Prologis Park Wrocław V – wystartowała budowa kolejnego BTS

Prologis Park Wrocław V – wystartowała budowa kolejnego BTS

6.05.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Podwójnie dobre wieści z Wrocławia i podwójna satysfakcja! Nasz klient, wiodący producent ekologicznych etykiet - przedłużył umowę najmu oraz podpisał kontrakt na budowę szytego na miarę magazynu – a wszystko to w Prologis Park Wrocław V.

Transakcja na 30 000 metrów kwadratowych obejmuje:

  • budowę budynku typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni ponad 11 600 metrów kwadratowych
  • przedłużenie obecnej umowy najmu 19 100 metrów kwadratowych powierzchni.

Budowa BTS właśnie wystartowała – w ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie magazyn oraz część biurowa – powierzchnia będzie dostępna dla klienta już w trzecim kwartale 2021. Drugi etap prac obejmie budowę biura o powierzchni niemal tysiąca metrów kwadratowych, a oddanie do użytku przewidziane jest jeszcze przed końcem tego roku.

BTS development, Prologis Park Wrocław V

W nowopowstającym budynku położono nacisk na wykorzystanie możliwości jakie daje zielone budownictwo przemysłowe: do 12,5 % powierzchni będzie doświetlonej światłem dziennym, a bezpieczeństwo i komfort pracy zapewni energooszczędne oświetlenie LED z systemem inteligentnego sterowania DALI i czujnikami ruchu. Pogrubiona izolacja hali wpłynie na wyższą efektywność energetyczną, a emisje ograniczone zostaną dzięki zainstalowanym panelom fotowoltaicznym o mocy 50kW oraz kolektorom słonecznym do podgrzewania wody.

Aby zapewnić maksymalną efektywność prowadzonych operacji, rozstaw słupów w magazynie został dostosowany do indywidualnych potrzeb najemcy, zastosowano w nim także wzmocnione posadzki, a platformy dokowe pozwalają na obciążenie aż do 15 ton.

Nasz klient od lat łączy zrównoważony rozwój z innowacyjnością – swoje produkty tworząc w obiegu zamkniętym, bez użycia surowców kopalnych. Znając nasze doświadczenie w zakresie ekologicznego budownictwa oczekiwał od nas równie odpowiedzialnego podejścia. W efekcie powstanie przyjazny środowisku, wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, efektywny kosztowo budynek - dokładnie dostosowany do oczekiwań i potrzeb naszego wieloletniego klienta, który jest z nami w Prologis Park Wrocław V już od 11 lat. To dla nas powód do dumy i dowód na to, że zrozumienie potrzeb klienta, elastyczne podejście i codzienne wsparcie to przepis na sukces” - podkreśla Marcin Czerniewski, Project Manager Prologis w regionie Dolnego Śląska.

Lokalizacja skracająca dystans do odbiorcy, nowoczesna powierzchnia magazynowa dostosowana do konkretnych potrzeb klienta i stała opieka Customer Experience Team. To sprawia, że klienci chcą rozwijać się w naszych parkach. Satysfakcja jest… Made in Prologis.

Prologis

Wyświetlenia: 386

Ceny paliw w Polsce – za co płacimy i jak wypadamy na tle Europy?

28.04.2021

Ford Trucks z nowym punktem serwisowym na Mazowszu

4.05.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance

20.04.2021

Phillips Europe wspólnie z Volvo Trucks Polska szkoli kierowców pojazdów ciężarowych

21.05.2021

SPAR – nowy dyrektor handlowy

4.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Certyfikat Quality International 2021 dla DHL Parcel

21.04.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021

Ford zapowiada europejski program testów nowego, w pełni elektrycznego samochodu dostawczego E-Transit, przeprowadzanych przez klientów

6.05.2021

Biometan w Turynie: pierwsza stacja tankowania bio‑LNG i bio‑CNG w północno-zachodnich Włoszech

19.04.2021

Budowa obwodnicy Kępna w ciągu S11 na ostatniej prostej

16.04.2021

„E-sport to także sport” – nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” i nowy prowadzący

7.05.2021