Kobiety walczą z koronawirusem

Kobiety walczą z koronawirusem

6.05.2021
Czas czytania ok. 5 minut

Na samym początku pandemii koronawirusa Pharmediq, firma dystrybucyjna z siedzibą w północnej Hiszpanii, dostosowała się do nowych wymagań rynku. W 2020 r. Pharmediq zwrócił się do DACHSER o pomoc w przetransportowaniu ponad 100 milionów masek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Hiszpanii i innych krajów europejskich.

Gdy wiosną 2020 roku pandemia koronawirusa przybrała na sile, Sofía Nogueira Sánchez i jej zespół, natychmiast zareagowali, zamawiając z zagranicy maseczki ochronne o wartości kilku milionów euro. Zapłacono za wszystko i zorganizowano transport, ale władze zamroziły eksport wszystkich towarów związanych z pandemią. Sofía Nogueira Sánchez prowadziła zaciekłe negocjacje, ostatecznie odwołując się do hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po sześciu tygodniach trudnych rozmów, przesyłki dotarły do miejsca przeznaczenia w Hiszpanii.

W 2009 r. ekonomistka Sofía Nogueira Sánchez połączyła siły z farmaceutką Patricią Antón Saavedrą i stworzyła podwaliny swojej firmy. Obie kobiety pracowały już wcześniej dla międzynarodowych korporacji, co było dla nich niezwykle frustrującym doświadczeniem.

Dla nas poddanie się nie wchodzi w grę. W większości dużych firm podjęcie decyzji trwa wieczność. Obydwie mamy mnóstwo pomysłów i chcemy je szybko wcielać w życie. Dlatego postanowiłyśmy zrobić coś własnego. Aby sprzedawać towary konsumentom z branży medycznej, trzeba natychmiast reagować na możliwości rynkowe i podejmować błyskawiczne decyzje. Doskonale rozumiemy tę dynamikę i potrafimy się do niej dostosować.

Sofía Nogueira Sánchez

Inwestowanie w kobiety

Założycielki otworzyły swoje pierwsze biuro w Oviedo w księstwie Asturii, w północno-zachodniej Hiszpanii, w 2009 roku. Obecnie firma posiada biura i magazyny w pobliskiej gminie Morcín, skąd obsługuje sektor prywatny oraz instytucje publiczne w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, w Afryce i USA. Asortyment produktów koncentruje się na medycznych materiałach eksploatacyjnych, takich jak strzykawki, bandaże i artykuły używane w medycynie ratunkowej i patologii klinicznej. Obecny zespół liczy około 30 osób, z czego 65% stanowią kobiety. Sześciu z siedmiu członków zarządu to również kobiety.

Z własnego doświadczenia wiemy, że kobietom trudno jest pracować w biznesie, a tym bardziej na stanowiskach kierowniczych. Dlatego też nasza firma kładzie duży nacisk na zatrudnianie osób na samym początku ich kariery, zwłaszcza utalentowanych młodych kobiet.

Sofía Nogueira Sánchez

Kolejnym czynnikiem sukcesu firmy jest posiadanie niezawodnego partnera w zakresie logistyki transportu – Pharmediq współpracuje z hiszpańskim oddziałem DACHSER od 2014 roku.

Pharmediq bardzo szybko ewoluował i dziś znajduje się wśród naszych kluczowych klientów. Kluczowymi czynnikami decydującymi o wygraniu kontraktu z Pharmediq były codzienne odbiory i dostawy na terenie Europy, śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony, jaki oferujemy naszym klientom.

Blanca de Francisco, Site Manager European Logistics, DACHSER Spain, Oddział w Asturii

Do dystrybucji Pharmediq wykorzystuje przede wszystkim europejską sieć transportu drogowego DACHSER. Duże transporty z Turcji to ładunki całopojazdowe, uzupełniane przesyłkami drobnicowymi oraz dostawami drogą lotniczą i morską.

Import produktów do walki z koronawirusem

Szybki i bezproblemowy transport produktów medycznych stał się jeszcze ważniejszy w erze COVID-19.

Początkowo największym zainteresowaniem cieszyły się maski ochronne, ale na początku 2021 r. popyt ten przesunął się na inne środki ochrony, takie jak kombinezony, rękawice czy gogle. Aby sprostać popytowi, firma zatrudniła więcej osób i utworzyła trzy nowe magazyny, w których obecnie znajduje się ponad 1000 palet produktów do walki z koronawirusem. Mniejsza część importu pochodzi z Chin, a 80 procent z Turcji.

W 2020 r. nasza uwaga przesunęła się prawie całkowicie z eksportu międzynarodowego na zaspokojenie potrzeb rynku krajowego. Utworzyliśmy ciągłą linię importową dla produktów wspierających walkę z COVID. Dzięki umowom na dostawy podpisanym w 2020 r. współpracujemy z tamtejszymi fabrykami, które produkują wyłącznie dla nas.

Sofía Nogueira Sánchez

Sofía Nogueira Sánchez raz po raz podkreśla, że współpraca z DACHSER jest zgodna z filozofią korporacyjną Pharmediq.

W ciągu ostatniego roku doskonała współpraca z DACHSER była dla nas absolutnie niezbędna. Zespół z Asturii, pod kierownictwem kierownika sprzedaży Angeles Rodríguez Valcarcel, dokładnie rozumie i spełnia nasze potrzeby. Były okresy, w których pracowaliśmy przez całą dobę, przez wiele tygodni. Nie było niczym niezwykłym, że DACHSER musiał organizować transporty pod ogromną presją czasu – czasami w ciągu zaledwie kilku godzin. Zespół nigdy nie zawiódł, zamawiając dla nas odpowiednie pojazdy w rekordowo krótkim czasie i dostarczając towar do hiszpańskich szpitali w ciągu dnia lub dwóch.

Sofía Nogueira Sánchez

Jesteśmy w kontakcie z Pharmediq każdego dnia, dzięki czemu możemy przewidywać i planować wyjazdy z absolutną niezawodnością - zwłaszcza jeśli chodzi o kluczowych odbiorców, takich jak szpital pomocniczy IFEMA w Madrycie.

dodaje Blanca de Francisco

Tylko w 2020 roku Pharmediq sprowadził do Hiszpanii ponad 100 milionów masek ochronnych, a stały sukces firmy jest dostrzegany przez hiszpańską społeczność biznesową. W październiku 2020 roku Sofía Nogueira Sánchez zwyciężyła w regionalnym finale prestiżowej nagrody CaixaBank Women in Business Award. Jury wyraźnie doceniło jej strategiczną wizję, cechy przywódcze i siłę innowacji.

DACHSER

Wyświetlenia: 414

Znaczenie prac utrzymaniowych będzie rosnąć

19.05.2021

European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku o powierzchni 100 tys. mkw.

22.04.2021

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Chełma

19.04.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

Robert Antczak wzmocnił KW ZPL

11.06.2021

LOTOS Druga edycja programu wsparcia kontrahentów LOTOS Oil

19.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Do Barcelony pojadą kolejne hybrydowe Solarisy

11.05.2021

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zwycięzcą testu Tyre Reviews

21.05.2021

Dobre nastroje utrzymują się na rynku magazynowo-przemysłowym w Polsce

13.05.2021

GEFCO podsumowuje CSR 2020 – rok wyzwań i satysfakcji z projektów społecznych

12.05.2021

Hillebrand przejmuje VignoblExport

13.05.2021

Zielone światło dla S5 pomiędzy Ostródą i Grudziądzem

7.05.2021