Kuchinox Polska wybiera SEGRO Logistics Park Stryków

Kuchinox Polska wybiera SEGRO Logistics Park Stryków

15.07.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Kuchinox Polska, producentnowoczesnych rozwiązań dla kuchni i łazienek, wynajęłaponad 6500 m2powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków. Nowa powierzchnia zastąpi dwie dotychczasowe lokalizacje magazynowe przedsiębiorstwa i będą w niej składowane wszystkie produkty z portfolio firmy Kuchinox, tj. armatura, natryski, zlewozmywaki stalowe i granitowe, a także artykuły metalowe takie jak klamki, garderoby czy dodatki wyposażenia wnętrz.

Kuchinox Polska od ponad 20 lat zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją artykułów domowych. Obecnie pod marką Kuchinox Polska sprzedaje już ponad 2000 własnych produktów. Przedsiębiorstwo współpracuje z hurtowniami i sklepami DIY zarówno na terenie Polski, jak i na rynkach europejskich. Magazyn na terenie SEGRO Logistics Park Stryków posłuży firmie do obsługi zamówień dla wszystkich klientów.

– Powierzchnia magazynowa znajdująca się w parku logistycznym SEGRO w Strykowie zastąpi dwie mniejsze, z których dotychczas korzystaliśmy. Ważnym elementem, który zdecydował o wyborze tego właśnie magazynu, jest jego doskonała lokalizacja, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego biznesu. Ułatwi obsługę hurtowni i sklepów zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych takich jak Norwegia, Niemcy, Rosja czy Ukraina. Planujemy także zwiększenie zatrudnienia o 10% w stosunku do aktualnej liczby pracowników – mówi, Maciej Balcerak, Prezes Zarządu w spółce Kuchinox Polska.

– Cieszymy się, że firma Kuchinox Polska zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków. Wierzymy, że ta strategiczna lokalizacja w samym centrum Polski oraz w sąsiedztwie ważnych tras międzynarodowych, wesprze jej rozwój i ułatwi ekspansję na rynkach zagranicznych – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków to ponad 300 tys. m 2 nowoczesnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Park położony jest w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrad A1 z A2. Stanowi zatem doskonały hub dystrybucyjny dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja będzie docelowo liczyła aż 400 tys. m 2 powierzchni użytkowej. Infrastruktura parku obejmuje szerokie drogi wewnętrzne, rozległe place manewrowe oraz parkingi dla pracowników i klientów. Wszystkie nowopowstające obiekty podlegają ekologicznej certyfikacji BREEAM. W SEGRO Logistics Park Stryków zastosowano nowoczesne i ekologiczne rozwiązania jak system odczytu tablic rejestracyjnych, system monitoringu mediów w chmurze czy ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybryd.

SEGRO

Wyświetlenia: 153

Barometr EFL na III kwartał: wartość indeksu najwyższa od ponad 2 lat

14.07.2021

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

20.07.2021

W 2025 r. Mercedes-Benz zastosuje do produkcji samochodów ekologiczną stal

1.06.2021

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

15.07.2021

Grupa ROBYG – rekordowa sprzedaż w H1 2021

7.07.2021

Textorial Park nieprzerwanie ekologiczny

30.06.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DACHSER z pierwszą linią drobnicową z Rzeszowa do Koszyc

7.07.2021

Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

14.07.2021

Cztery nowe filie GLS

10.06.2021

Powlekane tarcze hamulcowe – optymalne rozwiązanie dla mechaników i kierowców

1.06.2021

„Mercedes po obu stronach kamery” – nowy odcinek podkastu „Pół godziny z gwiazdą” gratką dla fanów motoryzacji i kina

8.07.2021

SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe

5.07.2021