CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance

CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance

20.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

- CEVA Logistics z United na rzecz stosowania bardziej zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF)

- Różne firmy i pasażerowie zaproszeni do udziału w projekcie promującym działania na rzecz zrównoważonego podróżowania i transportu przyszłości

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, inauguruje przystąpienie do United Airlines Eco-Skies Alliance SM. To pierwszy tego typu program, ukierunkowany na współpracę największych światowych korporacji z liniami lotniczymi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu lotniczego w przyszłości.

CEVA Logistics wraz z innymi liderami United Eco-Skies Alliance zakupią w tym roku ok. 3,4 mln galonów zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Przy prawie 80 proc. redukcji emisji CO2, w porównaniu z konwencjonalnym paliwem lotniczym, ta ilość SAF jest wystarczająca do wyeliminowania ok. 31 tys. ton metrycznych emisji gazów cieplarnianych, co jest równoważne z przelotem ponad 200 mln mil samolotem pasażerskim.

Jako pierwsza firma logistyczna, która przystąpiła do Sojuszu, CEVA Logistics obejmuje przewodnictwo w branży air cargo, aby u źródła zmniejszyć wpływ transportu lotniczego na środowisko naturalne poprzez tworzenie popytu na wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego. Oprócz programu Eco-Skies Alliance, który jest przeznaczony dla klientów korporacyjnych, do udziału zapraszani są również klienci indywidualni, którzy chcieliby przekazać fundusze na zwiększenie zakupu paliwa SAF, pomagając tym samym w obniżeniu emisji gazów cieplarnianych podczas lotów (informacje dla firm i osób prywatnych, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę, dostępne są na: united.com/ecoskiesalliance)

Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, mówi: „W CEVA zapewniamy klientom elastyczną logistykę, a jako część grupy CMA CGM, jesteśmy mocno zaangażowani w działania na rzecz ochrony naszej planety w zakresie zmian klimatycznych, jakości powietrza i bioróżnorodności. Dzięki udziałowi w United Eco-Skies Alliance, CEVA podejmuje konkretne działania już dziś, równocześnie patrząc w przyszłość. Oferowanie klientom lotniczym opcji SAF przy współpracy z United potwierdza zaangażowanie CEVA w tworzenie bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw. Doceniamy udział każdego z członków Sojuszu".

Scott Kirby, dyrektor generalny United, uzupełnia: „Od lat współpracujemy z firmami, pomagając im w kompensacji emisji gazów cieplarnianych podczas lotów, ale pochwalamy tych, którzy uczestnicząc w Eco-Skies Alliance, dostrzegają potrzebę wyjścia poza offset i wspierania lotów napędzanych SAF, co doprowadzi do przystępniejszych cenowo dostaw i ostatecznie redukcji emisji. To dopiero początek. Naszym celem jest przyłączanie kolejnych firm do Eco-Skies Alliance, zakup większej ilości SAF i wspólna praca nad poszukiwaniem kolejnych innowacyjnych metod dekarbonizacji."

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 1038

Dwa żywioły luksusowego stylu życia: Mercedes-Maybach oraz jachtowy świat Robbe & Berking

1.07.2021

Mercedes i Lewis Hamilton uzgadniają przedłużenie kontraktu o dwa lata

6.07.2021

Real Management S.A. sprzedaje Kamienicę Krakowskie Przedmieście 34

26.07.2021

Szwedzki przewoźnik wybiera elektryczne autobusy Scania

8.07.2021

Leasing z niską ratą dla MŚP w Fordzie – co wybrać? Porównanie Ford Wynajem Super Easy i Ford Leasing Opcje

21.07.2021

Rozwój CEVA Logistics w krajach nordyckich – operator wzmacnia pozycję na europejskim rynku usług TSL

30.06.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

INPOST – sieć paczkomatów® przekroczyła 13.000

8.07.2021

Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé na rok modelowy 2021 już dostępny

6.07.2021

Mercedes-Benz Classic podczas Festiwalu Prędkości Goodwood: wspomnienie Sir Stirlinga Mossa

12.07.2021

Transport z rekordowym zadłużeniem

30.06.2021

Brother wspiera podróżniczkę Monikę Witkowską w zdobyciu szczytu Broad Peak

16.06.2021

Solaris sygnatariuszem deklaracji o Wielkopolskiej Dolinie Wodorowej

21.07.2021