FB Antczak z kontraktem na budowę Panattoni Park Wrocław West Gate

FB Antczak z kontraktem na budowę Panattoni Park Wrocław West Gate

1.06.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Około 47 tys. m kw. powierzchni magazynowych wybuduje docelowo FB Antczak w ramach Panattoni Park Wrocław West Gate. Spółka podpisała z Panattoni umowę o generalne wykonawstwo inwestycji.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Park powstaje w gminie Miękinia w powiecie średzkim – około 20 km od centrum stolicy Dolnego Śląska. Pierwszy etap, którego finalizacja przewidziana jest we wrześniu 2021 roku, zakłada budowę obiektu o powierzchni 17,6 tys. m kw. W drugim etapie powstanie budynek o powierzchni 29,3 tys. m kw. Pierwszym najemcą parku jest Schumacher Packaging – producent opakowań z tektury falistej i litej, który zajmie 5 670 m kw. powierzchni.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kolejny projekt realizowany przez FB Antczak we współpracy z Panattoni. Jako generalny wykonawca konsekwentnie wzmacniamy nasz potencjał w kluczowych dla segmentu magazynowo-logistycznego regionach Polski. To odpowiedź na rosnące wymagania inwestorów i najemców, nie tylko w jeśli chodzi o lokalizację obiektów, ale też jakość ich wykonania i standardy środowiskowe. Cieszymy się, że dla krajowych i międzynarodowych partnerów FB Antczak jest dziś gwarantem sprawnej realizacji złożonych inwestycji deweloperskich, zarówno na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnychprzekonuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Panattoni Park Wrocław West zapewni najemcom doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych węzłów drogowych i lotniczych. Park znajduje się około 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która przechodząc w trasę S8 zapewnia dogodne połączenie m.in. z Łodzią i Warszawą. W pobliżu parku przebiega także autostrada A4 w kierunku granicy polsko-niemieckiej na zachodzie oraz Katowic, Krakowa i Rzeszowa na wschodzie. Zaledwie 1,5 godz. drogi dzieli też kompleks od granicy czeskiej. Park leży również niecałe 10 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław.

FB Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą oraz inwestorem na rynku nieruchomości. Grupa od 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne oraz logistyczno-przemysłowe. Jako deweloper spółka wybudowała ponad 5 tys. mieszkań w ramach kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych. Pełniąc rolę generalnego wykonawcy, FB Antczak realizuje m.in. inwestycje dla wiodących polskich i międzynarodowych deweloperów powierzchni magazynowych.

Wyświetlenia: 360

Complex SAD zwiększa magazyn

4.05.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021

Kolejny odcinek nowej betonowej jezdni przekazany kierowcom

14.05.2021

Pierwsza elektryczna limuzyna z supernowoczesnej fabryki Mercedes-Benz: uruchomienie produkcji modelu EQS w Factory 56

18.05.2021

Hillebrand przejmuje VignoblExport

13.05.2021

Nowa hala serwisowa Kolei Dolnośląskich coraz bliżej

12.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

28.05.2021

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zwycięzcą testu Tyre Reviews

21.05.2021

Właściciele Fordów otrzymują aktualizacje Power-Up, które zapewniają doskonalsze działanie nowych funkcji i poprawę ich jakości

19.05.2021

Rząd powinien wydłużyć termin składania zeznań podatkowych

21.04.2021

MAHLE – jak stać się liderem termiki na świecie?

26.04.2021

Hellmann Worldwide Logistics we współpracy in-house logistics z "Grupą Żywiec"

11.05.2021