Hegelmann Transporte już 10 lat na polskim rynku!

Hegelmann Transporte już 10 lat na polskim rynku!

9.07.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Jedna z największych firm transportowych w kraju, Hegelmann Transporte Sp. Z. o., 8 lipca br. świętuje jubileusz 10 lat istnienia na rynku. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie - od początku funkcjonowania w Polsce jej główna siedziba zlokalizowana jest w Częstochowie. Z roku na rok zwiększa ona liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów tej branży w kraju.

Powstanie oddziału Hegelmann Group w Polsce zostało powierzone Fedirowi Yurkevychowi, obecnemu prezesowi Hegelmann Transporte. Historia jego kariery jest niezwykle ciekawa, ponieważ pracę zaczynał jako jeden z kierowców ciężarówek firmy.

- Propozycja, jaką otrzymałem od mojego szefostwa w Niemczech, by stanąć na czele kształtującego się oddziału Hegelmann Group w Polsce, była punktem zwrotnym w moim życiu. Czułem ogromną odpowiedzialność ze względu na pokładane we mnie nadzieje, bardzo nie chciałem zawieść zaufania przełożonych. Zaangażowałem się w stu procentach w kształtowanie polskiego przedstawicielstwa mojej firmy i z perspektywy czasu jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu. Dziesięć lat to sporo czasu, dużo udało nam się wspólnie stworzyć, ale jestem przekonany, że najlepsze wciąż przed nami - podkreśla Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte.

Początki nie były najłatwiejsze - pierwsze biuro Hegelmann Transporte znajdowało się przy ulicy Kawiej w Częstochowie i obejmowało zaledwie jeden pokój. Sukces przedsięwzięcia był możliwy jedynie dzięki ciężkiej pracy skromnego zespołu, do którego oprócz Fedira Yurkevycha należało zaledwie kilka osób. Obecnie ponad 500 pracowników biurowych spółki podzielonych jest na dziesięć lokalizacji w całym kraju, firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 kierowców i dysponuje flotą ponad 2000 ciężarówek

Miniony rok był wyjątkowo udany dla Hegelmanna - wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 11 proc. w porównaniu do roku 2019. Tym samym spółka znalazła się na szczycie 26. Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej podmioty wskazujące transport drogowy jako główny deklarowany rodzaj działalności. Jest to niewątpliwie imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich w 2020 roku funkcjonowała branża, której także nie ominął ogólnoświatowy kryzys.

- Jestem dumny, z tego jak wygląda obecnie firma, ale patrzę także z ogromną nadzieją w przyszłość. Widzimy wciąż ogromny potencjał na rynku usług transportowych w naszym kraju, chcemy więc dalej rozwijać się i inwestować w Polsce. Bardzo zależy mi także na stałym polepszaniu warunków pracy osób zatrudnionych w Hegelmann Transporte – ludzie są naszą siłą, którą nie sposób przecenić. Tylko dzięki zgranemu zespołowi możemy jeszcze wiele osiągnąć - dodaje Fedir Yurkevych.

Hegelmann Transporte

Wyświetlenia: 297

Autonomiczny transport miejski dla osób z ograniczeniami mobilności zdobywa nagrodę Forda „New Designers”

1.07.2021

60% firm logistycznych zamierza w tym roku zainwestować w nowe rozwiązania

26.07.2021

Monika Rajska-Wolińska obejmie stanowisko dyrektor generalnej Colliers na Europę Środkowo-Wschodnią

1.07.2021

Debata inwestycyjna w Grupie LOTOS

15.07.2021

Przeniesienie firmy za granicę nie uchroni przed polskimi podatkami

2.06.2021

Wracają połączenia kolejowe do Niemiec, poczekamy na Czechy

1.06.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pick-up z piorunującym przyspieszeniem. Nowy Ford F-150 specjalnie dla amerykańskich organów ścigania

26.07.2021

Ciesz się sezonem motocyklowym, ale pamiętaj o oponach

17.06.2021

Transport baterii litowo-jonowych – na co zwrócić uwagę?

17.06.2021

GEFCO z kompleksową obsługą logistyczną Subaru w Czechach

1.06.2021

Realizujemy Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

9.07.2021

Rusza budowa obwodnicy Brzezia

5.07.2021