ROBYG na Światowy Dzień Architektury

ROBYG na Światowy Dzień Architektury

30.06.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Bezpłatne konsultacje architektoniczne

Grupa ROBYG z okazji Światowego Dnia Architektury proponuje bezpłatne porady architektoniczne dla klientów we wszystkich biurach sprzedaży. Światowy Dzień Architektury to święto ustanowione przez Międzynarodową Unię Architektów – pozarządową organizację reprezentującą architektów z ok. 124 krajach na całym świecie.

„Światowy Dzień Architektury – chociaż zwyczajowo jest świętem entuzjastów i architektów – to w ROBYG zależy nam, aby było to święto wszystkich naszych klientów. Dlatego w każdym naszym biurze sprzedaży czekają bezpłatne konsultacje i możliwość zaprojektowania swojego M. Ale ten specjalny dzień to także okazja do tego, by rozmawiać o planowaniu przestrzennym, nowych planach zagospodarowania i rewitalizacji, a także zaangażowaniu deweloperów w ESG – czyli zrównoważone budownictwo. To bardzo ważny element, który obejmuje zarówno nowoczesne, ekologiczne rozwiązania technologiczne (jak np.*SMART HOUSE firmy Keemple***), coraz wyższe wskaźniki efektywności energetycznej, inwestycje w infrastrukturę publiczną czy donacje na rzecz potrzebujących i lokalnych społeczności. Dzisiaj nie wybuduje się żadnego osiedla, dopóki firma nie podpisze umowy drogowej czy nie zobowiąże się do inwestycji w publiczną infrastrukturę. I to dobrze, bo takie zaangażowanie deweloperów jest niezbędne. ROBYG od lat inwestuje w infrastrukturę publiczną, która jest nieodpłatnie przekazywana na rzecz miast – obecnie realizujemy budowę mostu przez Potok Służewiecki na Wilanowie oraz budowę mostów, dróg i kładek o wartości ponad 20 mln zł w Poznaniu, na Ostrowie Tumskim. Naszą odpowiedzialność rozumiemy przede wszystkim jako tworzenie lokalnych społeczności. Projektujemy i budujemy strefy rekreacyjne, miejsca do grillowania, place zabaw, siłownie zewnętrzne, strefy fitness z saunami wewnętrznymi, przestrzenie coworkingowe i place zabaw dla dzieci dostępne dla wszystkich mieszkańców. Te zielone i rekreacyjne strefy to doskonała okazja do spotkań towarzyskich dla sąsiadów. W ten sposób wieloetapowe projekty są maksymalnie dopasowane do potrzeb mieszkańców, dzielnic i miast” – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w ROBYG SA.**

Grupa ROBYG ponownie podwyższa standard mieszkań w swoich inwestycjach i wprowadza nowatorskie, ekologiczne farby elewacyjne, pochłaniające zanieczyszczenia. Wyjątkowa jakość ROBYG obejmuje ponadstandardową wysokość mieszkań, balkony, loggie lub tarasy w każdym mieszkaniu, drewniane okna, dźwiękoszczelność, wideofony, instalacje światłowodowe, a także lobby z portierem i oświetlenie LED części wspólnych zasilane przez panele fotowoltaiczne. Ponadto na każdym osiedlu ROBYG projektuje obszerne tereny zielone, ogrody deszczowe, place zabaw, siłownie, stacje rowerowe, monitoring wizyjny HD i ładowarki samochodów elektrycznych. Przygotowane są specjalne tereny spacerowe, a także budki dla ptaków i domki dla owadów. Każde mieszkanie jest wyposażone w standardzie w system Smart House firmy Keemple**.**

W tym roku ROBYG wprowadził na swoich osiedlach ładowarki do samochodów elektrycznych – infrastruktura przyłączy będzie dostępna w garażach w większości budynków. Ponadto wybrane inwestycje będą posiadały miejsca zewnętrzne do ładowania – ogólnodostępne dla mieszkańców.

ROBYG planuje w 2021 podpisać 3500 umów deweloperskich oraz przekazać 3000 lokali. Spółka ma w ofercie 1500 lokali i cały czas wprowadza nowe inwestycje oraz kolejne etapy osiedli. W 2021 roku ROBYG uruchomił już 14 nowych projektów i zamierza także rozpocząć sprzedaż w Poznaniu. Tylko 3% oferty to lokale gotowe – co potwierdza dużą popularność mieszkań budowanych przez ROBYG.

Grupa ROBYG zainwestowała w pierwszym kwartale 2021 roku ponad 340 mln zł w bank ziemi w Warszawie i Gdyni. Łącznie daje to potencjał budowlany na około 170 tys. powierzchni użytkowej. Zakupy te uzupełniły grunty zakupione w 2020 roku za ponad 375 mln zł w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu (ponad 330 tys. powierzchni użytkowej). Łączne zasoby gruntów zapewniają Grupie ROBYG potencjał sprzedażowy około 22.000 lokali. Spółka planuje przeznaczyć na zakup gruntów łącznie ponad 600 mln zł.

ROBYG realizuje program skokowego wzrostu biznesu. Spółka regularnie akumuluje wypracowany zysk, który za lata 2019-2020 wyniósł około 400 mln zł. Ponadto otrzymała dodatkowy kapitał w wysokości 100 mln zł od akcjonariusza – Bricks Acquisition Limited z Grupy Goldman Sachs. ROBYG ma doskonałą pozycję gotówkową, sięgającą 400 mln zł.

W pierwszym kwartale 2021 roku Grupa ROBYG zawarła 1110 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała 888 umów deweloperskich w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 560 lokali.

W 2020 roku Grupa ROBYG zanotowała przychody ze sprzedaży przekraczające 1,11 mld zł, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 211 mln zł – czyli o 18,6% więcej niż w 2019 roku, a EBIT 269 mln zł – wzrost o 12,4% rok do roku. W 2020 roku Grupa ROBYG podpisała 2738 umów deweloperskich i przedwstępnych [1] oraz 2156 umów rezerwacyjnych netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 2715 lokali.

ROBYG SA.

[1]Z uwzględnieniem sprzedaży Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (WPB)

Wyświetlenia: 399

Greg Schementi zostanie Prezesem firmy Cresa

3.08.2021

Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa

11.08.2021

Tomasz Mika nowym CFO w 7R

2.08.2021

ID Logistics: dynamiczny rozwój i wzrost przychodów o 15 proc. po I półroczu

1.09.2021

Większe zainteresowanie biurami w Katowicach

9.08.2021

Czerwony alarm, niebieskie światła? I zielone rozwiązanie... z Mustangiem Mach-E - nowym w pełni elektrycznym policyjnym radiowozem

21.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

SMEG Polska przenosi siedzibę i showroom do Prosta Tower

17.08.2021

GEFCO wzmacnia korytarz handlowy między Afryką Północną i Europą

14.09.2021

Nowa królowa szos – wybrano „Pomorską Miss Scania 2021”

7.09.2021

Centrum Krakowa atrakcyjne dla najemców

2.08.2021

Miechy zawieszenia pneumatycznego

4.08.2021

Circle K i „Stacja Regeneracja” dodadzą energii biegaczom podczas 43. Maratonu Warszawskiego

21.09.2021