Ekspansja sieci DKV: 2500 stacji w Rosji, Danii i Czechach

Ekspansja sieci DKV: 2500 stacji w Rosji, Danii i Czechach

7.05.2021
Czas czytania ok. 2 minut

W ramach współtworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku, DKV inwestuje w udostępnianie nowoczesnych stacji paliw poza granicami UE. Teraz czas na Rosję. W ostatnich dniach do sieci dołączyło ponad 2100 stacji Lukoil, w efekcie czego łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Rosji wynosi dziś 6400 punktów. Unijna oferta DKV powiększyła się natomiast o 160 punków w Danii oraz 200 w Czechach.

Rosja

Ekspansja DKV na obszar Rosji to naturalna konsekwencja rozszerzania działalności operatora na obszar Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. „Dzięki ostatniej integracji, obejmujemy teraz zasięgiem wszystkie ważne regiony Rosji” – komentuje Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV Mobility. „Lukoil jest znany naszym klientom jako marka, która oferuje wysokiej jakości paliwa i produkty”. Fedor Velikanov, dyrektor koncernu na obszar Eurazji, dodaje: „W wyniku rozszerzenia współpracy liczba stacji DKV w Rosji jest dziś trzy razy większa niż jeszcze rok temu”.

Czechy

Firmy poruszające się na terenie Unii Europejskiej także mogą liczyć na większą wygodę. W Czechach DKV podpisało właśnie umowę z koncernem naftowym Benzina, zapewniając swoim klientom dostęp do wszystkich 200 stacji tego operatora. „Z Benziną współpracujemy od wielu lat. Ta sieć cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych klientów dzięki wysokim standardom i szerokiej gamie paliw” - mówi Sven Mehringer. Oprócz paliw konwencjonalnych na stacjach Benzina dostępne są również paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG, które można rozliczać bezgotówkowo za pomocą DKV Card. Oferta skierowana jest więc nie tylko do profesjonalnych przewoźników, ale także do firm dysponujących samochodami osobowymi. W efekcie nowej umowy, łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Czechach wynosi dziś 1350 punktów.

Dania

Na północy Europy możemy za to liczyć na większą elastyczność tankowań w Danii. Posiadacze DKV Card mogą tam płacić kartą na kolejnych 160 stacjach benzynowych marki Go'on. To punkty samoobsługowe, dostępne przez całą dobę. Ekspansja w Danii zwiększyła liczbę stacji DKV w tym państwie do ponad 1330 lokalizacji, co odpowiada pokryciu około 60 procent całej krajowej sieci stacji.

W ciągu ostatniego półrocza, w efekcie rozbudowy sieci, łączna liczba stacji DKV wzrosła do 64 000 punktów na czterech kontynentach, w 45 krajach. Każdego roku operator dołącza do niej około 5000 stacji benzynowych, ze szczególnym naciskiem na punkty oferujące dodatkowo paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG. Lokalizacje wszystkich stacji oraz informacje o dostępnych na nich usługach są dostępne w wyszukiwarce DKV MAPS - na stronie internetowej firmy lub w aplikacji „DKV” na smartfony z systemami Android, IOS oraz Windows.

DKV

Wyświetlenia: 394

Drążymy cztery tunele na budowie S1 pomiędzy Milówką a Przybędzą

26.04.2021

20 000. sztuka produkcji opuszcza zakłady produkcyjne KH-KIPPER

18.05.2021

Zmiany personalne w Ford Polska. Nowy dyrektor sprzedaży samochodów osobowych

4.05.2021

BM Reflex: Kolejny długi weekend z takimi samymi cenami benzyn i oleju napędowego

4.06.2021

Rynek pracy wraca na dobre tory. Nowe biura wynajmują firmy z branż e-commerce, IT oraz BPO / SSC

26.04.2021

Jak duże są największe mieszkania deweloperskie

5.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Międzynarodowy Dzień Muzeów: odwiedź Muzeum Mercedes-Benz bez wychodzenia z domu

28.05.2021

Jak uzyskać wyrok w sprawach budowlanych w mniej niż dwa miesiące? Bez rozpraw, świadków i listów poleconych. Korzystając z arbitrażu online

6.05.2021

Dlaczego firmy decydują się na relokację zakładów produkcyjnych do Polski?

19.04.2021

Można pomagać, świętując – pracownicy Solaris „wygrali” 25 tys. zł na cele charytatywne

28.05.2021

Basler Verkehrs-Betriebe przestawia swoją flotę na elektromobilność - Mercedes-Benz zdobywa zamówienie na 54 egzemplarze eCitaro i eCitaro G

27.05.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021