o puchar dzielnicy „Wisła”

o Święto kobiecego rugby w warszawie

o Festiwal Mozartowski Mozartiana

o Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny

o Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera

o Zimowy Narodowy

o Gdański Festiwal Muzyczny

o III Festiwal Oper Barokowych

o Mecenat Teatru Palladium

o Przekazanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabytkowej czekoladnicy pochodzącej z fabryki w Miśni

o Klasycznie na Trawie – koncert orkiestry Filharmonii Narodowej w Królikarni

o Teatr za Jeden Uśmiech

· Wsparcie polskiej służby zdrowia oraz potrzebujących podczas epidemii koronawirusa na kwotę przekraczającą 250.000 zł

o akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy

o zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku

o zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

o dofinansowanie Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

o zakup bronchoskopu dla Kliniki Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku

o dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie

o dofinansowanie posiłków dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy

o wsparcie akcji #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali

o udział w inicjatywie #WielkanocDlaSeniora – posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa

o dotacja dla ZHP Chorągiewka w Gdańsku

o dotacja dla ZHP Gdańsk

o dotacja dla Fundacji Inspirujące Przykłady

Grupa ROBYG

Wyświetlenia: 806

Schneider Electric na targach Warsaw Industry Week

4.11.2021

Wysoka inflacja się utrzyma

22.11.2021

Pierwszy pociąg Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych już na torach!

2.12.2021

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV uznana za wzorową w dużym teście opon

14.10.2021

CEVA Logistics w Afryce – nowa inwestycja w wyspecjalizowaną obsługę ładunków wrażliwych i łatwo psujących się

18.11.2021

Schneider Electric laureatem konkursu „Firma Dobrze Widziana”

1.12.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pełne ciśnienie hamowania: 25 lat temu wprowadzono układ wspomagania hamowania Mercedes-Benz – BAS

3.12.2021

Excellence – wyniki finansowe za Q3 2021

15.11.2021

Jakie działania proekologiczne i prospołeczne podejmują deweloperzy

6.12.2021

Rozgrzany rynek nieruchomości. Jakie są koszty wykończenia mieszkania od dewelopera i na co zwrócić uwagę?

1.12.2021

CUPRA wybrała opony letnie Goodyear dla elektrycznego modelu Born

25.11.2021

MOVE 2021: Bridgestone i Webfleet Solutions prezentują nowe rozwiązania z zakresu mobilności wspierające elektryfikację flot samochodowych

9.11.2021