Volvo Buses testuje swój pierwszy w Meksyku autobus elektryczny

Volvo Buses testuje swój pierwszy w Meksyku autobus elektryczny

11.05.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Rozwiązania Volvo Buses w zakresie elektromobilności, które umożliwiają wielu miastom na całym świecie bardziej zrównoważone działania, dotarły właśnie do Ameryki Łacińskiej wraz z testami autobusu elektrycznego Volvo 7900 w mieście Meksyk.

Volvo Buses, po sukcesie związanym z wdrażaniem rozwiązań w zakresie elektrycznego transportu publicznego w Europie, poszerza obecnie swój globalny zasięg o rynek Ameryki Łacińskiej, testując elektryczny autobus Volvo 7900 w mieście Meksyk. Autobus jest testowany na trasie 4 systemu Metrobús miasta Meksyk. Ten w pełni elektryczny pojazd ma 12 metrów długości, jest wyposażony w typową dla Volvo Buses technologię oraz minimalizuje poziom emisji spalin i hałasu, przyczyniając się tym samym do rozwoju bardziej zrównoważonego miasta.

„Elektromobilność to nie tylko kwestia przyszłości – ona już stała się rzeczywistością. Potrzeby i ambicje ograniczenia lub zminimalizowania poziomu emisji spalin i hałasu sprawiają, że rozwój w tym zakresie postępuje bardzo dynamicznie. Cieszymy się, że miasto Meksyk dołącza do wielu innych miast na świecie, testując obecnie zelektryfikowany transport publiczny i wdrażając go, mamy nadzieję, w kolejnym etapie”, mówi Anna Westerberg, Prezes Volvo Buses.

„Rozwiązania dotyczące autobusów elektrycznych stworzą również możliwości dla rozwoju miast, gdyż pozwolą na obecność cichych bezemisyjnych elektrycznych autobusów bliżej mieszkańców, a nawet wewnątrz budynków”, wyjaśnia Rafael Kisel, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Meksyku.

Volvo Buses jest obecne w Meksyku od ponad 20 lat. Celem firmy jest oferowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności w kraju i dostarczanie technologii elektromobilności zgodnie z koncepcją Zero City, której ambicją jest zerowa emisja, brak zatorów komunikacyjnych, brak wypadków oraz brak hałasu.

Volvo Buses to doświadczony i zaufany partner, który od ponad dziesięciu lat z powodzeniem wdraża rozwiązania i systemy miejskiej elektromobilności w wielu miastach na całym świecie. Konfiguracja elektrycznego autobusu Volvo 7900, który jest obecnie testowany na trasie Metrobús, jest wynikiem bogatego doświadczenia zdobytego przez Volvo Buses przy wdrażaniu rozwiązań i systemów transportowych opartych na elektromobilności.

„Stworzyliśmy sprawdzoną metodologię pracy zakładającą holistyczną perspektywę systemową, jak i partnerską współpracę przy wdrażaniu rozwiązań z zakresu publicznego transportu elektromobilnego w miastach. Nasza metodologia obejmuje nie tylko sam pojazd – dotyczy również całego systemu, w tym infrastruktury ładowania, akumulatorów, optymalizacji, różnych usług i połączeń, konserwacji i szkoleń" - mówi Anna Westerberg.

Testowany w mieście Meksyk autobus elektryczny Volvo 7900 jest zasilany baterią o mocy 330 kW i jest dostosowany do ładowania w nocy. Autobus jest niskopodłogowy, zapewnia łatwy dostęp dla pasażerów, a także bardziej efektywne działanie. Posiada również uniwersalny dostęp dla osób z niepełnosprawnościami, z miejscem na wózek inwalidzki i psa przewodnika. Autobus elektryczny będzie testowany przez sześć miesięcy.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 420

ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie – zwiększa zatrudnienie o ponad 50 proc. i wdraża kolejne automatyzacje

15.04.2021

Powlekane tarcze hamulcowe – optymalne rozwiązanie dla mechaników i kierowców

1.06.2021

Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej – konkurs dla miłośników kolei

12.05.2021

BM Reflex: Ropa ponownie drożeje

19.04.2021

Phillips Europe wspólnie z Volvo Trucks Polska szkoli kierowców pojazdów ciężarowych

21.05.2021

Grupa ROBYG – finansowanie na akwizycje i bank ziemi

21.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Branżowy Barometr EFL na II kwartał 2021 Firmy transportowe wrzucają wyższy bieg. Wykręciły najwyższy subindeks od 3 lat

24.05.2021

Mistrzynie Polski na pokładzie Kolei Dolnośląskich

21.05.2021

LOTOS Petrobaltic w programie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

27.04.2021

Najkorzystniejsza oferta na drugą jezdnię S6 obwodnicy Słupska

21.04.2021

Przedłużone zawieszenie pociągów do Czech

20.05.2021

Drążymy cztery tunele na budowie S1 pomiędzy Milówką a Przybędzą

26.04.2021