Inter Cars to najszerszy asortyment i najszybsza dostawa

Inter Cars to najszerszy asortyment i najszybsza dostawa

20.07.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Inter Cars od zawsze kojarzony jest z szerokim dostępem do części. Czym jednak byłaby najlepsza na rynku oferta produktowa bez sprawnej dystrybucji? Nie bez powodu firma przykłada ogromną wagę do logistyki, za którą w Grupie odpowiada ILS.

Jednym z najważniejszych wyróżników Inter Cars na krajowym i europejskim rynku są charakteryzujące się najwyższą jakością procesy logistyczne.

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS (14).jpg

– Bez wątpienia Inter Cars jest w stanie dostarczyć każdą część w każde miejsce w Polsce. Dodatkowo, za sprawą ciągłej zagranicznej ekspansji, nasz transport dociera w coraz to bardziej odległe zakątki Europy

mówi Wojciech Aleksandrowicz, Dyrektor Zarządzający w ILS.

Za sprawną i cenioną przez warsztaty samochodowe logistykę w Inter Cars odpowiada firma ILS. Jest to spółka odpowiedzialna za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych.

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS (12).jpg

O tym, jak istotną dla funkcjonowania Inter Cars spółką jest ILS, najlepiej świadczą liczby. W ciągu całego 2020 roku magazyny ILS przyjęły ponad 117 mln sztuk towaru, a wydanych zostało ponad 116 mln. Z kolei powierzchnie magazynowe, którymi zarządza ILS w Polsce to ponad 195 tys. m2.

ILS posiada trzy główne Centra Logistyczne: Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju (Zakroczym, Czosnów), Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach, Południowe Centrum Logistyczne w Sosnowcu.

– Centra Logistyczne ILS stanowią o sile Inter Cars. To dzięki nim jesteśmy liderem wśród krajowych dystrybutorów części, a także należymy do ścisłej europejskiej czołówki w tym zakresie. ILS organizuje liczne transportowe linie międzynarodowe, a najważniejsze z nich prowadzą do Czech, Słowacji, na Węgry, do Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Włoch, Słowenii, na Litwę, Łotwę, Ukrainę oraz do Niemiec i Anglii –

wymienia Krzysztof Lutrowicz, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w ILS.

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS (17).jpg

Poznaj Centra Logistyczne ILS

Szczególnie ważne dla logistyki Inter Cars jest Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu wraz z przyległym magazynem w Czosnowie.

W Centrum w Zakroczymiu składowane są wszystkie grupy towarów, oprócz części karoseryjnych oraz akcesoriów i części motocyklowych, które znajdują się w Czosnowie. Jest to najnowocześniejszy obiekt w łańcuchu dostaw Inter Cars. W 2020 roku zakończyła się rozbudowa obiektu o piątą halę magazynową. Z uwzględnieniem dodatkowych powierzchni stanowi to ponad 74 tys. m2. Hale w Zakroczymiu wyposażone są m.in. w zabudowę regałową o wysokości do ok. 10 m, która przeznaczona jest do składowania olejów, smarów, płynów oraz elementów metalowych, czyli tzw. gabarytów. Dodatkowo wykorzystywana jest tam nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Składa się on ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (shoe sorter, dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).

Za dystrybucję na południu Polski i dalej poza granicę na południe odpowiada głównie Centrum Logistycznego w Sosnowcu z łączną powierzchnią wynoszącą 54 tys. m2. W ramach swoich zadań zajmuje się m.in. obsługą jednego z klientów 3PL, a także stanowi największe zaplecze dla sieci w kwestii opon, umożliwiając składowanie 300 tys. sztuk.

Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach to najmniejszy obiekt prowadzony przez ILS w Polsce. Jego powierzchnia to 18 tys. m2. Poza krajowym rynkiem, obiekt obsługuje również zamówienia internetowe z rynku niemieckiego (motointegrator.de).

Sprawna logistyka wspiera e-commerce

Oprócz sieci Inter Cars, w magazynach w Zakroczymiu oraz Komornikach ILS obsługuje zamówienia klientów detalicznych z kanałów internetowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem oraz zwiększającym się wolumenem sprzedaży w 2020 roku ILS dokonał rozbudowy strefy e-commerce w lokalizacji Zakroczym.

Co dokładnie dodano? Dla strefy e-commerce uruchomiono stanowiska do pakowania zamówień oraz kolejną nitkę przenośnika do odbioru paczek kurierskich ze strefy przygotowania do strefy wydania.

– Dzięki takim zabiegom, oraz uruchomieniu platformy cyfrowej do obsługi zamówień, udało nam się zwiększyć przepustowość obsługiwanych kanałów e-commerce. Wierzymy w rozwój handlu internetowego i ciągle rozwijamy naszą logistykę w tym kierunku –

– mówi na koniec Łukasz Majcher, Członek Zarządu ILS.

Inter Cars

Wyświetlenia: 128

Inter Cars polskim Gepardem 2021

2.06.2021

Rusza budowa obwodnicy Brzezia

5.07.2021

Przeniesienie firmy za granicę nie uchroni przed polskimi podatkami

2.06.2021

Rekord świata w ekonomicznej jeździe Mustanga Mach-E

20.07.2021

Legendarny sterowiec Goodyear Blimp zawita do Polski

2.06.2021

ID Logistics rozpoczyna obsługę sklepu internetowego Lindt&Sprüngli

6.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jednorazowy alkotest lepszy od elektronicznego alkomatu?

11.06.2021

GEFCO z kompleksową obsługą logistyczną Subaru w Czechach

1.06.2021

CEVA nagrodzona General Motors Overdrive 2020 za dedykowane rozwiązania logistyczne

8.07.2021

Ile trzeba czekać na pozwolenie na budowę

9.07.2021

Hellmann wzmacnia swoją obecność we Francji: Nowa placówka Direct Load w Rennes

28.06.2021

Jak pandemia zmieniła projektowanie osiedli

15.06.2021