Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

28.05.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. Będą to pierwsze autobusy świadczące usługi w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo testuje swoje autobusy elektryczne w ciepłym klimacie w ramach ambitnych programów testowych m.in. w Hiszpanii

i Meksyku.

„Jako jeden z wiodących globalnych dostawców rozwiązań dla mobilności elektrycznej, musimy być w stanie sprostać wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów niezależnie od miejsca ich działalności. Dotyczy to nie tylko kwestii związanych z ochroną środowiska, ale także dostępności, komfortu pasażerów i ich bezpieczeństwa. Nasze produkty testujemy wspólnie z klientami zarówno w warunkach arktycznych, jak i w ciepłym klimacie, by mieć pewność, że mamy najlepsze rozwiązania dla szeregu różnych wymagań”, wyjaśnia Marie Carlsson, Dyrektor ds. Rozwoju Citymobility w Volvo Buses.

Przykładowo, w 2020 roku w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric był testowany w hiszpańskich miastach, m.in. w Saragossie, Santander i Madrycie, gdzie w okresie testowym temperatura otoczenia przekraczała czasem 40°C. Pozwoliło to sprawdzić w praktyce, jak pełne wykorzystanie klimatyzacji wpływa na zużycie energii w autobusach.

„Nasze autobusy spisywały się dobrze, co pozwoliło nam udowodnić, że są wyjątkowo niezawodne nawet w bardzo gorących warunkach klimatycznych”, stwierdza Francisco Unda, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Hiszpanii i Portugalii.

W najbliższej przyszłości spodziewane jest rozpoczęcie elektryfikacji systemów transportu publicznego m.in. w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Bilbao czy Sewilli.

„W Volvo Buses jesteśmy gotowi zaoferować zelektryfikowane rozwiązania z różnymi metodami ładowania i pakietami usług miastom, które chcą rozpocząć proces transformacji w kierunku bardziej zrównoważonego transportu publicznego", mówi Francisco Unda.

Volvo 7900 Electric jest obecnie testowany również w systemie Metrobus miasta Meksyk. Będzie tam kursował przez sześć miesięcy, a następnie doświadczenia z okresu próbnego zostaną poddane ocenie.

„Wyniki testów wytyczą drogę dla szybkiej elektryfikacji transportu publicznego na świecie. Dysponujemy gotowymi rozwiązaniami, które obejmują wszystko, od cichych, bezemisyjnych autobusów po infrastrukturę ładowania i serwis. Oznacza to, że możemy przyczynić się do poprawy warunków życia i stworzyć podstawy do tego, by miasta na całym świecie stały się bardziej zrównoważone", stwierdza Marie Carlsson.

Do tej pory Volvo Buses dostarczyło ponad 6 500 zelektryfikowanych autobusów do wielu miast na całym świecie. Gama produktów firmy obejmuje samoładujące się hybrydy i w pełni elektryczne autobusy. Oprócz samych autobusów, oferta Volvo w zakresie mobilności elektrycznej obejmuje optymalizację akumulatorów, infrastrukturę ładowania, serwis i konserwację.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 453

Goodyear podkreśla swoje zaangażowanie w odpowiedzialność korporacyjną w raporcie za rok 2020

28.05.2021

Certyfikat Quality International 2021 dla DHL Parcel

21.04.2021

Mercedes-Benz CLS po liftingu już w sprzedaży w Polsce

6.05.2021

Grupa ROBYG – finansowanie na akwizycje i bank ziemi

21.05.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

CEVA Logistics uruchamia nowe pociągi blokowe z Chin do Europy

20.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

W 2020 r. wystawiono 656 tys. mandatów z fotoradarów. Rekordzista pędził z prędkością 212 km/h

22.04.2021

Nowa jezdnia S1 na odcinku Pyrzowice - Podwarpie dostępna dla kierowców

18.05.2021

Nowe etykiety na opony

20.04.2021

IVECO, oficjalny partner Alfa Romeo Racing ORLEN, dostarcza pojazdy ciężarowe IVECO S WAY na potrzeby logistyczne zespołu

23.04.2021

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zwycięzcą testu Tyre Reviews

21.05.2021

Ekspansja sieci DKV: 2500 stacji w Rosji, Danii i Czechach

7.05.2021