CEVA Logistics uruchamia nowe pociągi blokowe z Chin do Europy

CEVA Logistics uruchamia nowe pociągi blokowe z Chin do Europy

20.05.2021
Czas czytania ok. 3 minut

- Czas dostawy port-to-port z Xi'an do Immingham wynosi 20 dni

- Z Xi'an do portu Mukran w Niemczech w ciągu 16 dni, z usługą premium do Duisburga

- Czas dostawy port- to- port z Xi'an do Duisburga w czerwcu wynosi 15 dni

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, rozszerza usługi transportowe z Chin do Europy. Firma uruchomiła nowe połączenia kolejowo-promowe z chińskiego Xi'an do Immingham w Wielkiej Brytanii i wprowadziła obsługę premium na już istniejącej trasie z Xi'an do portu Mukran (Sassnitz) w Niemczech.

Multimodalne transporty do Wielkiej Brytanii

Cotygodniowe multimodalne połączenie kolejowo-promowe CEVA Logistics z Xi'an do Immingham przez Kaliningrad w Rosji zapewnia dodatkową pojemność ładunkową, odpowiadając na ogromny wzrost popytu na transport i usługi logistyczne. Pierwszy. pilotażowy pociąg blokowy na nowej trasie do Immingham wyruszył z Xi'an 18 marca. Po dotarciu do Kaliningradu, ładunek jeszcze tego samego dnia został przeładowany na prom, który dopłynął do Immingham 6 kwietnia. W ramach pierwszego transportu nowego połączenia dostarczono 25 kontenerów, w tym towary e-commerce o kodzie dozoru celnego 9810. Kolejne próby zostaną przeprowadzone w maju, a regularny serwis ma ruszyć na początku czerwca. CEVA zakłada, że czas dostawy port-to-port wyniesie 18-20 dni, a door-to-door nie przekroczy 25 dni.

Nowe połączenie Chiny-Europa via Małaszewicze

Od 1 kwietnia, pociągi do Duisburga w Niemczech są dodatkowo obsługiwane w każdy czwartek jako usługa premium. Zaś 1 czerwca CEVA uruchomi też dodatkowe, regularne połączenie kolejowe z wykorzystaniem opcji pociągu blokowego z Xi'an do Duisburga, z trasą przebiegającą przez Polskę i port w Małaszewiczach. W tym przypadku czas dostawy port-to-port wyniesie 15 dni.

CEVA Logistics, rozwijając dodatkowe połączenia kolejowe, rozszerza również regularne połączenia z Chin do Hiszpanii, Włoch i Francji. Pociągi blokowe zapewniają elastyczne rozwiązania logistyczne między Azją a Europą, w odpowiedzi na rosnącą potrzebę zrównoważenia czasu dostawy, zmniejszają koszty i zwiększają ekologię transportu. W ciągu ostatnich dwóch lat CEVA przyspieszyła rozwój oferty rozwiązań lądowych z Chin do Europy. W styczniu br. firma uruchomiła regularne połączenie kolejowe do Dourges we Francji. Kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju tego segmentu usług nadal będzie miał port w Xi'an, z którego od maja 2020 roku CEVA Logistics zorganizowała przejazdy ponad 50 pociągów blokowych.

Xavier Bour, Global Ground and Rail Product Leader, CEVA Logistics, mówi: „CEVA Logistics angażuje się w rozwój zrównoważonych i niezawodnych rozwiązań transportowych z wykorzystaniem usług kolejowych - w szczególności na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Kryzys w Kanale Sueskim pokazał zagrożenia związane z korzystania tylko z jednej gałęzi transportowej. Wprowadzone zmiany i uruchomienie większej liczby pociągów blokowych, nowych tras i usług premium, pozwala nam na oferowanie naszym klientom elastycznych rozwiązań logistycznych i wspieranie ich w realizacji bezpiecznych i efektywnych kosztowo łańcuchów dostaw."

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 529

FPP – pandemia zwiększyła szarą strefę w branży hazardowej

1.07.2021

Mobilny warsztat na gaz

9.07.2021

InPost uruchamia lodówkomaty we Wrocławiu

31.05.2021

Przeniesienie firmy za granicę nie uchroni przed polskimi podatkami

2.06.2021

TomTom wprowadza na rynek TomTom GO Expert: 7-calową nawigację HD dla zawodowych kierowców

11.06.2021

Hillebrand przejmuje kolejną firmę na rynku usług logistycznych dla beverage

13.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: To nie koniec podwyżek cen paliw

5.07.2021

Pomocna dłoń podczas zmian w unijnych przepisach VAT

13.07.2021

Podpisaliśmy umowy na dokumentację dla obwodnic Kowalewa Pomorskiego i Lipna

15.06.2021

Nowa stacja Circle K w Blachowni

8.07.2021

Hiszpanie kupują Solarisy napędzane gazem CNG

26.07.2021

Nowa, trwała nawierzchnia na stołecznym lotnisku

20.07.2021