ID Logistics przyspiesza rozwój na rynku usług logistycznych w Niemczech

ID Logistics przyspiesza rozwój na rynku usług logistycznych w Niemczech

30.04.2021
Czas czytania ok. 3 minut

· Dynamiczny rozwój usług i specjalizacja w obsłudze e-commerce

· Nowa strategia i cele - ID Logistics w gronie 10 największych operatorów logistyki kontraktowej dla FMCG w Niemczech

· 9. magazyn w Kaiserlautern o powierzchni 50 tys. mkw. i nowa siedziba główna

Grupa ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, wzmacnia pozycję w Niemczech i przedstawia plany dynamicznego rozwoju na tym rynku. Dzięki nowej strategii firma ma dołączyć do grona 10 największych operatorów logistycznych wyspecjalizowanych w obsłudze FMCG a w kolejnych latach podwoić obroty.

ID Logistics w Niemczech - szybki rozwój w e-commerce

ID Logistics, działający na niemieckim rynku usług logistycznych od 2013 r., obecnie zatrudnia 2,8 tys. osób i generuje przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 150 mln euro, głównie w zakresie obsługi e-commerce, handlu detalicznego i FMCG.

Na początku swojej działalności w Niemczech ID Logistics świadczył usługi logistyki kontraktowej dla branży kosmetycznej i firm takich jak jak Coty, Yves Rocher czy Nobilis, obsługiwanych w magazynach w Gemersheim, Weilbach i Mittelstadt. Operator szybko rozszerzył działalność o obsługę e-commerce. Od 5 lat wspiera rozwój kanału sprzedaży elektronicznej światowego giganta meblowego w Dortmundzie, zarządza też platformą logistyczną o powierzchni 156 tys. mkw. w Salzgitter, skąd zaopatrywane są wszystkie sklepy i centra logistyczne tej marki w Niemczech. W ramach współpracy, obejmującej też inne lokalizacje, ID Logistics odpowiada za zarządzanie usługami magazynowymi, w tym m.in. kompletowanie zamówień, pakowanie, cross-docking i dystrybucję.

Wśród czynników, które wpłynęły na dynamiczny wzrost firmy, wymienić można nowoczesne procesy e-commerce, w tym systemy informatyczne, duże doświadczenie na rynku nieruchomości (budowa lub przekształcanie obiektów) oraz znaczące inwestycje, szczególnie w zakresie automatyzacji „good to person” i mechanizacji. Na przykład, ciągu zaledwie kilku tygodni ID Logistics przekształcił budynek w Ginsheim-Gustavsburg, z którego wcześniej korzystała firma z branży motoryzacyjnej, w wydajny magazyn e-commerce B2C, gdzie pracuje ponad 300 osób.

Nowa strategia rozwoju

ID Logistics, wzmacniając pozycję na rynku logistyki kontraktowej w Niemczech, wdraża teraz nową strategię rozwoju, ukierunkowaną na:

• wzrost obrotów w kluczowych obszarach (tj. e-commerce, FMCG, handel detaliczny i kosmetyki),

• dywersyfikację usług i rozszerzenie działalności o nowe branże, tj. przemysłową, farmaceutyczną/medyczną i zaawansowanych technologii,

• umocnienie przez strategiczne przejęcia.

„Naszym celem jest dołączenie w ciągu 3 lat do pierwszej dziesiątki firm specjalizujących się w logistyce kontraktowej dóbr konsumpcyjnych w Niemczech a od 2023 roku podwojenie obrotów” - zapowiada Michael Boos, dyrektor generalny ID Logistics Niemcy. „Niemcy są największym rynkiem logistycznym w Europie. Ma ogromny potencjał, zarówno dla firm, które chcą uczynić swoją logistykę bardziej wydajną i zorientowaną na przyszłość, jak i dla ID Logistics, które towarzysząc im, może się rozwijać. Nasza oferta i specjalizacja w obsłudze e-commerce są bardzo dobrze dostosowane do specyfiki tego rynku”.

Nowa siedziba główna i 9. magazyn w Niemczech

Na początku 2021 roku ID Logistics Niemcy otworzył nową siedzibę główną w Griesheim k/Darmstadt (Hesja), w której mieszczą się wszystkie kluczowe działy odpowiadające za m.in. zarządzanie i wyspecjalizowane usługi. Docelowo będzie tu pracować ponad 100 osób, jeszcze w tym roku ID Logistics planuje zatrudnienie 30 pracowników, którzy wzmocnią działy zarządzania projektami, automatyzacji i inżynierii, IT oraz zasobów ludzkich. Także w tym roku ID Logistics uruchomił swój 9. magazyn w Niemczech o powierzchni 50 tys. mkw., zlokalizowany w Kaiserlautern, gdzie zatrudnionych jest 500 pracowników.

ID Logistics

Wyświetlenia: 491

Radarowy miernik prędkości: tajniki Muzeum Mercedes-Benz

21.04.2021

VOX wprowadza się do SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki

15.04.2021

BM Reflex: Ropa ponownie drożeje

19.04.2021

O krok od podpisania umów na dwa odcinki A2 Siedlce - Biała Podlaska

29.03.2021

DACHSER Chem-Logistics – logistyka dla wymagających

22.04.2021

Kobiety walczą z koronawirusem

6.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wodorowe Solarisy pojadą do Frankfurtu

4.05.2021

CRUSSIS Elektrobikes napędza swój rozwój w Prologis Park Prague-Uzice

14.05.2021

EQS: design dla wszystkich zmysłów

30.03.2021

Tajniki Muzeum Mercedes-Benz: choinka zapachowa

13.04.2021

Rodzina Ford Trucks Polska powiększa się o kolejnego dealera

1.04.2021

FPP: Jak usprawnić prace PFRON i ZUS?

22.04.2021