Produkcja Spread Groupw Polsce przenosi się do nowego zakładu. Firma rozwija swój park technologiczny i zwiększa zdolności wytwórcze

Produkcja Spread Groupw Polsce przenosi się do nowego zakładu. Firma rozwija swój park technologiczny i zwiększa zdolności wytwórcze

13.05.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Rusza nowy zakład produkcyjny Spread Groupw Legnicy. Po 13 latach na północy miasta firma przenosi się do nowoczesnej, niedawno wybudowanej hali w Panattoni Park Legnica, na południu miasta. Nowy budynek o łącznej powierzchni prawie 11000 m2oferuje miejsce na większy magazyn, rozbudowany park maszynowy z różnymi technologiami druku oraz więcej pomieszczeń biurowych.

Nowy zakład produkcyjny będzie centralnym magazynem europejskim

„Otwierając nową lokalizację, optymalizujemy naszą logistykę na terenie Europy. Obiekt w Legnicy jest teraz centralnym magazynem dla naszej produkcji w Niemczech, Czechach i Polsce. Dotychczas dysponowaliśmy około 4500 miejsc paletowych. Tę pojemność możemy teraz podwoić lub nawet potroić. Przeprowadzka była naszym wspólnym dokonaniem! Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który pomimo przeciwności w ciągu ostatnich 12 miesięcy,doprowadził do terminowego uruchomienia naszego nowego, ważnego strategicznie zakładu produkcyjnego”-mówi Hanne Dinkel, dyrektor ds. dostaw dla klienta w Spread Group.

Inwestycje i przeprowadzka do nowego budynku podkreślają też zaangażowanie Spread Group w rozwój regionu oraz rozwój technologii druku. Oprócz maszyn do druku folią, termosublimacji, druku plakatów i naklejek, zainstalowane zostały również najnowocześniejsze cyfrowe drukarki do druku bezpośredniego. Nowo zaprojektowane maszyny do druku na wyrobach poliestrowych oraz maszyny do haftowania odzieży także już niedługo przeniosą się do tej lokalizacji.

Zalety logistyczne w każdym aspekcie

„Hala produkcyjna i magazynowa znajdują się teraz na jednym poziomie, co optymalizuje i upraszcza całą organizację i produkcję. Dodatkowo nowa lokalizacja jest bardzo dobrze połączona komunikacyjnie z Autostradą A4, z czego korzystają nasi dostawcy i pracownicy oraz dostawcy usług logistycznych”-mówi Ewa Ziemba, dyrektor ds. produkcji w Legnicy.

Jak komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni:„Rynek legnicki należy do regionu wrocławskiego -jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski. Dotychczas nie dysponował nowoczesną powierzchnią magazynowo-produkcyjną adresowaną do wielu najemców. Dlatego cieszę się, że dzięki naszej inwestycji Panattoni Park Legnica, zyskał nie tylko region i lokalny rynek pracy, ale takie przedsiębiorstwa jak GrupaSpread, która właśnie uruchomiła zakład produkcyjny o strategicznej roli dla europejskiej działalności firmy.

Przy produkcji w Legnicy pracuje obecnie około 200 pracowników, niektórzy od wielu lat. Przeprowadzka pozwoliła GrupieSpread przyciągnąć nowych pracowników, a zespół cały czas poszukuje kolejnych członków‒ od zatrudnianych sezonowo po specjalistów.

Legnica jest jednym z pięciu miejsc produkcji Grupy Spread. W 2020 roku w oddziałach firmy wydrukowano łącznie 9,8 miliona produktów i wysłano je do klientów na całym świecie. Dostawca druku na żądanie planuje dalsze zwiększenie liczby dostarczanych produktów w 2021 roku. Dzięki nowym możliwościom jakie daje obiekt w Legnicy, firma jest do tego idealnie przygotowana.

Wyświetlenia: 412

Niezrównany w dostarczaniu frajdy z jazdy SUV Forda w ekstremalnym teście zwrotności: Puma ST sprawdza się w pojedynku ‘Dawid kontra Goliat’

6.05.2021

20 000. sztuka produkcji opuszcza zakłady produkcyjne KH-KIPPER

18.05.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021

Pokoleniowo na Sportowo

13.05.2021

Nowe etykiety na opony

20.04.2021

GEFCO publikuje wyniki finansowe za 2020 rok. Dobre wyniki operacyjne i solidne zarządzanie finansami w trudnych czasach dla gospodarki

6.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Technologia magrail realną szansą na transformację kolei - raport IDOM i Nevomo

20.05.2021

Wyścig z czasem i dedykowane transporty Hillebrand – pilna dostawa ponad 160 ton wina i 940 mln puszek

23.04.2021

Grupa ROBYG – finansowanie na akwizycje i bank ziemi

21.05.2021

VOX wprowadza się do SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki

15.04.2021

Wracają połączenia kolejowe do Niemiec, poczekamy na Czechy

1.06.2021

Nowa jezdnia S1 na odcinku Pyrzowice - Podwarpie dostępna dla kierowców

18.05.2021