Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

13.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Nowy model Volvo FM Volvo Trucks zdobył nagrodę Red Dot Award 2021 w kategorii Product Design dla pojazdów użytkowych. Nowe Volvo FM zostało zaprojektowane jako optymalne narzędzie pracy w szerokim zakresie zadań transportowych, z kierowcą w centrum uwagi.

Wyróżnienie „Red Dot” utrwaliło się na całym świecie jako jedno z najbardziej poszukiwanych znaków jakości za dobry projekt. Konkurs na nagrodę rozpoczął się w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech w 1955 roku. Dzisiejsze Jury Red Dot składa się z około 50 międzynarodowych ekspertów.

Rozwój nowego Volvo FM był wynikiem szeroko zakrojonych badań i wywiadów z klientami, które potwierdziły znaczenie wkładu kierowcy w rentowność i wizerunek firm transportowych. Dlatego zespół projektowy postanowił zaprojektować najlepsze mobilne biuro w branży, czego wynikiem jest wszechstronna ciężarówka, która jest zwinna, przestronna, a co najważniejsze, bezpieczna i wygodna dla wszystkich kierowców.

„Nagroda Red Dot to wielkie uznanie dla twórczej pracy zespołu projektowego Volvo Trucks. Nagroda podkreśla dobrze wyważone Volvo FM, tworząc wartość biznesową dzięki tej pożądanej ciężarówce. Dzięki projektowi wyglądu zewnętrznego, wnętrza i wrażeń użytkownika poprawiamy codzienne życie naszych kierowców i zapewniamy funkcjonowanie naszego społeczeństwa ”- mówi Carin Larsson, główny projektant Volvo Trucks UX

Nowe Volvo FM oferuje liczne innowacje, które zapewniają wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i produktywności. Przykłady obejmują nową, przestronną kabinę i lepszą widoczność dzięki zastosowaniu obniżonej linii drzwi, a także nowe lusterka wsteczne i opcjonalną kamerę narożną dla pasażera, która zapewnia dodatkowy widok na bok ciężarówki. Volvo FM można również dostosować, aby umożliwić znaczną oszczędność paliwa i emisji CO2.

Wnętrze podkreśla nowa deska rozdzielcza i dynamiczny 12-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany, aby uprościć interakcje kierowcy i zminimalizować rozproszenie uwagi podczas uzyskiwania dostępu do krytycznych informacji, a także jest gotowy na przyszłe aktualizacje i usługi.

Wygląd zewnętrzny Volvo FM podkreśla jego wszechstronność w różnych zastosowaniach. Kabina ma nowy aerodynamiczny kształt z czystymi, charakterystycznymi liniami. Reflektory w kształcie litery V są natychmiast rozpoznawalne, a konstrukcja solidnej przedniej osłony chłodnicy nadaje pojazdowi odważny, pewny siebie wygląd.

Nowe Volvo FM zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku wraz z Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FMX. Wszystkie cztery nowe ciężkie ciężarówki są produkowane seryjnie od marca 2021 roku.

Volvo Trucks

Wyświetlenia: 389

Dlaczego firmy decydują się na relokację zakładów produkcyjnych do Polski?

19.04.2021

FPP: Projekt ustawy wdrażającej dyrektywę plastikową jest niekompletny

11.05.2021

ID Logistics przyspiesza rozwój na rynku usług logistycznych w Niemczech

30.04.2021

Zielone światło dla S5 pomiędzy Ostródą i Grudziądzem

7.05.2021

„Dla rozwoju transportu kolejowego w regionie postawiliśmy na pasażerów”

10.05.2021

Trwa intensywny rozwój dróg szybkiego ruchu. Najważniejsze statystyki

4.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Hellmann Worldwide Logistics we współpracy in-house logistics z "Grupą Żywiec"

11.05.2021

Przerwy techniczne w dostępie do usługi 19 111

30.03.2021

Rodzina Ford Trucks Polska powiększa się o kolejnego dealera

1.04.2021

CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

13.04.2021

Solaris dostarczy kolejnych 6 autobusów elektrycznych do Szczecina

13.04.2021

Światowy debiut Mercedesa EQS w Mercedes me media – cyfrowa premiera progresywnej elektrycznej limuzyny

6.04.2021