ROBYG dla dzieci

ROBYG dla dzieci

1.06.2021
Czas czytania ok. 10 minut

Dzień Dziecka świętujemy cały rok!

Grupa ROBYG zaangażowała się w liczne akcje dedykowane dzieciom, także z okazji Dnia Dziecka. ROBYG dofinansował paczki dla pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, wspiera Dzień Dziecka dla małych pacjentów w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika, imprezy dla dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Pomorskie Hospicjum dla dzieci, akcję Deweloperzy Dzieciom, Przedszkola Edulica z Warszawy i Kinder Jagodno z Wrocławia oraz spełnia marzenia dzieci w ramach współpracy z fundacją Trzeba Marzyć (rower, wycieczka w góry i plac zabaw).Bardzo cieszymy się, że możemy być częścią pięknych inicjatyw, wspierając dzieci oraz sprawiając, że uśmiech gości na ich twarzach. Dzieci to nasza najważniejsza wartość – chcemy uprzyjemniać im dorastanie i dbać dla nich o naszą planetę. Mając na względzie dobro dzieci pamiętajmy, że nie wystarczy zaspokojenie podstawowych potrzeb, aby były w pełni szczęśliwe. Naszym obowiązkiem jest niesienie pomocy, radości i budowanie nowych możliwości dla wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pozwala pociechom oderwać się od rzeczywistości i cieszyć się dzieciństwem” – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Grupy ROBYG.

Akcje wsparcia dzieci realizowane w 2021 roku przez Grupę ROBYG:

· spełnienie marzeń ciężko chorych dzieci w ramach wsparcia organizacji Trzeba Marzyć – rower, wycieczka w góry i plac zabaw.

· Dzień Dziecka dla małych pacjentów w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, przy ul. Kopernika 43 – widowisko artystyczne pt.: "Opowieść Starego Zegara" oraz upominki.

· cid:part1.48885670.DA3794CF@teatr-usmiech.pl150 zestawów upominkowych dla pacjentów Instytutu Matki i Dziecka przy ul. Kasprzaka 17a w Warszawie, w których znalazły się puzzle, układanki dla młodszych dzieci, kolorowanki i kredki, książeczki z łamigłówkami, maskotki z atestem, książki dla młodzieży, gniotki antystresowe, płyty CD ze słuchowiskiem teatralnym pt. „EKOKOLEDZY.

· Przedszkola Edulica z Warszawy i Kinder Jagodno z Wrocławia – prezenty z zestawami artystycznymi EKO.

· Imprezy dla chorych dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku - w ramach której zespół artystów w Krakowa - Teatr za jeden uśmiech, wyruszył na spotkania z dziećmi w szpitalach i domach dziecka.

· Wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla dzieci – środki przekazane w ramach badania satysfakcji klientów po odbiorze mieszkań za każdą wypełnioną ankietę.

· Deweloperzy Dzieciom – to wyjątkowa akcja charytatywna, w której pomoc najmłodszym potrzebującym łącząc siły niosą deweloperzy z całej Polski. Beneficjentami charytatywnego eventu są podopieczni poznańskich i wielkopolskich, publicznych oraz rodzinnych domów dziecka.

· Wysyłka nasiona drzewek do 126 przedszkoli w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi – aż 75.000 nasion trafiło do przedszkolaków. Gdyby za kilka lat wyrosły wszystkie drzewa z nasion, które wysieją podopieczni poznańskich przedszkoli, wyrosłoby 7 ha lasu. To już druga tego typu akcja skierowana do przedszkoli ze stolicy Wielkopolski. Jesienią 2020 r. te same placówki otrzymały jabłonki, które mogły zostać posadzone w przedszkolnych ogródkach.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 roku ROBYG przekazał ponad 250 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%. Grupa ROBYG szczególnie dba o środowisko, zrównoważone budownictwo i odpowiedzialność społeczną. Spółka wprowadziła na swoich osiedlach ładowarki do samochodów elektrycznych – infrastruktura przyłączy będzie dostępna w garażach w większości budynków. Ponadto wybrane inwestycje będą posiadały miejsca zewnętrzne do ładowania – ogólnodostępne dla mieszkańców. Ponadto wdrożyła farby pochłaniające zanieczyszczenia, które zaplanowane są na elewacje nowych inwestycji – jedna ze ścian przyjmie postać artystycznego murala.

Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożyłinnowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeńAura Air firmy Keemple. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem.

