Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk

Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk

27.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

W tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” zostały wyróżnione dwie inicjatywy SEGRO wspierające środowisko – ule i hotele dla owadów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper pojawił się w tym zestawieniu działań CSR już drugi rok z rzędu.

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, troszcząc się o środowisko naturalne, jak również mając na uwadze rozwijający się trend elektromobilności, wyposażył w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd prawie 90 proc. swoich parków logistycznych w Polsce.

Z kolei ule stanęły na terenie czterech parków: SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków, SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki, SEGRO Logistics Park Gliwice oraz SEGRO Industrial Park Tychy i wprowadziło się do nich już ponad pół miliona pszczół. Wybór lokalizacji podyktowany był bliskością upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Według wstępnych szacunków, zamieszkujące parki SEGRO pszczoły mogą produkować nawet 200 kilogramów miodu rocznie.

Obie praktyki SEGRO zostały docenione przez FOB w obszarze „środowisko” – ule i hotele dla owadów w kategorii „bioróżnorodność” zakwalifikowano jako praktykę długoletnią, która w ubiegłym roku pojawiła się w zestawieniu po raz pierwszy, zaś stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opisano pierwszy raz w kategorii „ekoefektywność”.

SEGRO to jedyny deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych, znajdujący się w zestawieniu wszystkich praktyk zgłoszonych przez 225 firm. Co więcej, w lutym 2021 roku firma uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, opierający się na trzech długoterminowych priorytetach, do których należą: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów. Jednym z przykładów realizacji tych celów przez SEGRO są stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz ule i hotele dla owadów.– Cieszymy się, że aż dwa nasze ekologiczne projekty trafiły do zestawienia Dobrych Praktyk 2020. Zainstalowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz ulokowanie uli i hoteli dla owadów w parkach logistycznych SEGRO w Polsce to jedne z licznych inicjatyw naszej firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcąc dywersyfikować spektrum działań w obszarze zrównoważonego rozwoju stawiamy na rozwiązania, które jednocześnie przynoszą korzyści środowisku naturalnemu, jak i naszym klientom, zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i wizerunkowym – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest to coroczny przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

SEGRO

Wyświetlenia: 450

PESA z kolejnym zamówieniem na ELF2 od Kolei Dolnośląskich!

25.03.2021

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021

FPP: Jak usprawnić prace PFRON i ZUS?

22.04.2021

ROBYG – drugi etap wrocławskiego osiedla Wojszyckie Alejki w sprzedaży

13.04.2021

FB Antczak generalnym wykonawcą pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko

23.03.2021

Transport i pomoc drogowa w jednym

6.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk

27.04.2021

Budowa obwodnicy Kępna w ciągu S11 na ostatniej prostej

16.04.2021

GEFCO dostarcza nowe auta dostawcze dla Poczty Polskiej

15.04.2021

Wybór oferty na kontynuację budowy S7 Widoma - Kraków

27.04.2021

Elektryzująca wiadomość: pierwsze w Polsce zamówienie na elektryczne autobusy miejskie Mercedes-Benz. 24 szt. eCitaro dla PKA Sp. z o.o. w Gdyni

22.04.2021

SPAR – nowy dyrektor handlowy

4.05.2021