Wracają połączenia kolejowe do Niemiec, poczekamy na Czechy

Wracają połączenia kolejowe do Niemiec, poczekamy na Czechy

1.06.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Koleje Dolnośląskie od 1 czerwca przywracają kursowanie pociągów do Görlitz. Jest to efekt znoszenia obostrzeń dotyczących ruchu transgranicznego między Polską i Niemcami. Jednocześnie po raz kolejny odłożone zostało przywrócenie sezonowych połączeń do Czech.

Przypomnijmy, że połączenia do Görlitz pozostawały zawieszone od 12 kwietnia ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną. Uruchomienie połączeń pozwoli również na dalszą podróż, w tym m.in. na popularnej trasie do Drezna.

Decyzja o przywróceniu połączeń została podjęta przez organizatora przewozów w regionie – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w wyniku zmian w zasadach podróżowania do Niemiec, które weszły w życie 30 maja.

- Ze względu na zmianę zasad podróży do Niemiec oraz brak konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa, postanowiliśmy w pierwszej kolejności przywrócić połączenie do Gorlitz, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużą popularnością – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Polska została skreślona z listy obszarów wysokiego ryzyka zakażeniem COVID-19. Dzięki temu podróżni nie będą musieli wykonywać obowiązkowego testu na obecność wirusa oraz poddawać się kwarantannie. Dla dolnośląskiego przewoźnika zmiany tę wiążą się również z brakiem konieczności przeprowadzania testów na obecność COVID-19 wśród drużyn konduktorskich.

Odłożony powrót do Czech

Z początkiem czerwca miały również wrócić popularne, sezonowe połączenia do czeskiego Adrspachu. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i obowiązujące obostrzenia ich uruchomienie po raz kolejny zostało przesunięte. Pociągi wrócą na trasy najwcześniej 26 czerwca 2021 r.

Jesteśmy gotowi do reaktywacji kolejnych połączeń i wierzymy, że ich przywrócenie to kwestia najbliższych tygodni. Stale monitorujemy pod tym kątem sytuację epidemiczną. Cieszy nas rekomendacja Komisji Europejskiej, która zaleciła aby państwa członkowskie UE stopniowo łagodziły restrykcje dotyczące podróżowania. To dla nas szansa na odbudowanie popularnych połączeń międzynarodowych do przygranicznych regionów Niemiec i Czech – dodał Bartłomiej Rodak.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do/od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Gr.

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły bilet na planowane przejazdy mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

Koleje Dolnośląskie

Wyświetlenia: 635

DPD Polska partnerem wyścigu Tour de Pologne

4.08.2021

Miechy zawieszenia pneumatycznego

4.08.2021

FPP – System kaucyjny trzeba uzupełnić o puszkę aluminiową

22.09.2021

Dłuższy przebieg i lepsza trakcja: Goodyear wprowadza UltraGrip Performance+ SUV

12.08.2021

Pierwsze w pełni elektryczne samoloty towarowe we flocie DHL Express

4.08.2021

Więcej dla ESA logistika w SEGRO Logistics Park Stryków

25.08.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa

11.08.2021

Nowy mural w Łodzi zachęci do tworzenia sąsiedzkich relacji

7.08.2021

Podróż do Czech jeszcze łatwiejsza

30.08.2021

Akceptacja boxów EETS od DKV w systemie e-Toll

27.08.2021

Rozgrywki Piłki Nożnej Prologis na Węgrzech powróciły po rocznej przerwie!

21.09.2021

Sztuczna inteligencja ograniczy emisję CO2 z promu Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona

14.09.2021