GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

1.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija współpracę z Polestar, marką aut elektrycznych klasy premium, w zakresie dostaw nowych pojazdów do odbiorców indywidualnych w Szanghaju i Pekinie. Działania koordynuje Moveecar, marka GEFCO skupiająca się na zarządzaniu autami w trakcie eksploatacji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru naszych usług przez Polestar w Chinach” - powiedział Laurent Sik, dyrektor generalny GEFCO China. „Polestar umożliwia klientom personalizację doświadczeń związanych z posiadaniem auta elektrycznego. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu. Dzięki usługom Moveecar, Polestar daje klientom swobodę wyboru miejsca i czasu dostawy samochodu, bez konieczności wizyty w punkcie sprzedaży”.

Polestar to szwedzka marka samochodów elektrycznych klasy premium, założona przez Volvo Cars i Geely Holding. Polestar od 2017 roku wykorzystuje synergię możliwości technologicznych i inżynieryjnych z Volvo Cars, a co za tym idzie, czerpie korzyści z ekonomii skali.

„Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu logistycznemu GEFCO, rozwijamy nowy trend dostaw samochodów” - powiedział Gao Hong, szef Polestar China. „Na początku przygody związanej z posiadaniem auta elektrycznego Polestar, jego dostawa bezpośrednio do domu buduje emocjonalną więź między marką Polestar a naszymi klientami”.

„GEFCO jest wieloletnim partnerem logistycznym w zakresie logistyki pojazdów gotowych dla spółek grupy w Europie oraz Chinach. Dostawa samochodów Polestar do domu klienta to dodatkowe doświadczenie w ramach bezproblemowego posiadania auta, co też oferujemy. Do realizacji tego celu potrzebni są sprawdzeni partnerzy logistyczni, dysponujący kompetencjami i odpowiednim sprzętem” - powiedział David Pansinger, odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchami dostaw w Polestar.

GEFCO w ramach współpracy przygotowało flotę pojazdów ciężarowych, która obsługuje dostawy aut elektrycznych Polestar do klientów w tych dwóch miastach. Dzięki pełnym możliwościom śledzenia, właściciel nowego auta jest informowany o przebiegu dostawy w czasie rzeczywistym. GEFCO współpracuje również z Polestar w zakresie krótkoterminowego zarządzania składem pojazdów gotowych. Nowy kontrakt opiera się na dotychczasowej współpracy GEFCO z Volvo od 2016 roku w zakresie transportu gotowych pojazdów z Europy do Chin.

Wyświetlenia: 510

Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

16.03.2021

Goodyear wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważone pozyskiwanie soi

12.04.2021

Bezpieczne i tańsze biura w natarciu

9.03.2021

Aktualności Powstają nowe strefy przemysłowe

16.03.2021

EQS: design dla wszystkich zmysłów

30.03.2021

Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

1.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wyrok bez precedensu: warszawski sąd gospodarczy uznałkredyt indeksowanydo CHFzainstrument finansowy

10.03.2021

Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

23.02.2021

Kierowco uśmiechnij się - nie tylko w Dniu Grzeczności za Kierownicą!

2.04.2021

BM Reflex: Wzrost cen ropy hamuje, co z cenami na stacjach?

22.02.2021

Oleje Shell Rimula do samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi są neutralne emisyjnie

16.03.2021

O krok od podpisania umów na dwa odcinki A2 Siedlce - Biała Podlaska

29.03.2021