ROBYG to 25.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. W latach 2019-2020 spółka dofinansowała:

· Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła

· Zimowy Narodowy

· Dni Bemowa

· Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia

· Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie

· Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON

· Teatr za Jeden Uśmiech

· Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – cykliczne wspieranie edycji Ery Schaeffera

· Fundację im. Danuty Szaflarskiej

· Akcję Serce dla Powstańca

· 2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych

· Fundację Gdański Festiwal Muzyczny

· Festiwal Mozartowski Mozartiana

Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:

· Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:

o W Warszawie we współpracy z urzędem dzielnicy ROBYG zbuduje most przez Potok Służewiecki na Wilanowie. Przeprawa stworzy nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączy ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. ROBYG wybuduje przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebuduje skrzyżowanie.

o W Gdańsku realizuje liczne drogi, skrzyżowania i ciągi komunikacyjne

o W Poznaniu inwestuje w infrastrukturę publiczną ponad 20 mln zł - zbuduje i udostępni mieszkańcom Poznania znaczące obiekty infrastruktury publicznej. Są to duże i ważne przedsięwzięcia na terenie Ostrowa Tumskiego i w bezpośrednim otoczeniu wyspy. Będzie to największa inwestycja infrastrukturalna historycznie w Poznaniu dokonana przez prywatnego inwestora. Inwestycje obejmą m.in.:

  • budowę pełnej infrastruktury drogowej w ramach ul. Św. Wincentego
  • kładkę dla pieszych i ścieżkę rowerową, które przywrócą mieszkańcom możliwość rekreacyjnego korzystania z terenów Ostrowa Tumskiego oraz połączenie z Cytadelą
  • budowę dwóch mostów wraz z kładkami dla pieszych i rowerzystów: nad Cybiną i nad Kanałem Ulgi

o Nasadzenia drzew z okazji dnia ziemi w Gdańsku

o Park Odolany w warszawie

o Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie

o Zespół fontann w Wilanowie

o Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku

o Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku

o Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku

· Działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności

o Rodzinny bieg Czas na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych

o III edycja Biegu Niedźwiadka – 2016

o Zakup defibrylatora AED dla OSIR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017

o Serce dla Powstańca

o Fundacja im. Danuty Szaflarskiej

o Fundacja na rzecz Zapobiegania Narkomanii Maraton

o Instytut Tertio Millennio – projekt dar na stulecie

o Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia

o Dni Bemowa

o Dni Wilanowa

o Odlotowy piknik Robyg na Białołęce

o V królewski Festiwal Światła w Wilanowie

o Dzień dziecka w Muzeum POLIN

o Rodzinne zabawy w Parku Odolany

o Współpraca z Fundacją Zwalcz Nudę przy organizacji jednej z odsłon projektu Aktywna Rodzina na terenie dzielnicy Ursus

o „Od mola do mola – piaskiem w raka” – zbiórka funduszy na spełnienie marzeń dzieci chorych na raka”

o Mecz charytatywny „Reprezentacja Artystów Polskich vs. Przyjaciele pomorskiego hospicjum dla dzieci”

· Sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych

o Regaty o puchar dzielnicy „Wisła”

o Święto kobiecego rugby w warszawie

o Festiwal Mozartowski Mozartiana

o Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny

o Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera

o Zimowy Narodowy

o Gdański Festiwal Muzyczny

o III Festiwal Oper Barokowych

o Mecenat Teatru Palladium

o Przekazanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabytkowej czekoladnicy pochodzącej z fabryki w Miśni

o Klasycznie na Trawie – koncert orkiestry Filharmonii Narodowej w Królikarni

o Teatr za Jeden Uśmiech

· Wsparcie polskiej służby zdrowia oraz potrzebujących podczas epidemii koronawirusa na kwotę przekraczającą 250.000 zł

o akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy

o zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku

o zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

o dofinansowanie Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

o zakup bronchoskopu dla Kliniki Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku

o dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie

o dofinansowanie posiłków dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy

o wsparcie akcji #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali

o udział w inicjatywie #WielkanocDlaSeniora – posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa

o dotacja dla ZHP Chorągiewka w Gdańsku

o dotacja dla ZHP Gdańsk

o dotacja dla Fundacji Inspirujące Przykłady

Grupa ROBYG

Wyświetlenia: 380

„Dla rozwoju transportu kolejowego w regionie postawiliśmy na pasażerów”

10.05.2021

GEFCO dostarcza nowe auta dostawcze dla Poczty Polskiej

15.04.2021

Nowa stacja Circle K w Jeżewie

28.05.2021

100 stacji franczyzowych Circle K w Polsce

18.05.2021

SPAR – nowy dyrektor handlowy

4.05.2021

Dlaczego firmy decydują się na relokację zakładów produkcyjnych do Polski?

19.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ekspansja zagraniczna Nevomo. Polski startup wejdzie no nowe rynki

20.04.2021

Miasta rozwijają się – co dalej z zieloną mobilnością?

12.05.2021

W czasie pandemii zginęło więcej osób z winy nietrzeźwych kierowców

15.04.2021

Bilety Kolei Dolnośląskich dostępne na e-podróżnik.pl

19.05.2021

Niezrównany w dostarczaniu frajdy z jazdy SUV Forda w ekstremalnym teście zwrotności: Puma ST sprawdza się w pojedynku ‘Dawid kontra Goliat’

6.05.2021

GLS z nową strategią. Ambitne cele firmy

18.05.2021