Dostawcy doceniają partnerskie relacje z Inter Cars

Dostawcy doceniają partnerskie relacje z Inter Cars

16.04.2021
Czas czytania ok. 5 minut

Inter Cars to nie tylko logo, oferta produktowa i pozycja na rynku. To także godny zaufania partner, co podkreślają m.in. Castrol oraz ZF Aftermarket. Dostawcy chętnie angażują się w liczne inicjatywy firmy, szczególnie te, w których duży nacisk kładziony jest właśnie na partnerskie relacje.

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla Inter Cars. Firma z powodzeniem zainicjowała i zrealizowała dwie ważne kampanie : projekt Battery Point oraz #pomagamypomagać. Pierwsza z akcji – realizowana wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA – miała pokazać właścicielom aut, jak ważne jest odpowiednie dbanie o akumulator, zwłaszcza w okresie zimowym. Z kolei #pomagamypomagać to akcja wspierająca warsztaty w trudnym czasie pandemii.

Tego typu inicjatywy pokazują, że perspektywa działania Inter Cars jest znacznie szersza niż tylko ujęcie biznesowe, a dla firmy bardzo ważny jest los wszystkich jej partnerów. Taka postawa, towarzysząca dystrybutorowi części już od ponad 30 lat, została zauważona i doceniona przez otoczenie, które chętnie angażuje się w akcje Inter Cars.

– Castrol uczestniczy w większości projektów Inter Cars skierowanych do warsztatów niezależnych w Polsce i Europie Centralnej, mających na celu zwiększenie konkurencyjności punktów serwisowych, ich kompetencji bądź bezpieczeństwa – mówi Tarek Hamed, Marketing Manager Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.

I wymienia wspólne inicjatywy, które udało się zrealizować dzięki partnerskim relacjom pomiędzy Inter Cars i Castrol:

– Od 2018 r. wspólnie prowadzimy profesjonalną sieć warsztatów zrzeszonych pod marką Q Service Castrol. Do chwili obecnej dołączyło do nas już 360 serwisów. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę w ramach projektu #pomagamypomagać, wspierającą warsztaty niezależne w trudnym okresie pandemii. Od tego roku jesteśmy również obecni na platformie Motointegrator, będąc sponsorem kategorii „Oleje”. A to tylko kilka przykładów naszej bliskiej współpracy.

Tarek Hamed.jpg

Szczególnie ważna dla dostawców jest długofalowa wizja Inter Cars, a także otwartość i kreatywność w przeprowadzanych projektach.

– Chętnie wspieramy wspólne przedsięwzięcia i projekty Inter Cars przygotowane i przeprowadzane w oparciu o profesjonalne i dokładne analizy. Dotyczy to zarówno projektów dających natychmiastowe efekty, ale również takich, które są inwestycją we wspólną przyszłość. Najbardziej cenimy strategiczne partnerstwo, otwartość i kreatywność w przeprowadzaniu wspólnych działań – podkreśla Tomasz Mierzejewski z ZF Aftermarket.

Więcej niż dystrybutor części

– Inter Cars to nie tylko logo, oferta produktowa, czy pozycja na rynku. To przede wszystkim ludzie, którzy wspólnie pracują na sukces przedsiębiorstwa. Cenimy sobie codzienną współpracę, responsywność, kreatywność, wzajemne zrozumienie i nastawienie na ten sam cel. Na wyróżnienie w Inter Cars zasługuje również zrozumienie rynku i klientów oraz szybkość reakcji – ocenia Tarek Hamed.

Co istotne, nie jest to odosobniona opinia na rynku. Inter Cars dzięki partnerskim relacjom z klientami i dostawcami zyskał spore uznanie.

– Inter Cars to partner godny zaufania, z ogromnym doświadczeniem na wielu rynkach. Bliska współpraca, doskonała komunikacja i niemalże przyjacielskie relacje są gwarancją sukcesu naszych działań – mówi Tomasz Mierzejewski.

Tomasz Mierzejewski.jpg

Inter Cars nie zamierza jednak spocząć na laurach i planuje dalej zmieniać na lepsze obraz branży motoryzacyjnej. Aby to uczynić spółka wystartowała z nową kampanią „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”.

– Jako firma ciągle staramy się być lepsi, zarówno pod kątem biznesowym, jak i w rozumieniu potrzeb naszych klientów i dostawców. Wiemy, że branża motoryzacyjna to system naczyń połączonych, dlatego tylko współpraca i partnerskie relacje pozwolą na rozwój oraz lepszą przyszłość dla wszystkich osób i przedsiębiorstw związanych z sektorem automotive –

– zauważa Krzysztof Soszyński, Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA.

I dodaje:

– Nasza spółka jest łącznikiem na wielu płaszczyznach, skutecznie kojarząc ze sobą firmy i ludzi, dla których wzajemna współpraca przynosi wiele korzyści. Mechanicy, producenci części, grupy filialne, firmy logistyczne, pracownicy, kierowcy pojazdów osobowych i ciężarowych– wszystko to zebrane w całość tworzy sprawnie funkcjonujący organizm.

Inter Cars ma wpływ na całą branżę

– Wpływ Inter Cars na branżę jest bardzo znaczący, ponieważ firma jest wiodącym dystrybutorem na rynku, obserwowanym przez całą branżę i często inicjującym nowe trendy

– podkreśla Tomasz Mierzejewski.

– Inter Cars od lat wyznacza trendy, które często stanowią inspirację dla pozostałych podmiotów na rynku aftermarketowym – dodaje do tego Tarek Hamed.

I kontynuuje

– Jest wiele zmiennych, które mają wpływ na budowanie relacji pomiędzy partnerami handlowymi. Do najważniejszych zaliczamy lojalność, która wymaga czasu, konsekwencji w działaniu i wiarygodności, którą możemy sprowadzić do poczucia bezpieczeństwa biznesowego. Budowanie relacji to długotrwały proces, wymagający od partnerów dialogu i wspólnych działań ukierunkowanych na wzajemne zaufanie oraz otwartości na przyszłe projekty.

Dzięki dobrym relacjom Inter Cars z dostawcami zyskują przede wszystkim klienci, ponieważ spółka koncentruje się na dostarczaniu im jak najwyższej jakości usług, części a także wiedzy technicznej Im także bliskie jest hasło „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”.

Inter Cars

Wyświetlenia: 525

Debata inwestycyjna w Grupie LOTOS

15.07.2021

Nadzieja dla zagubionych i rannych: najnowszy film Forda „Ratownicy” opowiada o brytyjskiej lekarce, pracującej w zespole ochotniczego pogotowia górskiego

14.07.2021

Solaris sygnatariuszem deklaracji o Wielkopolskiej Dolinie Wodorowej

21.07.2021

Kolejna zapowiedź nowego designu smarta

21.07.2021

BM Reflex: Wzrosty cen diesla i benzyn wyhamowały, drożeje LPG

26.07.2021

Sztuczna inteligencja w służbie branży kolejowej

21.06.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rozwój CEVA Logistics w krajach nordyckich – operator wzmacnia pozycję na europejskim rynku usług TSL

30.06.2021

Madison International Realty i Griffin Real Estate łączą siły i wychodzą na niemiecki rynek logistyczny

12.07.2021

Kolejne kilometry betonowej jezdni przekazane kierowcom

7.07.2021

Czy lokale usługowe w nowych osiedlach mają wzięcie

26.07.2021

Mercedes-Benz Classic podczas Festiwalu Prędkości Goodwood: wspomnienie Sir Stirlinga Mossa

12.07.2021

Poznaj 10 faktów o sterowcach Goodyear Blimp

13.07.2021