Hillebrand Poland - rekordowy wzrost przychodów i umocnienie pozycji lidera na polskim rynku

Hillebrand Poland - rekordowy wzrost przychodów i umocnienie pozycji lidera na polskim rynku

22.06.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Hillebrand Poland, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, zakończył pierwsze półrocze rekordowym wzrostem przychodów o ponad 80 proc. i zysku netto o blisko 40 proc., w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. Tegoroczne strategiczne przejęcia innych firm przez Grupę Hillebrand wzmocniły jej globalną pozycję i ofertę usług transportowych zarówno płynnych produktów masowych jak i niewielkich ilości alkoholi, w tym również obsługę rynku e-commerce. Hillebrand Poland korzystając z tych zasobów, stawia teraz na przyspieszenie tempa wzrostu w naszym kraju.

Globalny gracz i innowator w obsłudze rynku beverage

Hillebrand od ponad 175 lat specjalizuje się w obsłudze branży beverage i napojów alkoholowych, współpracując z ponad 25 tys. producentów i dystrybutorów. Firma realizuje plan rozwoju biznesu na wszystkich kluczowych rynkach dla tej branży, ukierunkowany na doskonalenie jakości obsługi klientów i oferty dedykowanych rozwiązań, także poprzez strategiczne akwizycje. Znaczący wpływ na dalszą ekspansję usług mają ostatnie przejęcia Hillebrand dwóch czołowych graczy w swoich segmentach usług. Pierwszą z nich jest działający w 29 krajach Braid, lider rynku logistyki towarów płynnych i jeden z największych na świecie operatorów wykorzystujących ISO tanki do transportu artykułów spożywczych, z własnymi zakładami produkcyjnym w Wlk. Brytanii i Chinach. To pozwoliło Hillebrand na rozszerzenie portfolio własnych, innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych do przewozu płynów, takich jak flexitanki czy folie termoizolacyjne VinLiner. Druga przejęta przez Hillebrand firma to VignoblExport, specjalista się w obsłudze transportów niewielkich ilości alkoholi, tj. próbki napojów alkoholowych na degustacje, zamówienia dla enoturystyki czy sprzedaży internetowej. To otworzyło Hillebrand także nowe możliwości rozwoju i rozszerzenia usług w obsłudze dostaw w kanale e-commerce. Pozycję Hillebrand na światowych rynkach umocniła też akwizycja niemieckiej firmy 3W-Logistik oraz Royal Logistics, przejętej w ramach inwestycji w rozwój sieci w USA.

Hillebrand umacnia pozycję lidera w Polsce

Rekordowy wzrost przychodów i szybki rozwój polskiego oddziału Hillebrand w pierwszej połowie roku (rekordowy wzrost przychodów o ponad 80 proc. i zysku netto o blisko 40 proc., w porównaniu do analogicznego okresu ub.r.) to efekt zaangażowania zespołu i dynamicznego rozwoju biznesu w naszym kraju. W tym realizacja globalnych projektów, nowe kontrakty i stale poszerzane grono klientów. Teraz Hillebrand planuje kolejne inwestycje tj. wdrożenia nowych rozwiązań dla klientów.

- Tym, co nas wyróżnia na rynku, jest zgrany zespół spedytorów, zaangażowany i nastawiony na indywidualne podejście do klientów, mający wyjątkową wiedzą o logistyce i specyfice obsługi napojów oraz alkoholi. Jesteśmy gotowi na ekspansję i wzmacnianie naszej pozycji lidera logistycznego na polskim rynku beverage – mówi Ellina Lolis, wiceprezes JF Hillebrand Poland i prezes JF Hillebrand Russia.

W budowaniu swojej pozycji, Hillebrand Poland wykorzystuje w pełni zasoby i infrastrukturę globalnej sieci Grupy Hillebrand, oferując najwyższej klasy usługi logistyczne, transportowe i spedycyjne (fracht morski, lotniczy, drogowy, kolejowy) oraz celne (odprawy celne, składy celne i magazynowanie) a także innowacyjne rozwiązania technologiczne dla klientów.

Hillebrand Poland

Wyświetlenia: 412

ILS wspiera dostępność towarów w Inter Cars!

18.08.2021

Ze zwiększonym prześwitem i napędem na wszystkie koła 4MATIC w standardzie

18.08.2021

Jesienny serwis hamulców kampera z Textar

14.09.2021

LOTOS aktywnie rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

14.09.2021

ID Logistics: dynamiczny rozwój i wzrost przychodów o 15 proc. po I półroczu

1.09.2021

Scania otwiera nowy serwis w Rzeszowie

21.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wyższy poziom osiągnięty! Ford wykorzystuje gry i rzeczywistość wirtualną, aby zmienić sposób tworzenia, projektowania i testowania pojazdów

14.09.2021

Po raz pierwszy w Europie: Browar Feldschlösschen odbiera kluczyki do 20 pojazdów elektrycznych Renault Trucks

15.09.2021

Hellmann i Hella Polska rozszerzają współpracę

19.08.2021

BM Reflex: Ropa naftowa najtańsza od maja. Obniżek na stacjach nie widać

25.08.2021

Już 14.000 Paczkomatów® InPost

3.09.2021

Więcej dla ESA logistika w SEGRO Logistics Park Stryków

25.08.2021