Hegelmann Poland rozwija usługę transportu multimodalnego w odpowiedzi na wyzwania w branży logistycznej

Hegelmann Poland rozwija usługę transportu multimodalnego w odpowiedzi na wyzwania w branży logistycznej

12.05.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Sytuacja na rynku, zmieniające się warunki i rosnące oczekiwania klientów oraz konkurencja, a także działania legislacyjne podejmowane w Unii Europejskiej sprawiają, że transport multimodalny to konieczność i jednocześnie przyszłość. Hegelmann Poland, jedna z czołowych firm w branży spedycyjnej, patrzy w jej kierunku z optymizmem, stale rozwijając ofertę multimodalu dla swoich klientów.

W Polsce wciąż aż 75 proc. towarów na odległość powyżej 300 km przewożona jest transportem drogowym. Nie tylko pandemia, ale ogólne uwarunkowania rynkowe sprawiają, że konieczne jest wprowadzenie zmian w tym obszarze. Przewiduje się, że drogowy transport towarowy wzrośnie do 2030 r. o około 40 proc. oraz o ponad 80 proc. do 2050 r. - te prognozy ukierunkowują politykę transportową całej Unii na zwiększenie w tym odsetku udziału mniej zanieczyszczających i bardziej energooszczędnych środków transportu. Ponadto efektywnie funkcjonujący system transportowy jest podstawą polityki zrównoważonego rozwoju zakładanej przez UE. Odpowiedzią na te wyzwania jest m.in. transport multimodalny, który znacznie efektywniej wykorzystuje dostępne możliwości przewozu, z korzystnym skutkiem dla zleceniodawców, ale i środowiska.

- Patrząc w przyszłość, dostrzegamy konieczność zmian w obszarze transportu i oferowanych przez nas usług. Chcemy zapewniać naszym kontrahentom stałą niezawodność ich łańcucha dostaw. Dlatego tak ważna jest różnorodność oferowanych różnorodność i możliwość ich elastycznego dostosowania do bieżącej chwili. Oferta Hegelmann Poland w tym zakresie jest niezwykle szeroka i uniwersalna - od początku do końca jesteśmy w stanie zadbać o każde zlecenie, by zgodnie z oczekiwaniami klienta dotarło do miejsca docelowego - podkreśla Fedir Yurkevych, Prezes Zarządu Hegelmann Transporte Sp. Z o.o.

Hegelmann Poland w ramach tej usługi zapewnia swoim klientom możliwość planowania jej realizacji z wyprzedzeniem. Jednocześnie daje firmie możliwość reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową czy geopolityczną. Wykorzystanie transportu multimodalnego pozwala także na optymalne zbalansowanie czynników ryzyka. Hegelmann dopasowuje środki do danego odcinka transportu i wykorzystuje często podwykonawców działających lokalnie, mających rozeznanie w przepisach, warunkach geopolitycznych, czy niuansach formalno-prawnych i innych, które wpływają na szybkość i bezpieczeństwo dostawy. To wszystko pozwala firmie na działanie zgodnie z ustalonym ze zleceniodawcą harmonogramem i planową realizację dostaw.

- W odpowiedzi na zauważalne tendencje rynkowe i oczekiwania klientów, w strukturach Hegelmann Poland powstał dział dedykowany, by zagregować ofertowane przez nas usługi w obszarze transportu multimodalnego. Operujemy z trzech biur zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku oraz Wrocławiu. Działamy w oparciu o globalną siatkę partnerów i agentów, dzięki czemu nasi kontrahenci mogą liczyć na kompleksową obsługę przewozu towarów. Pracujemy indywidualnie z klientem na zasadzie identyfikacji rzeczywistych potrzeb i terminów, a nie walki o cenę - zaznacza Wojciech Wytrykowski, Managing Director of Multimodal Service w firmie Hegelman Transporte Sp. z o.o..

Wykorzystanie przewozów multimodalnych pozwala Hegelmann Poland na realizację dostaw na dużych dystansach – między krajami Unii Europejskiej a Azją, ale sprawdza się on także w zakresie transportu między Europą kontynentalną a Wielką Brytanią. W tym obszarze ważną rolę odgrywa transport morski (short-sea), dzięki któremu możliwe jest ominięcie przestojów ciężarówek na odprawach, wydłużonych w związku z pandemią Covid-19. Co ważne, firma posiada własne magazyny konsolidacyjne i dekonsolidacyjne w Warszawie oraz we Wrocławiu, które pozwalają na sprawne operowanie ładunkami na miejscu. Hegelmann Poland zapewnia swoim klientom również możliwość skorzystania z usług celnych oraz szereg usług dodatkowych, dostosowanych do indywidulanych potrzeb, w zakresie przeładunków, zabezpieczenia czy składowania towarów.

Na drodze w kierunku dalszego rozwoju transportu multimodalnego stają czynniki geopolityczne. Możliwość ominięcia Kanału Sueskiego w dostawach z krajów Azji jest konieczne, by uniknąć ryzykownych sytuacji, jaka miała miejsce przy okazji utknięcia na mieliźnie statku MS Ever Given. Na wiele z nich przewoźnicy nie mają bezpośredniego wpływu. Dostosowując się do sytuacji, Hegelmann Poland rozwija oferowane możliwości w zakresie transportu multimodalnego, by jak najlepiej odpowiadać w danych warunkach na potrzeby swoich klientów. Transport kombinowany to przyszłość, której firma wychodzi naprzeciw.

Hegelmann Poland

Wyświetlenia: 402

FB Antczak z kontraktem na budowę Panattoni Park Wrocław West Gate

1.06.2021

Elektryczne Solarisy w Gorzowie w pakiecie z infrastrukturą do ładowania

14.05.2021

PZPO: Sprzedaż opon w Q1 2021

11.05.2021

Robert Antczak wzmocnił KW ZPL

11.06.2021

Branżowy Barometr EFL na II kwartał 2021 Firmy transportowe wrzucają wyższy bieg. Wykręciły najwyższy subindeks od 3 lat

24.05.2021

Inter Cars doceniony w rankingu „Wprost”

18.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

„Dla rozwoju transportu kolejowego w regionie postawiliśmy na pasażerów”

10.05.2021

Wolumen transakcji w Trójmieście wyższy niż przed rokiem

18.05.2021

Post-BREXIT: na czym stoimy?

28.05.2021

W 2020 r. wystawiono 656 tys. mandatów z fotoradarów. Rekordzista pędził z prędkością 212 km/h

22.04.2021

Polski eksport maszyn i urządzeń wymaga silnego zaplecza logistycznego - Fracht FWO rozszerza kierunki dostaw dla ładunków ciężkich

31.05.2021

IBRiS: Polacy skłonni dopłacić 30 zł miesięcznie do składki zdrowotnej

28.05.2021