Badanie trzeźwości a koronawirus – bezpieczne alkotesty AlcoSense Go

Badanie trzeźwości a koronawirus – bezpieczne alkotesty AlcoSense Go

21.04.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Firma AlcoSense wprowadza do swojej oferty jednorazowy alkotest. AlcoSense Go sprawdzi się w przypadku potrzeby sporadycznego sprawdzania swojej trzeźwości. Alkotest kosztuje wielokrotnie mniej niż alkomat elektroniczny, a jednocześnie wskaże wiarygodny wynik, w przeciwieństwie do wielu tanich urządzeń wielorazowych. AlcoSense Go jest też bezpiecznym rozwiązaniem dla masowego badania trzeźwości podczas zagrożenia koronawirusem.

Prosta obsługa

Jednorazowy tester trzeźwości AlcoSense Go został zaprojektowany tak, by był jak najłatwiejszy w użyciu i jednocześnie dawał pewne wyniki.

Aby wskazanie było prawidłowe, do testera musi zostać podane przynajmniej 1,2 litra powietrza. Do zestawu został dołączony balonik, do którego najpierw należy wdmuchać powietrze. Następnie balonik podłącza się do testera i delikatnie wyciska z niego powietrze. Nie tylko daje to pewność, że została użyta odpowiednia ilość powietrza, ale jest to też ułatwienie dla osób, którym dmuchanie w standardowe alkotesty może sprawić problem, np. astmatyków. Wynika to z faktu, że niektóre alkotesty stawiają zdecydowany opór, co wymaga zwiększonego wysiłku podczas dmuchania.

Wyraźny wynik

Kolejną kwestią jest zmiana koloru kryształków pod wpływem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Często zmiana barwy potrafi być bardzo subtelna. Szczególnie, jeśli powietrze ma w sobie tylko 0,2 ‰ BAC, czyli tyle, ile wynosi l imit stężenia alkoholu we krwi kierowców w Polsce. W AlcoSense Go umieszczono kryształki, które pod wpływem powietrza z 0,2 ‰ BAC wyraźnie zmieniają kolor. Daje to kierowcy czytelny sygnał , że nie jest gotowy do prowadzenia pojazdu. Zmiana barwy jest dobrze widoczna zarówno w naturalnym jak i sztucznym oświetleniu.

Odporny na skrajne temperatury

Popularną praktyką jest trzymanie alkotestu w schowku samochodu. Powoduje to, że w lecie jest on narażony na wysokie temperatury przekraczające 50 stopni C, a z kolei w zimie − na warunki sporo poniżej zera. Kryształki w alkotestach mogą stać się mniej czułe pod wpływem upału jak i mrozu. Stwarza to ryzyko, że podczas badania nie zmienią koloru, dając nietrzeźwemu kierowcy fałszywy sygnał, że w wydychanym przez niego powietrzu nie ma alkoholu.

Kryształki w AlcoSense Go zostały przygotowane na takie sytuacje i pomimo przechowywania w niesprzyjających temperaturach będą funkcjonować w sposób poprawny.

Alkotest alternatywą w dobie COVID-19

Podczas pandemii koronawirusa korzystanie z jednego alkomatu przez różne osoby może być ryzykowne. Urządzenie nie tylko przechodzi przez kilka par rąk, ale mogą w nim też pozostać drobne ilości wydychanego powietrza i śliny poprzednich badanych. Jednorazowy alkomat jest pod tym względem zdecydowanie bezpieczniejszy, ponieważ po wyjęciu ze szczelnego opakowania ma z nim styczność wyłącznie jeden użytkownik.

Z tego powodu alkotesty takie jak AlcoSense Go mogą stanowić dobrą alternatywę w sytuacjach wymagających sprawdzenia trzeźwości wielu osób. Jeśli alkotest wykaże wynik pozytywny, można dodatkowo przeprowadzić test alkomatem elektronicznym, aby uzyskać wskazanie liczbowe.

Sprawdzona konstrukcja

AlcoSense Go został opracowany przez doświadczony zespół, który zaprojektował jednorazowy alkotest AlcoSense NF. Jest to jeden z dwóch alkotestów na świecie, który otrzymał certyfikację NF-X20-702 wydawaną przez francuskie laboratorium narodowe i jestużywany przez francuską policję.

Wyświetlenia: 663

Nowy EQS: wydajny napęd elektryczny zapewnia do 770 km zasięgu

14.05.2021

Madryt zamawia 250 autobusów marki Solaris!

27.04.2021

Stabilna pozycja Grupy LOTOS w trudnym 2020 roku

6.04.2021

Volvo Trucks Polska uruchamia Centrum Napraw Powypadkowych

5.05.2021

FPP: Projekt ustawy wdrażającej dyrektywę plastikową jest niekompletny

11.05.2021

Majowe nowości w ofercie Valeo Service

13.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Barometr EFL na II kwartał: najwyższa wartość głównego indeksu od początku pandemii koronawirusa w Polsce

15.04.2021

BM Reflex: Ropa ponownie drożeje

19.04.2021

Biurowy Wrocław powiększy się w tym roku tylko o 50 tys. mkw.

11.05.2021

Goodyear wyposaży w pełni elektryczne Audi e-tron GT Quattro i RS e-tron GT w opony Eagle F1 Asymmetric 5

8.04.2021

Pomagamy warsztatom wspierać środowisko i zyskiwać na recyklingu

23.03.2021

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

1.04.2021