CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

15.07.2021
Czas czytania ok. 3 minut

- CEVA Logistics po raz pierwszy umieszczona w kwadrancie „Liderów" branży logistycznej Gartnera

- Podstawą oceny kompleksowość wizji i zdolności do jej realizacji

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, po raz pierwszy dołączyła do Liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera 2021 logistyki 3PL, opublikowanego w najnowszym raporcie międzynarodowej firmy badawczo-doradczej Gartner „Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide"*. Przez ostatnich 8 lat CEVA klasyfikowana była jako Challenger.

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie ocena globalnych dostawców usług logistycznych dokonywana jest na podstawie „kompletności wizji i zdolności do jej realizacji". W zależności od uzyskanych wyników, firmy umieszczane są w jednym z czterech kwadrantów i nadawany jest im status : Leaders (Liderzy), Visionaries (Wizjonerzy), Challengers (Pretendenci) oraz Niche Players (Gracze Niszowi). Według Gartnera, Liderami są te firmy, które realizują swoje wizje i są dobrze przygotowane na przyszłość.

CEVA Logistics znalazła się w gronie 17 globalnych firm wyróżnionych w najnowszym raporcie Gartnera, a zarazem jest jedną z siedmiu, które umieszczono w kwadrancie Liderów.

Zdaniem analityków Gartnera „Liderzy dobrze wypadają w wysoko cenionych kryteriach tj. zdolność do realizacji i kompletność wizji. To oznacza, że wiodący dostawcy mają rozbudowaną ofertę usług i infrastrukturę, dostępną na całym świecie. Rozumieją rynek, trendy oraz potrzeby klientów i wiedzą jak przełożyć je na wdrażanie oferty usług, specjalizując się w obsłudze wielu branż”.

„Są znakomici w realizacji usług logistycznych we wszystkich sektorach, prowadzą bardzo profesjonalny i kompleksowy biznes. Liderzy mają też dobrze opracowane strategie i modele biznesowe, które pozwalają im na ciągłe rozszerzanie potencjału, zasięgu i specjalizacji branżowej, doskonale radzą sobie także z oferowaniem usług dla różnych segmentów klientów. Inwestują w innowacyjne mechanizmy i możliwości, tak aby rozwijać sztukę logistyki w branży. Liderzy cieszą się zaufaniem największych światowych korporacji, pomagając im w realizacji globalnych łańcuchów dostaw”.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Realizujemy bardzo agresywny plan rozwoju oparty na kierunku, w którym jak widzimy zmierza branża, a naszym celem jest znalezienie się w Top 5 największych graczy branży logistycznej. Choć przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia celów i pełnego potencjału, uważamy, że bycie „Liderem” w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021 jest potwierdzeniem ciężkiej pracy, jaką dla klientów wykonał nasz doświadczony zespół. Przebyliśmy długą drogę w bardzo krótkim czasie i chciałbym podziękować ponad 78 tys. naszych pracowników i wciąż powiększającej się liście klientów za ich zaufanie. To dzięki temu mogliśmy dostarczać rozwiązania logistyczne odpowiadające potrzebom ich łańcucha dostaw."

Guillaume Col, dyrektor operacyjny CEVA Logistics, mówi: „W ciągu ostatnich kilku lat CEVA Logistics z powodzeniem rozszerzała działalność na rynkach rozwijających się, zwłaszcza dzięki strategicznym przejęciom w Afryce. Usprawniliśmy wiele wewnętrznych procesów: operacyjnych, technologicznych i rozwoju produktu. Wierzymy, że to właśnie te czynniki przyczyniły się do sukcesu i osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku, naszym zdaniem pozycja „Lidera" potwierdza, że plany, które konsekwentnie realizujemy, są ukierunkowane na jeszcze lepszą obsługę klientów."

Oświadczenie firmy Gartner

Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali tylko te firmy, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartner wyrażają opinie firmy badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenie faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

* Gartner, “Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide", Susan Boylan, David Gonzalez, Farrah Salim, Brian Whitlock, Chris Kina, publikacja: 28 czerwca 2021 r.

CEVA LOGISTICS

Wyświetlenia: 496