Mazop Group inwestuje w innowacje – biznes tekturowy nie zwalnia tempa

Mazop Group inwestuje w innowacje – biznes tekturowy nie zwalnia tempa

15.07.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Zwiększenie mocy produkcyjnych, inwestycja w nową maszynerię, wzmocnienie automatyzacji oraz rozszerzenie działalności platformy sprzedażowej online to tylko część planów na rozwój spółki Mazop Group. Firma dynamicznie rozwija się nie tylko w Polsce, ale także na zachodnich rynkach, a na horyzoncie jest dalsza ekspansja m.in. w Niemczech, Holandii i Francji.

Grupa Mazop, działająca na rynku od 8 lat, zajmuje się projektowaniem i dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia przesyłek, działając głównie dla przedsiębiorstw realizujących sprzedaż w kanale e-commerce. Firma intensywnie się rozwija, notując rok do roku ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost zysków. Wiatru w żagle dodaje spółce dynamiczny wzrost sektora e-handlu, a tym samym rosnący popyt na zakupy online ze strony konsumentów.

Produkcja – dużo, różnorodnie i z poszanowaniem dla środowiska

Mazop może pochwalić się nie tylko własnym zespołem projektowym, ale również parkiem maszynowym, zlokalizowanym w podwarszawskim parku logistycznym, należącym do Polskiego Holdingu Nieruchomości. Dzięki temu spółka ma możliwość realizacji nowatorskich projektów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb różnych partnerów – od produkcji opakowań kartonowych, przeznaczonych na książki, przez pudełka na ubrania, aż po specjalistyczne opakowania dla elektroniki i przemysłu motoryzacyjnego.

Na uwagę zasługuje jedna z ostatnich inwestycji firmy, która zrewolucjonizuje jej proces produkcyjny, a mianowicie wysokowydajna drukarka cyfrowa. Urządzenie pozwoli na wykonanie wielokolorowych nadruków na opakowaniach tekturowych, produkowanych przez Mazop. Metoda ta umożliwia nadruk w dużych nakładach, przy praktycznie takim samym nakładzie finansowym, jak w przypadku druku fleksograficznego. Ma to jeszcze jedną, ważną zaletę – w zależności od potrzeb, klient może zmieniać nadruk tak często, jak tego potrzebuje, nie musząc pokrywać dodatkowych kosztów. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w okresie wzmożonych zamówień, takim jak chociażby święta. Opakowania od Mazop są także przyjazne środowisku – do ich produkcji firma wykorzystuje materiały z recyklingu, a dzięki zastosowaniu pasków klejowych do zamykania pudełek, klient nie musi używać taśmy klejącej, która z reguły jest z tworzyw sztucznych takich jak polipropylen.

Wielotorowy i ekspansywny rozwój

Ponad połowa, bo aż 55 proc. przychodów firmy Mazop generowanych jest przez udział rynku zagranicznego, a przyszłościowo udział rynków zachodnich może jeszcze wzrosnąć. Firma eksportuje produkty głównie do Niemiec, a na jej mapie są także Dania, Szwecja Holandia, Francja oraz Czechy. Zwiększenie mocy produkcyjnych, jakie planuje osiągnąć Mazop dzięki zakupionemu w kwietniu tego roku automatowi sztancującemu, pozwoli również spółce na zwiększenie wolumenu zamówień. Z poziomu ok. 800 tys. mkw. tektury miesięcznie [1] , jeszcze w tym roku firma planuje dojść do poziomu 2 mln mkw. w miesiącu. To olbrzymi przeskok, ale realny do osiągnięcia, jak utrzymuje Krzysztof Rusin, prezes Mazop Group.

– Inwestując w logistykę i automatyzację w hali, w której zlokalizowana jest nasza produkcja, dokonana została istotna modernizacja – na wyposażeniu znalazły się chociażby wózki wysokiego składowania czy regały paletowe. W ciągu 3 miesięcy dotrze do nas również nowa składarko-sklejarka. Ponadto, wdrażanie innowacji w obszarze produkcji planujemy połączyć z rozwojem naszej platformy sprzedażowej online BoxMarket.eu. Wierzymy, że taka intensyfikacja działań pozwoli naszej spółce na dalszy, stabilny wzrost – komentuje Krzysztof Rusin, prezes Mazop Group.

Platforma e-commerce BoxMarket.eu funkcjonuje od 2018 r., poprzez nią firma oferuje produkty do odbiorców detalicznych. Obecnie platforma ta odpowiada za około 10 proc. przychodów spółki, jednak jej sprzedaż rośnie w trzycyfrowym tempie. Produkty Mazop Group są też dostępne na międzynarodowych platformach sprzedażowych: eBay, Amazon i Allegro.

Inwestorzy kołem napędowym dla spółki

Rozwój logistyki i automatyzacji Mazop Group zawdzięcza również majowej, prywatnej emisji udziałów o wartości 2,2 mln zł przy wsparciu Domu Maklerskiego INC. Środki uzyskane z emisji przeznaczono na zakup nowych maszyn w tym opisanej powyżej drukarki, jak również maszyn do sztancowania i sklejania pudełek.

2020 r. firma zamknęła z przychodami na poziomie 25 mln zł oraz 1 mln zł zysku netto. Z kolei tylko w pierwszej połowie tego roku, przychód wyniósł ponad 16 mln zł. Do końca roku, spółka przewiduje miesięczną sprzedaż na poziomie 3,2 mln zł netto. W 2022 r. Mazop Group zamierza zadebiutować również na NewConnect.

Mazop Group[1] dane za IV kwartał ubiegłego roku

Wyświetlenia: 191

Polski Ład musi dbać o dobrobyt Polaków

16.06.2021

UTA rozszerza sieć LNG dzięki współpracy zLIQUIND 24/7

11.06.2021

Wzrost kontenerowego transportu kolejowego między Europą, a Chinami przekracza prognozy wzrostu

26.07.2021

Słońce i wypoczynek. Ale najpierw bezpieczna podróż

2.06.2021

Rozpoczęła się budowa S11 od Koszalina do Bobolic

21.07.2021

Ty także jesteś Eko Gwiazdą, czyli młodzi dla środowiska!

14.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Madison International Realty i Griffin Real Estate łączą siły i wychodzą na niemiecki rynek logistyczny

12.07.2021

GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów ProovStation, wspierany przez sztuczną inteligencję

20.07.2021

Nowoczesna ewakuacja – jak technologia zapewnia podróżnym bezpieczeństwo?

17.06.2021

Pierwsze niepneumatyczne opony Goodyear w autonomicznych pojazdach wahadłowych

15.07.2021

Goodyear gotowy na nowy sezon wyścigów pojazdów ciężarowych

17.06.2021

BM Reflex: Wzrosty cen diesla i benzyn wyhamowały, drożeje LPG

26.07.2021