FB Antczak z kontraktem na budowę terminalu cross-dockowego JAS-FBG S.A.

FB Antczak z kontraktem na budowę terminalu cross-dockowego JAS-FBG S.A.

20.07.2021
Czas czytania ok. 2 minut

JAS-FBG S.A. – jeden z wiodących operatorów logistycznych na polskim rynku – wybuduje koło Lublina nowy terminal do operacji cross-dockowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FB Antczak. Prace budowlane zakończą się w czwartym kwartale bieżącego roku.

Nowy terminal o powierzchni około 2,5 tys. m kw. umożliwi sprawny przeładunek towarów bez ich składowania w magazynie. Inwestycja jest realizowana w Trojaczkowicach koło Lublina – w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S19. Wokół zespołu budynków powstaną drogi dojazdowe, place manewrowe dla pojazdów ciężarowych oraz miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych o powierzchni około 14,5 m kw.

Inwestycję realizuje JAS-FBG S.A. – wiodący operator logistyczny z wyłącznie polskim kapitałem. W terminalu zastosowanych zostanie szereg proekologicznych rozwiązań, m.in. energooszczędne oświetlenie i inteligentny system sterowania, który umożliwia dostosowywanie natężenia światła do rzeczywistych potrzeb, a także nowoczesny system ogrzewania, spełniający wysokie standardy emisji spalin.

Budowa terminalu dla JAS-FBG S.A. to kolejny projekt realizowany przez FB Antczak w strategicznym dla naszej grupy sektorze logistycznym. To także następny kontrakt pozyskany przez nasz krakowski oddział w rejonie południowo-wschodniej Polski. Jako doświadczony generalny wykonawca zdajemy sobie sprawę z rosnących wymagań inwestorów i najemców, nie tylko w jeśli chodzi o lokalizację obiektów, ale też jakość ich wykonania i standardy środowiskowe. Cieszymy się, że FB Antczak jest dziś partnerem pierwszego wyboru w realizacji złożonych, ciekawych i pełnych wyzwań projektów logistycznychpodkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

FB Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą oraz inwestorem na rynku nieruchomości. Grupa od 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne oraz logistyczno-przemysłowe. Pełniąc rolę generalnego wykonawcy, FB Antczak realizuje inwestycje dla wiodących deweloperów powierzchni magazynowych, m.in. dla Panattoni i 7R, oraz dla takich inwestorów, jak Nestle, Pratt & Whitney, MAKRO Metro Group, Politechnika Warszawska, TVN, IKEA, Carrefour, Raben, Energa czy Grundig.

JAS-FBG S.A.

Wyświetlenia: 128

Grupa ROBYG – rekordowa sprzedaż w H1 2021

7.07.2021

Transport baterii litowo-jonowych – na co zwrócić uwagę?

17.06.2021

Kolejne 2 supermarkety po rebrandingu na SPAR

14.07.2021

Urodzinowa loteria DPD Polska – „Wszystkiego WyGRAnEKO”

15.07.2021

Malbork odebrał elektryczne Solarisy

19.07.2021

SPEDCONT zwiększa moce przeładunkowe

5.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Już w trzeci weekend lipca zjadą się do nas najpiękniejsze ciężarówki z całej Europy

6.07.2021

Transport z rekordowym zadłużeniem

30.06.2021

Inteligentne aplikacje Mercedesa dla kierowców „elektryków” i nie tylko

26.07.2021

S11 - kolejne ważne połączenie drogowe. Sprawdzamy stan realizacji

21.06.2021

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

15.07.2021

Żużlowy finał z udziałem GLS Poland

8.07.2021