DB Cargo Polska w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce

DB Cargo Polska w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce

23.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Trzynaście dobrych praktyk DB Cargo Polska opublikowanych zostało w tegorocznym Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce. Po raz szósty Forum Odpowiedzialnego Biznesu wskazuje na działania DB Cargo Polska z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Najnowsza edycja raportu, publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialne Biznesu od 2002 roku, to zbiór 1958 działań zrealizowanych przez 225 firmy. Raport stanowi przegląd aktywności firm w zakresie CSR i podsumowuje najważniejsze działania w tym obszarze, jakie zostały wdrożone przez przedsiębiorstwa w Polsce w minionym roku.

W wydaniu raportu za rok 2020 wymieniono trzynaście działań DB Cargo Polska, w tym 11 w kategorii „Praktyki z zakresu pracy”, jedno działanie z kategorii „Ład organizacyjny” oraz jedno z kategorii „Środowisko”. Wśród wyróżnionych dobrych praktyk znalazły się m.in. „Nowe procedury bezpieczeństwa podczas pandemii wykraczające ponad wymogi prawa”, „Minutki dla bezpieczeństwa”, „Lekcje ze zdarzeń”, „Czat pracowników z Zarządem”, „Aplikacja MyDBCargoPL” i „Nastawnie - miejsca spędzania przerw w pracy”.

„Zaangażowanie DB Cargo Polska w realizację celów zrównoważonego rozwoju przejawia się nie tylko w działaniach promocyjnych, ale jest przede wszystkim ważnym aspektem naszych codziennych procesów biznesowych. Stale mierzymy nasz wpływ na otoczenie, konsekwentnie obniżamy ślad węglowy, redukujemy emisję hałasu, wzmacniamy bezpieczeństwo przewozów oraz poprawiamy warunki pracy – mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu, DB Cargo Polska – rok 2020 był szczególny, naznaczony pandemią i koniecznością mierzenia się z ograniczeniami, które spowodowała. Tym bardziej cieszę się z realizacji inicjatyw, które stając się dobrymi praktykami, mogą stanowić inspirację dla szeroko rozumianego otoczenia biznesowego - dodaje.

Realizowany przez DB Cargo Polska program wolontariatu pracowniczego „Kolej na Pomaganie” stał się praktyką długoletnią, która pojawia się nieprzerwanie w raporcie dobrych praktyk od 2015 roku.

Wszystkie praktyki wskazywane w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu są sygnowane celami zrównoważonego wzrostu ONZ. Według tej kategoryzacji opisane praktyki DB Cargo Polska wpisują się w cele: wzrost gospodarczy i godna praca; zrównoważone miasta i społeczności; dobre zdrowie i jakość życia; innowacyjność, przemysł, infrastruktura; odpowiedzialna konsumpcja i produkcja; życie na lądzie.

„Trwająca od ponad roku pandemia nie zatrzymała naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zmieniła jednak nasze priorytety. Wysiłki skierowaliśmy przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom, klientom i kontrahentom. Stąd też zdecydowana przewaga dobrych praktyk z zakresu pracy – mówi Katarzyna Marciniak, Dyrektor Biura Zarządu, Transformacji i Cyfryzacji DB Cargo Polska – Ze względu na trwającą pandemię nasze działania mocno zakotwiczyliśmy w świecie wirtualnym, gdzie przenieśliśmy spotkania zarządu z pracownikami w formie czata oraz komunikację firmową z pracownikiem przy pomocy newsowej aplikacji na telefon komórkowy MyDBCargoPL – dodaje.

Pełna wersja raportu dostępna jest na: https://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2021/04/Raport-OBwP\_2020.pdf

DB Cargo Polska

Wyświetlenia: 558

DPD Polska z tytułem Marka Godna Zaufania 2021

6.05.2021

Rusza klasa patronacka Kolei Dolnośląskich

24.05.2021

ROBYG dla dzieci

1.06.2021

Jak będzie wyglądała polska energetyka bez węgla?

10.05.2021

Będzie druga jezdnia S6 obwodnicy Słupska

28.05.2021

DACHSER Chem-Logistics – logistyka dla wymagających

22.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

Factory Warehouse Logistics – nowa spółka Rohlig Suus Logistics

23.04.2021

Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej – konkurs dla miłośników kolei

12.05.2021

Zrównoważony rozwój wysoko na liście priorytetów przedsiębiorców – niestety tylko w teorii

19.04.2021

Transport i pomoc drogowa w jednym

6.05.2021

FPP i ZPPHiU o czynszach w galeriach handlowych

27.04.2021