21. Oddział PEKAES w Kaliszu – dynamiczny start  i dalsza ekspansja Grupy w 2021 roku

21. Oddział PEKAES w Kaliszu – dynamiczny start i dalsza ekspansja Grupy w 2021 roku

28.04.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Sieć dystrybucyjna PEKAES, czołowego operatora logistycznego, zagęszcza się w szybkim tempie. Kalisz stanowi nowy, strategiczny punkt na mapie terminali spółki. Dziś rozpoczął pracę 21. Oddział PEKAES w Wielkopolsce, w skład którego wchodzi terminal dystrybucyjny. Obiekt zwiększa możliwości operacyjne w PEKAES w tej części kraju.

Otwarcie Oddziału PEKAES w Kaliszu to kolejny etap inwestycji w kluczowym dla Grupy segmencie usług drobnicowych. Wybór lokalizacji pod nowy terminal nie był przypadkowy. Kalisz, dawna stolica Wielkopolski, to drugi największy ośrodek w regionie. PEKAES od wielu lat jest bardzo aktywny w tej części kraju, a intensywny rozwój całego województwa p rzekłada się w dużym stopniu na zakres działalności PEKAES.

*– Wybraliśmy Kalisz, gdyż rośnie skala naszych operacji w tym regionie kraju. Terminal położony jest w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu możemy zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczyć usługi logistyczne w jeszcze krótszym czasie. Z pewnością z*yskają nasi Partnerzy biznesowi z Kalisza i okolic, których przesyłki będą miały teraz znacznie k rótszą trasę do pokonania. Oczywiście na tym nie koniec naszych inwestycji, gdyż wraz z rozwojem biznesu planujemy powiększać powierzchnię terminalową w Kaliszu, podążając ścieżką dalszej rozbudowy naszej sieci dystrybucyjnej. –stwierdza Maciej Bachman,Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES stawia na rozwój współpracy z lokalnymi firmami, jak i zapowiada dalszą ekspansję zagranicą. Nowy obiekt będzie pełnić także istotną rolę w procesie dystrybucji towarów na szlaku pomiędzy Polską a Niemcami.

*Terminal PEKAES w Kaliszu stanowi łącznik w realizacji dostaw pomiędzy Poznaniem a Łodzią, Warszawą, jak i Berlinem*. Od lat notujemy rekordowe wzrosty w wolumenie ładunków, które transportujemy pomiędzy Polską, a naszym zachodnim sąsiadem.Kalisz istotnie wzmacnia nasz system dystrybucji.dodajeMaciej Bachman.

21. Oddział PEKAES znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego p owierzchnia wynosi 3000 mkw. Nowy terminal s pełnia najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji projektów w systemie 24h. Bliskie sąsiedztwo drogi krajowej nr 25 oraz autostrady A2 zapewnia doskonałe połączenia we wszystkich kierunkach Polski.

PEKAES k onsekwentnie rozwija sieć dystrybucyjną, inwestuje w logistykę kontraktową oraz rozwój usług celnych. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa PEKAES oddała do dyspozycji klientów nowoczesne terminale m.in. w Opolu, Białymstoku, Zielonej Górze, Mińsku Mazowieckim czy Legnicy. Natomiast pod koniec sierpnia 2020 roku spółka uruchomiła nowy terminal w Olsztynie, a w marcu tego roku także obiekt w Gdańsku. Krajowa sieć dystrybucyjna PEKAES to jedna z przewag operatora. Wszystkie terminale spółki działają jak system naczyń połączonych i umożliwiają dogodne transporty drogą lądową, morską i powietrzną.

PEKAES

Wyświetlenia: 515

EFL partnerem akcji #BiznesBezPapieru

6.05.2021

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021

Ford zapowiada europejski program testów nowego, w pełni elektrycznego samochodu dostawczego E-Transit, przeprowadzanych przez klientów

6.05.2021

EFL w pandemicznym roku zyskał nowych promotorów marki i wypracował ponadrynkowy wynik

29.03.2021

Terminal i magazyn PEKAES w nowej lokalizacji na Pomorzu

22.03.2021

ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie – zwiększa zatrudnienie o ponad 50 proc. i wdraża kolejne automatyzacje

15.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Drążymy cztery tunele na budowie S1 pomiędzy Milówką a Przybędzą

26.04.2021

InPost – kilkanaście hubów logistycznych w całej Polsce

14.04.2021

30 milionów sprzedanych urządzeń do połączeń audio od Poly

13.04.2021

Rusza konkurs Optifuel Challenge 2021

23.04.2021

Alstom, Thales i Nokia zmodernizowały system sterowania ruchem kolejowym na potrzeby kolei dużych prędkości w Polsce

21.04.2021

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument - Prologis Research wskazuje, co wpłynie na branżę logistyczną w przyszłości

14.04.2021