Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

20.07.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Mercedes-Benz rozpoczyna następny cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy – Mercedes-Benz Safety Experience. To kompleksowa oferta dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą, nabrać dodatkowej pewności siebie i nauczyć się w bezpieczny sposób radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy – w tym zelektryfikowane modele Mercedes-EQ. Szkolenia mają kompaktową, jednodniową formułę i odbywają się w lipcu, sierpniu i wrześniu na trzech torach w różnych częściach Polski: Jastrząb, Modlin oraz Bednary. Nad wszystkim czuwa kadra certyfikowanych instruktorów.

Mercedes-Benz regularnie wprowadza na rynek pionierskie rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. W ostatnich latach intensywny rozwój przeżywają systemy wspomagające z zakresu aktywnego bezpieczeństwa – czyli te, które mają pomóc w uniknięciu wypadków. Współczesne samochody potrafią same hamować, przyspieszać, parkować, a nawet wesprzeć kierowcę w ominięciu przeszkody. Aby skutecznie korzystać z systemów wspomagających, potrzeba jednak odpowiedniej świadomości – i dlatego koncepcja szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience uwzględnia również ten aspekt. Ich uczestnicy mogą poznać działanie nowoczesnych systemów wsparcia w praktyce i przekonać się, jak najlepiej z nich korzystać.

Kolejną nowością jest blok tematyczny „EQ Tour”, obejmujący prezentację oferty Mercedes-Benz w świecie elektromobilności. To okazja, by osobiście poprowadzić samochód elektryczny lub hybrydę plug-in, sprawdzić, czym taki pojazd różni się od spalinowego, i zapytać instruktorów o kwestie związane na przykład z ładowaniem.

Intensywny dzień szkoleniowy obejmuje również tradycyjne wykłady i ćwiczenia z zakresu techniki bezpiecznej jazdy, począwszy od objaśnienia zasad dobierania właściwej pozycji za kierownicą oraz podstaw techniki hamowania i skrętu, aż po ćwiczenia praktyczne na płycie poślizgowej z szarpakiem czy wprowadzanie auta w poślizg, nadsterowny i podsterowny.

Każde szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience trwa około 8 godzin i odbywa się w grupie 24 osób, na którą przypada aż 8 certyfikowanych instruktorów, w większości licencjonowanych zawodników wyścigowych lub rajdowych z sukcesami w motorsporcie. To pełni pasji ludzie, którzy z zaangażowaniem promują bezpieczny, świadomy styl jazdy i traktują każdego kierowcę w indywidualny sposób.

W czasie szkolenia uczestnicy mają do dyspozycji 11 samochodów Mercedes-Benz, a po zajęciach otrzymują odpowiedni certyfikat. Tegoroczny kalendarz obejmuje szkolenia w lipcu (19-20 oraz 27-30), sierpniu (16-19, 24-27, 30-31) oraz we wrześniu (1-2). Wydarzenia odbywają się na trzech cenionych torach wyścigowych: Modlin nieopodal Warszawy, Jastrząb niedaleko Radomia oraz Bednary w pobliżu Poznania.

Partnerem Mercedes-Benz Safety Experience po raz kolejny jest firma Continental, lider technologiczny i producent ogumienia pemium, która dostarcza opony do testowych Mercedesów. – Bardzo nam odpowiada koncepcja szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience – Continental od dawna łączy najwyższe kompetencje w zakresie osiągów i efektywności z systematyczną poprawą poziomu bezpieczeństwa na drogach. Nowoczesne samochody, zaopatrzone w coraz więcej elektronicznych systemów wspomagających, potrzebują najlepszego ogumienia. Nasze opony pozwalają w pełni wykorzystać potencjał szkoleniowych Mercedesów, zapewniając im najlepsze możliwe właściwości jezdne – powiedziała Marta Oknińska, szefowa komunikacji marketingowej firmy Continental.

Szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo własne i innych – a także świetnie spędzony czas, bo podczas zajęć nie brakuje adrenaliny i przyjemności z jazdy najnowszymi modelami Mercedesa. To również świetny pomysł na prezent. Szczegóły oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie

Mercedes-Benz

Wyświetlenia: 122

Premiera pierwszego autobusu turystycznego na biogaz

6.07.2021

BM Reflex: To nie koniec podwyżek cen paliw

5.07.2021

Ty także jesteś Eko Gwiazdą, czyli młodzi dla środowiska!

14.07.2021

Solaris sygnatariuszem deklaracji o Wielkopolskiej Dolinie Wodorowej

21.07.2021

ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska

16.07.2021

70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich

1.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Volvo Polska na 2 miejscu rankingu atrakcyjnych pracodawców w Polsce

30.06.2021

Od stycznia do czerwca 2021 r. sprzedaż Mercedes-Benz Cars wzrosła o 25,1%, dostawy pojazdów xEV wzrosły ponad czterokrotnie

19.07.2021

Zapotrzebowanie na przewozy 20% wyższe niż rok temu. Branża transportowa odżywa po pandemii. Raport Oferteo.pl

6.07.2021

Grupa ROBYG – rekordowa sprzedaż w H1 2021

7.07.2021

Monika Rajska-Wolińska obejmie stanowisko dyrektor generalnej Colliers na Europę Środkowo-Wschodnią

1.07.2021

SYNC 4A w Mustangu Mach-E: Łączność na najwyższym poziomie

2.06.2021