Pierwsze niepneumatyczne opony Goodyear  w autonomicznych pojazdach wahadłowych

Pierwsze niepneumatyczne opony Goodyear w autonomicznych pojazdach wahadłowych

15.07.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Po raz pierwszy w branży, Goodyear opracował niepneumatyczną (bezpowietrzną) oponę (NPT) i zespół koła do wspomagania transportu miejskiego z użyciem pojazdów autonomicznych. Rozwiązanie to jest już wykorzystywane przez Zarząd Transportu w Jacksonville (JTA) w USA.

Przez ostatnie trzy lata firmy Goodyear i Local Motors testowały wahadłowy pojazd Olli wspierany przez NPT na obiektach badawczych Goodyear i w innych lokalizacjach, osiągając kilka docelowych parametrów w zakresie obciążenia, prędkości i trwałości.

W 2019 r. Goodyear zwiększył swoje zaangażowanie w rozwój opon NPT. W tym celu rozwinął współpracę z firmą Local Motors i rozpoczął testy drogowe. Pozwoliły one uzyskać więcej informacji o oponach niepneumatycznych, które mogą stanowić trwałe, bezobsługowe i bardziej wytrzymałe rozwiązanie w pojazdach autonomicznych. Środowisko transportu miejskiego stanowi idealne miejsce do testowania alternatywnej architektury opon ze względu na niższą prędkość i mniej zmienne trasy przejazdu.

Goodyear i Local Motors będą zbierać dane badawcze wspólnie z JTA, co pozwoli pozyskać dalsze opinie na temat komfortu jazdy, hałasu i innych zmiennych.

„W miarę rozwoju mobilności uważamy, że opony mogą zmienić sposób, w jaki przemieszczamy się, a alternatywne konstrukcje bezpowietrzne są idealne, zwłaszcza w rozwijającym się środowisku transportu autonomicznego” - mówi Michael Rachita, starszy menedżer projektu ds. opon niepneumatycznych Goodyear. „To ważny etap, ponieważ już dziś staramy się rozwijać mobilność, a pod koniec dekady chcemy wprowadzić na rynek pierwsze całkowicie bezobsługowe opony wykonane zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju.”

„Zarząd Transportu Jacksonville jest dumny z integracji tego innowacyjnego i zrównoważonego rozwiązania w naszym programie testów pojazdów autonomicznych (Autonomous Vehicle Test & Learn), w ramach którego rozwijamy przyszłość motoryzacji zgodnie z naszym podejściem określonym jako Ultimate Urban Circulator,” powiedział Nathaniel P. Ford Sr, prezes JTA. „Ta współpraca jest kolejnym dowodem na to, że Jacksonville jest liderem branży transportu publicznego w opracowywaniu rozwiązań w zakresie pojazdów autonomicznych.”

„Testowanie z najlepszymi w swojej klasie partnerami w zakresie oprogramowania i technologii umożliwia JTA osiągnięcie globalnej przewagi w zakresie gotowości do wykorzystania autonomicznej platformy w środowisku miejskim. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia programu z JTA, Goodyear i Local Motors, aby sprawdzić zastosowanie innowacji, takich jak opony niepneumatyczne Goodyear, ponieważ to tylko jeszcze bardziej rewolucjonizuje współczesną branżę transportu” powiedział Joe Moye, dyrektor generalny Beep.

„Pojazdy autonomiczne, takie jak Olli, muszą obniżać koszty utrzymania i działać niezawodnie,” powiedział prezes firmy Local Motors Vikrant Aggarwal. „Opony niepneumatyczne Goodyear mają szansę zmniejszyć obciążenie zespołów serwisowych, a pasażerom zapewnić cichą i stabilną jazdę. W najbliższych latach opony bezpowietrzne mogą stać się standardem w branży.”Pole tekstowe:

Goodyear

Wyświetlenia: 512