DACHSER buduje nowy magazyn w Memmingen

DACHSER buduje nowy magazyn w Memmingen

27.04.2021
Czas czytania ok. 3 minut

DACHSER rozbudowuje oddział w Allgäu o magazyn wysokiego składowania żywności niechłodzonej i opakowań spożywczych. Tym samym w największym centrum operacyjnym operatora powstanie 52 000 dodatkowych miejsc paletowych. Projekt pochłonie blisko 25 milionów euro. Nowy magazyn, zaprojektowany zgodnie z zasadami równoważonego rozwoju, ma zostać otwarty latem 2022 roku.

Czas rozpocząć największą jak dotąd rozbudowę naszego centrum logistycznego w Allgäu. Z jednej strony to odpowiedź na rosnące potrzeby magazynowe naszych obecnych klientów, którzy rozwijają się w tempie około 5 procent rocznie. Z drugiej strony chcemy przygotować przestrzeń dla nowych klientów

– powiedział podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego Thomas Henkel, General Manager DACHSER Logistics Center w Allgäu.

Nowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7 500 m2 i wysokości 32 metrów, pomieści aż 52 000 palet opakowań spożywczych oraz żywności niewymagającej chłodzenia. Obiekt będzie w pełni zautomatyzowany i przystosowany do przechowywania towarów szybko rotujących od różnych klientów, w przeważającej części pełnych palet. Do obsługi około 5 tysięcy palet dziennie przewidziano 22 rampy oraz plac manewrowy dla ciężarówek o powierzchni blisko 2 600 m2. Przepływ towarów będzie w znacznym stopniu zautomatyzowany dzięki zainstalowanym systemom przenośników. Powierzchnia 2 300 m2 nad strefą załadunku posłuży do prowadzenia operacji ręcznej kompletacji i finalizacji zamówień. W budowanym magazynie będzie pracować łącznie 40 pracowników z oddziału w Memmingen.

Inteligentna automatyzacja odciąża pracowników – nasz najbardziej deficytowy i jednocześnie najcenniejszy kapitał – od wielu ręcznych prac związanych z magazynowaniem lub wydawaniem towarów. Dzięki temu mogą oni skoncentrować się na usługach o wartości dodanej, które są bardziej wymagające – wyjaśnił Stefan Hohm, Chief Development Officer w DACHSER, który odpowiada w firmie za logistykę kontraktową na całym świecie.

Zrównoważone budownictwo i przyjazna środowisku eksploatacja

Większość energii do zasilenia magazynu będzie pochodzić z instalacji fotowoltaicznej o mocy około jednego megawata. W okresach, gdy elektrownia słoneczna nie będzie w stanie wytworzyć wystarczającej ilości prądu, magazyn będzie korzystał z neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla energii wodnej. Jako rezerwowa rozważana jest również jednostka kogeneracyjna. Nowy magazyn, podobnie jak od 2010 roku całe centrum logistyczne w Allgäu, zostanie podłączony do sieci regionalnej elektrociepłowni, z której będzie mógł nie tylko pobierać ciepło, ale też oddawać nadwyżki energii. Ponadto energia elektryczna wytwarzana w nowym obiekcie ma być wykorzystywana również do ładowania pojazdów elektrycznych, a w dalszej perspektywie do produkcji wodoru. Niemieckie przepisy dotyczące ochrony środowiska wymagają, aby wpływ inwestycji został zniwelowany, co DACHSER osiągnie w ścisłej współpracy z władzami miasta Memmingen poprzez szeroko zakrojony program nasadzeń. Oprócz tego na terenie firmy ma powstać system zbierania wody deszczowej, która następnie zasili wody gruntowe.

Nasz nowy magazyn w Memmingen wyznacza kierunki rozwoju logistyki kontraktowej w sieci DACHSER. Ten oddział wyróżniają rozległe kompetencje w zakresie magazynowania i usług o wartości dodanej, a także doskonałe położenie zapewniające połączenia z naszą europejską siecią transportową. Jednak przede wszystkim centrum logistyczne w Allgäu pielęgnuje długoterminową współpracę ze swoimi klientami, skutecznie i stale poprawiając ich bilans logistyczny. Po otwarciu nasz nowy magazyn będzie odgrywał w tym obszarze szczególną rolę

– powiedział Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER.

DACHSER Allgäu w Memmingen, specjalizujący się w logistyce kontraktowej, jest największym centrum operacyjnym firmy na świecie. Codziennie zespół 880 pracowników obsługuje 3 000 ton żywności oraz 2 500 ton towarów przemysłowych i konsumpcyjnych. DACHSER, po uruchomieniu nowego magazynu latem 2022 roku, będzie dysponował w Memmingen w sumie ponad 200 000 miejsc paletowych.

DACHSER

Wyświetlenia: 796

Brother wspiera podróżniczkę Monikę Witkowską w zdobyciu szczytu Broad Peak

16.06.2021

INPOST – sieć paczkomatów® przekroczyła 13.000

8.07.2021

Kuehne+Nagel i IAG Cargo kończą realizację pierwszego bezemisyjnego projektu czarterowego

30.06.2021

Hegelmann Transporte już 10 lat na polskim rynku!

9.07.2021

GATTA na półkach sieci Rossmann, Biedronka i Netto

21.06.2021

Już w trzeci weekend lipca zjadą się do nas najpiękniejsze ciężarówki z całej Europy

6.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wakacje za pasem. Czy przygotowaliście auto na wyjazd?

8.07.2021

W 2025 r. Mercedes-Benz zastosuje do produkcji samochodów ekologiczną stal

1.06.2021

FPP – już ponad 6% emerytów bez minimalnej emerytury

6.07.2021

Mazop Group inwestuje w innowacje – biznes tekturowy nie zwalnia tempa

15.07.2021

Czy lokale usługowe w nowych osiedlach mają wzięcie

26.07.2021

Pomocna dłoń podczas zmian w unijnych przepisach VAT

13.07.2021