„E-sport to także sport” – nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” i nowy prowadzący

„E-sport to także sport” – nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” i nowy prowadzący

7.05.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Tematem najnowszego podkastu z cyklu Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą” jest sport elektroniczny, czyli e-sport. W czasach pandemii jego dynamiczny rozwój tylko przyspieszył, ale e-sportowcy i ich zmagania wciąż są mało znanym zjawiskiem. Świat sportu elektronicznego oraz aktywności Mercedes-Benz w e-sporcie przybliżą Wojciech Krzemień, mentor e-sportowy oraz specjalista od marketingu, a także Fryderyk „Veggie” Kozioł, ceniony trener League of Legends i dyrektor ds. e-sportu w Illuminar Gaming. Audycję poprowadzi nowy prowadzący – znany i lubiany dziennikarz Maciej Orłoś.

E-sport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin na rynku gier wideo. Świadczą o tym zarówno rosnące wskaźniki popularności, jak i specjalne rozgrywki oraz turnieje z wysokimi nagrodami. E-sportowców wiele łączy zresztą ze światem „prawdziwego” sportu: zawodnicy muszą wykazać się ogromną koncentracją, wysokimi umiejętnościami manualnymi, zdolnością do pracy zespołowej oraz szybkością działania. A do odnoszenia sukcesów potrzebują żmudnych treningów.

Dla marek e-sport to atrakcyjna grupa docelowa przyszłych nabywców – wśród publiczności dominują osoby

w wieku od 18 do 34 lat, cyfrowo obyte i dobrze wykształcone, a około 30% z nich to kobiety. Dynamiczny rozwój e-sportu stanowi odzwierciedlenie zmian społecznych zachodzących w obliczu postaci postępującej cyfryzacji.

Mercedes-Benz już od 2017 r. aktywnie wspiera globalny e-sport – m.in. jako partner i współorganizator turniejów ESL One, a od niedawna jako ekskluzywny partner ceremonii wręczenia trofeum Mistrzostw Świata League of Legends. W kwietniu marka spod znaku trójramiennej gwiazdy przystąpiła do współpracy z Illuminar Gaming – najstarszą i największą organizacją sportów elektronicznych w Polsce. Illuminar Gaming od ponad

4 lat zrzesza najlepszych polskich graczy komputerowych. Ekipa sześciokrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski, reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych, a jej występy obejrzały setki tysięcy osób. Zawodnicy Illuminar Gaming rywalizują w League of Legends – to drużynowa gra strategiczna w świecie fantasy.

Elementem nowego partnerstwa jest ESPOT powered by Mercedes-Benz w Elektrowni Powiśle – gamingowe serce na mapie Warszawy. To miejsce nowoczesnej rozrywki zarówno dla rodzin, jak i dla aspirujących graczy, łączące światy gier wideo, sportu oraz muzyki.

O tym wszystkim opowiedzą goście dziewiątego odcinka z serii podkastów Mercedes-Benz Polska pt. „Pół godziny z gwiazdą”: Wojciech Krzemień, mentor e-sportowy oraz specjalista od reklamy i marketingu, oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł, ceniony trener League of Legends i dyrektor ds. e-sportu w Illuminar Gaming.

Nowy odcinek po raz pierwszy poprowadzi Maciej Orłoś – dziennikarz, youtuber, influencer. Przez ponad 25 lat (do 2016 r.) prezenter „Teleexpressu”. Obecnie właściciel kanału na YT, autor i prowadzący program

„W telegraficznym skrócie” (publikacje na kanale YT oraz fanpage’u FB). W każdy poniedziałek prowadzi poranki w Radiu Nowy Świat.

„Pół godziny z gwiazdą” to autorska audycja Mercedes-Benz Polska, stanowiąca odpowiedź na coraz większą popularność podkastów, które zyskały rangę cenionego formatu informacyjnego i rozrywkowego. W każdym odcinku cenieni prowadzący spotykają się z ciekawymi gośćmi – specjalistami w swoich dziedzinach, by porozmawiać o Mercedesie, o motoryzacji, o pasjach i trendach, a także o wyzwaniach współczesnego świata.

Mercedes-Benz Polska

Wyświetlenia: 487

W 2020 r. wystawiono 656 tys. mandatów z fotoradarów. Rekordzista pędził z prędkością 212 km/h

22.04.2021

Volvo Trucks Polska uruchamia Centrum Napraw Powypadkowych

5.05.2021

Nowy Mercedes-Benz klasy S doceniony zarówno przez ekspertów, jak i pasjonatów

22.04.2021

Amazon ogłasza otwarcie Europejskiego Laboratorium Innowacji, gdzie będzie rozwijać nowe technologie wspierające pracowników

21.05.2021

Do Barcelony pojadą kolejne hybrydowe Solarisy

11.05.2021

CRUSSIS Elektrobikes napędza swój rozwój w Prologis Park Prague-Uzice

14.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Complex SAD zwiększa magazyn

4.05.2021

Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk

27.04.2021

Bilety Kolei Dolnośląskich dostępne na e-podróżnik.pl

19.05.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

Elektryzująca wiadomość: pierwsze w Polsce zamówienie na elektryczne autobusy miejskie Mercedes-Benz. 24 szt. eCitaro dla PKA Sp. z o.o. w Gdyni

22.04.2021

Najkorzystniejsza oferta na drugą jezdnię S6 obwodnicy Słupska

21.04.2021