Pokoleniowo na Sportowo

Pokoleniowo na Sportowo

13.05.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Chcemy nieco ułatwić Wam zadanie umożliwiając wcześniejsze zakończenie dnia pracy w piątek 14 maja poprzedzający ten dzień lub innego dnia ustalonego przez Wasz zespół. Poniżej kilka pomysłów, jak spędzić ten czas w odniesieniu do tematu przewodniego tegorocznej kampanii, czyli „POKOLENIOWO NA SPORTOWO”.

  • Porozmawiajcie o tym, jakie sporty były popularne kiedyś, w co się grało, jakie są różnice
  • w podejściu do aktywności np. na świeżym powietrzu kiedyś i obecnie. Spróbujcie nauczyć się od siebie (pokoleniowo) jakiejś aktywności, której do tej pory nie znaliście, a która pozwala na aktywne spędzanie czasu, kto jeszcze pamięta grę w ringo? Podchody, ciuciubabkę czy wyścig pokoju za pomocą kapsli?
  • Zorganizujcie wyprawę rowerową. Zaproście, o ile to możliwe do takiej wyprawy więcej osób.
  • Wybierzcie się razem na piknik, w trakcie pikniku możecie np. zagrać w badmintona czy siatkówkę.
  • Okazją do spędzenia wesołego popołudnia mogą być kalambury o tematyce sportowej – każdy może zaprezentować inną dyscyplinę sportową, którą reszta uczestników musi odgadnąć;
  • Czy wiesz kto był idolem sportowym twojej mamy, taty, dziadka, babci? Jakim drużynom kibicowało się 10, 20 lat temu? Teraz jest okazja, aby o tym porozmawiać i wspólnie powspominać.
  • Taniec to też sport. Włączcie muzykę i tańczcie. Wymyślcie wspólnie nowy układ taneczny, zatańczcie go razem, może nawet nagrajcie dla bliskich, którzy nie mieszkają z Wami, aby także mogli się go nauczyć. To fajna zabawa także w warunkach on-line np. kiedy połączycie się na zoomie.
  • Zorganizujcie pokoleniową wyprawę na spacer, np. do lasu lub nad wodę. Spacer to znakomita aktywność fizyczna i okazja do wspólnej rozmowy w plenerze!
  • Zagrajcie wspólnie w Pokoleniową grę ASK ME, przygotowaną przez Instytut Humanites, pytania, które dla Was przygotowaliśmy pomogą odkryć nowe talenty pozostałych graczy. A takie pytania jak np. opowiedz jak i kiedy nauczyłeś się jeździć na rowerze, i czy wiesz jak to było w przypadku Twoich rodziców, dziadków będzie doskonałą okazją do różnych pokoleniowych wspomnień!

Każdy ma własny klucz do bliskości. Jesteśmy przekonani, że go odnajdziecie i spędzicie wspólnie niezapomniane chwile. Twórzcie własne rytuały bliskości najczęściej, jak tylko to możliwe. Celebrujcie ciekawe, głębokie, międzypokoleniowe rozmowy, gdy nasi bliscy są ciągle z nami, odrywajmy rodzinne historie, anegdoty, utrwalajmy je dla kolejnych pokoleń. Wówczas emocje, które im towarzyszyły pozostaną z Wami na dłużej! Życie może być pełne pasji i ciekawych aktywności w gronie bliskich sercu osób. Tylko od Was zależy jakimi emocjami je wypełnicie!

Wyświetlenia: 361

Wykonawcy obniżają koszt budowy dróg

10.05.2021

Elektryzująca wiadomość: pierwsze w Polsce zamówienie na elektryczne autobusy miejskie Mercedes-Benz. 24 szt. eCitaro dla PKA Sp. z o.o. w Gdyni

22.04.2021

BM Reflex: Kolejny długi weekend z takimi samymi cenami benzyn i oleju napędowego

4.06.2021

Brother wspiera ochronę jeży w Polsce

18.05.2021

FPP – dofinansowana służba zdrowia to wzrost wydajności pracy

21.05.2021

HSF e-commerce przenosi się do jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO w Europie Środkowej

21.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Legendarny sterowiec Goodyear Blimp zawita do Polski

2.06.2021

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

19.04.2021

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6.05.2021

Hellmann kontynuuje zeszłoroczny sukces w rozwoju biznesu w I kwartale 2021 r

10.06.2021

Factory Warehouse Logistics – nowa spółka Rohlig Suus Logistics

23.04.2021

Produkcja Spread Groupw Polsce przenosi się do nowego zakładu. Firma rozwija swój park technologiczny i zwiększa zdolności wytwórcze

13.05.2021