Scania Growth Capital inwestuje w czujniki dla pojazdów autonomicznych

Scania Growth Capital inwestuje w czujniki dla pojazdów autonomicznych

1.06.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Korporacyjny fundusz venture capital Scania podejmie inwestycję w wysokości 7,5 mln euro w firmę Scantinel w celu sfinansowania dalszego rozwoju jej specjalistycznej technologii LiDAR (Light Detection and Ranging).

Scantinel Photonics GmbH to czołowy start-up w dziedzinie technologii LiDAR (Light Detection and Ranging, metoda pomiaru odległości poprzez oświetlanie laserem), będący częścią portfela niemieckiej ZEISS Ventures. Firma opracowuje i produkuje czujniki FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave, technologia fali ciągłej z modulacją częstotliwości) dla systemów LiDAR nowej generacji, które są niezbędne do przejścia na wyższy poziom automatyzacji. Technologia oferowana przez Scantinel to nowy wymiar danych dla pojazdów przyszłości. Czujniki dokonują pomiaru odległości i prędkości do obiektów w zakresie powyżej 300 metrów przy wysokim poziomie integracji i skanowaniu półprzewodnikowym.

Parametry i bezpieczeństwo przyszłych pojazdów autonomicznych opierają się na unikatowej technologii czujników FMCW LiDAR. Scantinel jest liderem technologicznym w swojej dziedzinie. Bardzo nas cieszy możliwość bezpośredniego obserwowania rozwoju tej technologii – podkreśla Christian Zeuchner, partner w firmie zarządzającej Scania Growth Capital .

Dofinansowanie umożliwi firmie Scantinel dalsze doskonalenie technologii FMCW LiDAR, jak również jej komercyjne wdrażanie w ścisłej współpracy z klientami i partnerami technologicznymi.

Widzimy duże korzyści z posiadania inwestora w postaci funduszu venture capital. Cieszymy się z nawiązania relacji ze Scania Growth Capital oraz ze wsparcia na naszej drodze ciagłego rozwoju – dodaje Andy Zott, dyrektor ds. technicznych i współzałożyciel Scantinel.

Scania Growth Capital

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz venture capital, który inwestuje w rozwijające się podmioty o strategicznym znaczeniu dla Scania oraz ekosystemu jej klientów i partnerów.

Fundusz jest zarządzany przez zewnętrzną firmę, której zespół dysponuje bogatym doświadczeniem zarówno w inwestowaniu, jak i w przemyśle motoryzacyjnym.

Scania Growth Capital umożliwia dotarcie do segmentu wzajemnie uzupełniających się spółek. W ten sposób Scania zyskuje możliwość czerpania z wczesnych działań rozwojowych i innowacji, które są istotne dla branży, ale nie są związane z jej podstawową działalnością. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie scaniagrowthcapital.com.

Wyświetlenia: 354

Firestone wprowadza na rynek europejski pierwszą w historii linię opon przemysłowych MULTI BLOCK T

14.05.2021

Nowe opony dla karetek

10.05.2021

Inter Cars polskim Gepardem 2021

2.06.2021

Brother wspiera ochronę jeży w Polsce

18.05.2021

Polski rynek magazynowy na pełnym gazie

21.05.2021

Dostawcy doceniają partnerskie relacje z Inter Cars

16.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

INPOST – PROGRAM POLSKICH OBLIGACJI

12.05.2021

Goodyear EfficientGrip Performance 2 wybrana na wyposażenie fabryczne Toyoty Yaris Cross

22.04.2021

Textar szkoli mechaników z obsługi układów hamulcowych

21.05.2021

MAHLE – jak stać się liderem termiki na świecie?

26.04.2021

Technologia magrail realną szansą na transformację kolei - raport IDOM i Nevomo

20.05.2021

Wywiad z Andrzejem Bargielem

21.05.2021